Čerstvě narozené

 články

Rubriky

  jen váš svět

mama
gurmet
travel
zábava
anketa

Baby

Styl

Beauty

Koronavirus
Výlety po Česku
Těhotenství

Kdybyste měli číst jen jeden článek

Energetický upír z vás vysaje chuť do života

Jestli voláte „Pomoc, na hřišti je upír“, neznamená to, že už se nějaké dítě předčasně převléklo do halloweenského kostýmu. Energetičtí upíři jsou  vysavači vaší energie, kteří ovlivní vaši psychickou (no, mnohdy i fyzickou) kondici. A s tou byste měli přece hospodařit co nejlépe, nejen teď na podzim, kdy nám ji ještě ubírá krátící se den.

Většinou je poznáte, až když se vrátíte do své komfortní zóny. Bolí vás hlava, cítíte se podrážděná, unavená, otrávená. Na příští schůzku se vám rozhodně nechce. Žijou kdekoliv, potkáte je všudemožně. A nejsou žádný esoterický blud ani výmysl psychologů. Může to být sousedka, ale i kamarádka, které pravidelně nezvedáte telefon, protože vás její unavující výčet všeho, co se ji stalo, nebaví, je věčně naštvaná, otrávená, a vás se beztak na nic nezeptá.

Ale existuje před nimi obrana. Fyzická i psychická.

Soutěž

Dárek

Vyhrajte panenky

Jak se vám líbíme? Abychom se mohli rozvíjet, chceme znát každý detail. Váš názor je pro nás nadmíru důležitý. Ohodnoťte nás a vyhrajte voňavou kosmetiku.

Nápady pro tyto dny

Projděte si pokojíček nebo hernu a vyšťourejte hry a hračky, které už nejsou v popředí zájmu vašich dětí. Napište je na jednotlivé papírky: modelína, korálkování, pexeso, hrad, puzzle, svítící jednorožec… Vždycky, když se bude dítě nudit, vyhlaste MEZINÁRODNÍ DEN. Koho? Čeho? Přece toho, co si na papírku vylosuje. Není právě dneska Mezinárodní den svítících jednorožců? Tvoření z modelíny? Je to úplně jiná motivace, než když jim řeknete: Běž si něco stavět!

Horoskop

Dárek

Hvězdy vám přejí

Od kozoroha po střelce, od vztahů po finance.
Náš horoskop
od 1. prosince do 13. prosince,
zvlášť pro děti a rodiče.

Tak jak se bude jmenovat?

„Když vybíráte jméno pro syna, zjistíte nejen kolik mužů nenávidíte, ale i kolik jich prošlo vaší ložnicí /srdcem, a ty vzpomínky nemusí být úplně nejhorší. Ale střetávat se s nimi v hlavě každý den? Jaj. Jednoduché to není, obzvlášť když chce manžel něco jako Miodrag nebo Morlor a trvá na tom, že ve jméně musí být R. Připočtěte příjmení Švestka a – vybírejte.“

Míša

Míša Červená Švestka

těhotná šéfredaktorka

COS není do kos-tela

Ale klidně by být mohl. Tahle značka má totiž kousky tak nadčasové a elegantní, že se v nich cítíte dobře při každé příležitosti. Líbí se nám vánoční kolekce, která představuje osobnosti, jejichž názoru si značka COS váží. Fotografie jsou oslavou stylu pro každého, od propagátora biodynamického zemědělství Alfieho Nickersona, přes vědkyni a modelku Zinnii Kumar, po aktivisty Ashu Mohamud a Bena Hursta.

Uhlí černé jako hříchy

Není uhlí jako uhlí. I když jste zlobili a čeká vás čertovské nadělení (nebo ho snad nadělujete vy???), může to být prima mlska. Tubus plný uhlí, nebo alespoň něčeho, co tak vypadá na první pohled, je ve skutečnosti plný mandlí a lískových ořechů v hořké čokoládě s černým prachem. Je z dílny Mixitu, a pár kousků najdete i v dalším tubusu pojmenovaném právě Čertovské nadělení.

Vážně chcete pejska?

Když společnost Vafo Praha ve svém průzkumu zjistila, že více než polovina lidí, kteří mazlíčka nemají, si ho plánuje pořídit (dokonce 59 %), přispěchala s kampaní Perfektní páníček. Ta ukazuje, že každé zvíře něco stojí, a letošní ekonomicko-společenská situace tak může stát za zaplněnými útulky. Průměrné reálné náklady na psa jsou totiž až 2 tisíce korun a 580 korun za kočku, což představuje v rodinném rozpočtu zatíženém koronakrizí nemalou částku. Tak ještě popřemýšlejte, jestli do toho jdete.

Podporujeme naše oblíbence

  baví nás

Přišla na svět jako dcera truhláře a přadlenky. A tak začal její pohádkový příběh… Třiatřicetiletá Míša, maminka dvou dětí a také #truhlarovadcera vyrábí hodně stylové hračky do dětského pokojíčku, které ovšem pořád vypadají hrozně jednoduše, jako byste je vytáhli na půdě u babičky. Jsou z kusu dřeva, staré zavinovačky, tkanice… To jim dodává nostalgický závan, který oživí staré vzpomínky. Zamilujete si cestovní kufříky, postýlky, křeslo, hrazdičky, miminko – vše v miniaturním provedení, naprosto precizně zpracované, s láskou a péčí. A když k tomu připočtete to, že k vám zásilka doputuje stylově zabalená, zaplesáte ještě víc.

Taková je zkrátka Míša

Truhlářova dcera

Truhlářova dcera
ZŮSTAňte S NÁMI

Připojte se do uzavřené MAMAskupiny