Výživa

 nominace

Nominované výrobky v kategorii Výživa za rok 2020

Kategorie plná vůní a chutí: mlsky, nápoje, příkrmy plné masa a ovoce i kojenecké mléčné formule. Zvolíte to, co vašemu děťátku nejvíce chutná, nebo co nejradši kupujete vy? Hledáme to nejlepší, co vaše dítě může jíst!

Masozeleninové příkrmy

Začíná to hladkým pyré, pokračuje malými kousky a dál vychutnáváním celých soust. Rýže, hrášek, mrkev, lilek… Objevování nových chutí je zábavné a důležité i pro další rozvoj „mlsných jazýčků“. Vsadíme se, že mezi značkami určitě máte svou srdcovou MAMAvolbu. Řekněte nám o ní!

dm, dmBio masozeleninové příkrmy, od 29,90 Kč

Dopřejte svým nejmenším kvalitní pochutnání se složkami z ekologického zemědělství. Bio masozeleninové příkrmy dostupné v dm jsou z nejkvalitnějších surovin, bez zbytečností. Pestré chuťové variace, struktura přizpůsobená potřebám dítěte, lahodná chuť.

HiPP, BIO příkrmy, od 34,90 Kč

BIO příkrmy HiPP, to je pestrá nabídka vyvážené a chutné dětské stravy. HiPP standardy kvality převyšují požadavky kladené EU na BIO produkty. Pečlivý výběr BIO surovin, 260 kontrol kvality a šetrný způsob zpracování. Na kvalitě každé lžičky záleží!

Natures´s Promise, BIO Baby Masozeleninové příkrmy a hotová baby jídla, od 25,90 Kč

Aby vaše děti měly to nejlepší jídlo už od první lžičky, jsou tu pro ně příkrmy Nature’s Promise Bio plné oblíbených chutí ze surovin z ekologického zemědělství. Příkrmy jsou nutričně vyvážené, bez přidané soli, konzervantů, zahušťovadel, barviv a ochucovadel. K dostání exkluzivně v prodejnách Albert.

ROSSMANN, Babydream masozeleninové příkrmy, 34,90 Kč

Vyberte si z bohaté nabídky BIO produktů masozeleninové výživy pro děti v ROSSMANN. Jednotlivé složení i objem ve skleničce jsou přesně přizpůsobeny fázi vývoje vašeho dítěte. Ideální pro přechod na pevnou stravu i zpestření jídelníčku.

Ovocné příkrmy

Patříte vy a vaše děťátko mezi vyznavače klasických chutí, nebo se nebojíte zvolit něco jiného? Ovoce tropické, netradiční, vícedruhové? Od skleniček po kapsičky.

dm, dmBabylove, Ovocné příkrmy, 100 g, 17,90 Kč

Ovocné příkrmy v sáčku plné svěžích chutí bez přídavku cukru a dalších zbytečností jsou plné toho nejlepšího ovoce. Složky příkrmu pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Pestré chuťové variace včetně exotického ovoce se hodí od roku věku jako svačinka či dezert.

HiPP, BIO ovocné kapsičky, 100 g, 39,90 Kč

BIO má smysl! HiPP ovocné kapsičky díky pečlivému výběru BIO surovin obsahují jen to nejlepší z přírody. Jsou bez přidaného cukru, bez pesticidů a mykotoxinů. Na kvalitě každé lžičky záleží!

Nature’s Promise Bio Baby, Ovocné příkrmy, 16,90 Kč

S ovocnými kapsičkami Nature’s Promise si můžete být stoprocentně jisti, že svému dítěti dopřáváte skutečně to nejlepší. Jsou vyrobeny z vybraného ovoce v bio kvalitě a neobsahují přidané cukry ani umělá aromata. Ideální jako svačinka! K dostání exkluzivně v prodejnách Albert.

Ovocňák, Ovocné pyré, 120 g, 24 Kč, 3 l, 229 Kč, 5 l, 349 Kč

100% ovocné pyré vyrobeno z plodů naší země, které pochází z certifikovaných sadů a od prověřených pěstilelů. Bez konzervantů, přidaného cukru, bez lepku a bez dalších přísad. Je dostupné v řadě chuťových variací a velikostech.

ROSSMANN, Babydream ovocné příkrmy, od 15,90 Kč

Ovocné příkrmy v BIO kvalitě pro malé děti najdete v ROSSMANN pod privátní značkou Babydream ve skleničkách i kapsičkách (baleno v ochranné atmosféře). Jsou plné chuti a toho nejkvalitnějšího ovoce, některé jsou doplněny např. o cereálie. Obsahují pouze přirozeně se vyskytující cukry.

Kojenecká mléka

Kojení je nejpřirozenější způsob výživy vašeho dítěte, protože mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší. Obsahuje vše, co dítě potřebuje ke zdravému vývoji a zároveň poskytuje ochranu před různými nemocemi a přináší výhody pro vás i vaše dítě. Že je kojení nejlepší způsob výživy, o tom opravdu nespekulujeme a vzkazujeme to i vám. Nebudeme vyjmenovávat ani řešit důvody pro nasazení kojenecké formule, jen vám dáme šanci vybrat MAMAvolbu i v této kategorii.

dm, dmBio mléčná kojenecká výživa v prášku, 500 g, 169 Kč

dmBio pokračovací mléčná kojenecká výživa v prášku je BIO mléčná výživa vhodná pro děti při ukončení kojení. Obsahuje všechny užitečné vitamíny, suroviny pocházejí z kontrolovaného biologického zemědělství. V prodyšném sáčku, který poskytuje nezávadnou kvalitu a zaručuje čerstvost. Vyrobeno v Německu.

Goldim, Naše mléko - kojenecké kozí mléko, 525 g, 399 Kč

Lahodné a výživné kojenecké kozí mléko je poctivě vyrobeno v jižních Čechách z toho nejlepšího plnotučného kozího mléka. Naše mléko dodává optimalizované množství vitamínů, minerálů a mnoha dalších látek. Kozí mléko je blíže mléku mateřskému než mléko kravské. Vhodné i pro citlivá bříška.

HiPP, Combiotik pokračovací a batolecí mléčná kojenecká výživa, 500 g, 289 Kč

HiPP Combiotik má unikátní kombinaci prospěšných PROBIOTIK® (přírodních kultur mléčného kvašení) a PRAEBIOTIK ® (neboli galaktooligosacharidů GOS z laktózy). Jako všechna pokračovací mléka obsahuje vitamíny C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému. Nic není blíže mateřskému mléku.

HiPP, Combiotik v tekuté podobě, 200 ml, 69,90 Kč, 470 ml, 89,90 Kč

HiPP Combiotik® tekutá mléčná výživa má vyvážené složení inspirované mateřským mlékem. Nemusíte nic odměřovat, míchat ani ohřívat. Použití je prakticky bez jakékoli přípravy! Lahvičku stačí jen protřepat a mlíčko lze okamžitě podávat. Ideální na cesty a dlouhé procházky.

Hipp tekutý

Svačinky a mlsání

Výběr je taaaak široký a chutě taaaak různorodé. Dobroty tradiční, moderní, populární, kaše, mléčná svačina, kukuřičný snack, ovocný příkrm… Je tolik variant, jaká může svačinka i dobrota na cestě v kočárku být. Tak po které s chutí sáhnete?

Goldim, Kozí kaše, 285 g, 118 Kč

Lahodné a zdravé Kozí kaše jsou vhodné jako první dětské příkrmy. Jsou velmi lehce stravitelné, proto je můžete bez obav podat i před spaním. Bez kravského mléka – garantováno! Bez palmového oleje, bez GMO. Stačí přidat jen vodu. Vyberte si ze 6 druhů.

HiPP, BIO ovocné oplatky, 23 g, 24,90 Kč

BIO ovocné oplatky bez přídavku cukru jsou vhodné pro děti od 1 roku. Mají šťavnatou ovocnou chuť. Obsahují hodnotnou vlákninu ze sušeného ovoce a z obilovin. Slazeno ovocem té nejvyšší BIO kvality.

Ovocňák, Ovocné plátky, 20 g, 25 Kč

100% ovocné plátky jsou vyrobeny pouze z ovoce. To bylo nejdříve za studena pasírováno a pak v podobě dřeně několik hodin sušeno při nízké teplotě, aby si plátky zachovaly to nejlepší. Jsou bez přidaného cukru, konzervace, barviv, aroma a dalších nesmyslů. Řada variací.

Rej, Křupky kukuřičné bez soli, 20 Kč

Křehké a nadýchané kukuřičné křupky bez soli – výrobek z přirozeně bezlepkových surovin vhodný jako alternativa různých snacků, pro děti již od kojeneckého věku jako svačinka, která je zasytí i zabaví např. při cestách autem, v kočárku atd. Složení? Jen kukuřičná krupice 99 % a řepkový olej!

Zemanka, Špaldová kakaová bio zvířátka, 40 Kč

Špaldová bio zvířátka kakaová si mohou dopřát vaši nejmenší, vhodná jsou pro děti od 1 roku věku. Biopekárna Zemanka je peče výhradně z bio surovin. Neobsahují navíc žádné živočišné suroviny, ani palmový tuk, a místo bílého cukru jsou slazená bio rýžovým a agávovým sirupem.

Novinka roku 2020

A na stupně vítězů patří… O tom jste samozřejmě rozhoduje vy! Speciální kategorie vám dává šanci ocenit novinku na poli dětské výživy, která byla uvedena v roce 2020. Nebo to pro vás bude inspirace, co vyzkoušet nového?

dm, babylove bio špaldové sušenky oves & maliny, 125 g, 29,90 Kč

Sušenky v bio kvalitě jsou lahodnou svačinkou pro děti od 1. roku věku. Sušenky jsou slazeny agávovým sirupem, neobsahují přidané aroma a hodí se jako malá svačinka doma či na cestách. Svou chutí zaujmou i dospělé.

HiPP, BIO Bolognese Lasagne, 69,90 Kč

Pro malé milovníky Itálie! V příkrmu jsou lasagne v kuse – proto je ideální pro děti, které se už učí jíst příborem. Příkrm pro děti od 12 měsíců je vyroben ze surovin té nejvyšší BIO kvality, je velmi jemně kořeněný a obsahuje originální těstoviny z Itálie.

HiPP, BIO Špaldovo-ovesné prstýnky, 34,90 Kč

Díky tvaru připomínající prstýnky se dětem dobře drží, rozvíjí se jejich zručnost a koordinace pohybů. Ideální občerstvení mezi jídly a na cestách. Snadno se rozpouští v ústech. Jsou vhodné pro první dětské zoubky. Obsahuje výhradně přirozeně se vyskytující cukry a sodík.

Ovocňák, Mošt jablko a bílý hrozen, 33,90 Kč

Ovocná šťáva z čerstvého ovoce, které bylo lisováno za studena a ošetřeno pouze pasterací. To vše v revolučním obalu s uzávěrem a speciální membránou, která zabraňuje samovolnému rozlití. Bez jakékoliv chemie, přidaného cukru či konzervantů, vyrobeno v Česku.

Rej, Rejfínci kukuřičný snack, 20 g, 15 Kč

Pan Křupka má nového kamaráda delfínka a jeho skvělé křehké Rejfínky – kukuřičný snack v atraktivním tvaru vhodný pro děti už od 6. měsíce věku. Vhodné jako alternativa různých snacků pro děti již od kojeneckého věku, svačinka která zabaví i zasytí doma, v kočárku, na cestách autem..

ROSSMANN, Babydream BIO puding z mléčné rýže, 190 g, 26,90 Kč

Dopřejte vašemu děťátku bio mléčnou kaši s rýží, kterou si jistě zamiluje. Mléčná rýže je vhodná pro děti od 8. měsíce a je bez přídavku cukrů. Je v bio kvalitě a k dostání v ROSSMANN.

ROSSMANN, Babydream BIO dětský čaj na dobrou noc, 35 g, 37,90 Kč

BIO dětský bylinný čaj na dobrou noc s fenyklem, meduňkou a levandulí – ideální pro klidný spánek vašeho dítka. Čaj je bez přídavku cukru a aromat a má jemnou chuť. Pochází z kontrolovaného biologického zemědělství a je balen v praktických sáčcích. K dostání v ROSSMANN.

Stolování a nádobí

I maličkosti rozhodují. A to, z čeho jedí a pijí vaše děti může ovlivnit to, jak jim chutná. Pátráme po nejlepších lahvičkách, hrníčkách či talířcích.

b.box, Hrneček s brčkem, 290 Kč

Netekoucí hrneček s brčkem a úchyty oceňovaný dětmi, rodiči i odbornou veřejností je zde v ještě lepším provedení! Brčko má na spodním konci malou zátěž ve tvaru loga b.box. Díky této zátěži se brčko pohybuje spolu s nápojem a lze tak pít pod jakýmkoli úhlem. Prodává: mimmo

Bella Baby, Happy Bryndáček, 42,40 Kč

Jednorázové bryndáčky mají vnější savou vrstvu z netkané textilie spolu se zadní fóliovou vrstvou pro ochranu oděvu před znečištěním, zafixují je dva samolepicí pásky. Speciální sklopná kapsa poskytuje extra ochranu – zachytává odpadávající kousky jídla.

Bo Jungle, Silikonová miska s přísavkou a lžičkou Pastel, 399 Kč

Miska s přísavkou a lžičkou, která naučí dítě jíst samostatně, bez potřeby držení či krmení jinou osobou. Díky velké přísavce se miska nemůže pohybovat a nemůže spadnout ze stolu. Sada je vyrobena z vysoce kvalitního a odolného materiálu – nelze ji rozbít, neabsorbuje pachy a chutě.

dm, dm babylove hrnek na učení, 99 Kč

Díky bočním madlům padne perfektně do dětských ručiček. Měkký silikonový ventil s ochranou proti úniku tekutiny umožňuje snadný a rovnoměrný průtok. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, stabilního nerozbitného plastu bez obsahu BPA a PVC. Hrnek je opatřen ochranným uzávěrem.

Chicco, Bryndák jednorázový, 40 ks, 289 Kč

Při každém jídle potřebujete ochránit oblečení vašeho miminka před znečištěním. Použijte bryndáčky na jedno použití. Lepí se za pomoci samolepicích pásků.  Bryndáky mají malou kapsičku pro zachycení drobků. Bryndáček absorbuje tekutiny, ale nepropouští. Prodává: Feedo.cz

Chicco, Jídelní set - talíř, lžička, hrnek, 6 m+, 859 Kč

Dárkový set pro přechod k samostatnému stravování. Hneček pro trénink s oušky má ergonomický měkký náústek, je netekoucí. Talíř má dvě oddělitelné části, po naplnění horkou vodou udržuje jídlo teplé. Lžička má ergonomický tvar pro samostatné jídlo. Prodává: Feedo.cz

Chicco, Hrneček Trénujeme s držadly 200 ml, 249 Kč

Hrnek Chicco Trénujeme je ideální na přechod od láhve k s prvnímu hrníčku a samostatnému pití. Ergonomický středně měkký náustek odolný proti kousání, tvarovaný tak, aby usnadnil rtům najít správnou a přirozenou polohu pro pití a dobrou polohu krku. Prodává: Feedo.cz

MAM, Láhev Anti-Colic 260 ml, 239 Kč

Děti jsou při pití z lahve Anti-Colic klidné a uvolněné – protože nepolykají žádný vzduch. Lahvička na mléko se snadno používá, těsnící víčko bránící vylití je ideální pro běžný dynamický den dítěte. Na výběr je řada motivů. Patentovaná sametová savička™ MAM ze silikonu je velmi měkká.

NUK, Kojenecká láhev First Choice+ s kontrolkou teploty 300 ml, 249 Kč

Kontrola teploty na lahvičce pomáhá rodičům dosáhnout optimální teploty a zajistit tak bezpečné krmení jejich dítěte. Teplota obsahu láhve změní její barvu: pokud je pokrm příliš horký, modrá kontrolka se změní na bílou. Pro optimální kombinaci krmení z prsu a láhve.

NUK, Magic Cup 230 ml, 289 Kč

NUK Magic Cup umožňuje dětem pít jako dospělí – stejně jako z normálního hrnečku a ze všech stran. „Kouzelným“ rozdílem je to, že hrneček je bezpečný proti vytečení. Silikonový disk utěsňuje nástavec zevnitř. Dětem stačí jednoduše sát hranu hrnečku a tenký okraj se otevře – učení se pít je kouzlo!

PETITE&MARS, Kapsička na jídlo, Baby, 169 Kč

Omyvatelné kapsičky jednoduše naplníte, děti se samy nakrmí, neušpiní sebe ani okolí, a vy je pak jednoduše umyjete a použijete znovu při dalších cestách za zážitky. Bez BPA, PVC a ftalátů. Vhodné do myčky i mrazničky. Prodává: Feedo

SKIP HOP, Zoo Bryndák silikonový 6 m+, 379 Kč

Silikonový bryndák Skip Hop z kolekce Zoo ve tvaru zvířátka zachytí padající jídlo od nezbedných jedlíků. Pružný a praktický silikon se snadno udržuje, skládá i čistí. Bryndáček lze nastavit podle potřeby.
Lze mýt i v myčce.

SKIP HOP, Zoo Krabička na svačinu, 319 Kč

Krásná krabička na svačinu ve stylu Skip Hop, v designu Zoo kolekce, skládá se ze 2 dílů: krabička na svačinu s nepropustným víčkem a menší krabička na piškoty. 0 % BPA, 0 % PVC, bez ftalátů. Lze používat v mikrovlnné troubě a mýt v myčce. Prodává: Feedo.cz

Suavinex, Antikoliková lahvička zero zero 180 ml A - sada, 499 Kč

Vyvinuto odborníky z oboru pediatrie a ortodoncii! Láhev proti bolestem bříška s adaptabilním průtokem savičky ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat kojení s krmením z láhve. Láhev obsahuje pantentovaný váček proti bolestem bříška stahující se dle sání dítěte. Prodává: Pompo

Přístroje

Usnadněte si práci při vaření domácích příkrmů či kojeneckého mléka. Pomocníci, kteří třeba i umí vařit v páře, mixovat, šlehat, a dokonce v jedné nádobě, to všechno šetří čas, který můžete věnovat dalším důležitostem. Jaký přístroj se vám osvědčil?

Babymoov, Multifunkční přístroj Nutribaby+ XL, 4590 Kč

Multifunkční přístroj pro přípravu jídel jak pro miminko i celou rodinu. Má 6 funkcí: vaří (v páře), mixuje (3 rychlosti), rozmrazuje, ohřívá mléko, ohřívá příkrmy a sterilizuje. Díky automatickému časovači je každá přísada dokonale uvařená. Uvaří rýži i těstoviny. Intuitivní uživatelské rozhraní!

Babymoov, Ohřívač a dávkovač vody Milky Now, 2390 Kč

Pro rodiče je důležitá každá minuta. Díky ohřívači vody Milky Now můžete nachystát láhev pro svoje dítko do minuty. Jeho velká kapacita 1,1 l a funkce „udržování teploty teplé vody“ znamenají, že můžete svému dítěti okamžitě a bezpečně připravit láhev mléka, kdykoli během dne nebo v noci.

Philips Avent, Parní hrnec s mixérem 4 v 1 SCF885, 4819 Kč

Přípravu zdravé dětské stravy zvládnete hravě – stačí otočit nádobu – vařte v páře, mixujte, rozmrazujte a ohřívejte – jedinečné provedení 4 v 1.  Zvládá mixování od velmi jemně rozmixovaného ovoce a zeleniny, přes míchání přísad, po vytvoření směsi s malými kousky. Prodává: Feedo

Philips Avent, Ohřívač lahviček, cena v obchodě

Rychlý a bezpečný způsob ohřátí mléka a dětské stravy. Ohřeje lahvičku do tří minut, zajistí rovnoměrný ohřev, neboť mléko nepřetržitě cirkuluje po dobu zahřívání. Přístroj má inteligentní regulaci teploty, udržuje mléko zahřáté až hodinu. Prodává: Feedo.cz

Hlasování za rok 2020 je ukončeno, brzy zveřejníme výsledky.

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!