Zase doma

nejen než otevřou školy

Než se rozvolní opatření, otevřou školy nebo školky, máme pro vás nápady, které vám dodají dávku optimismu. K některým dnům se připojí partneři, aby byla naše porce nápadů, úkolů a soutěží ještě pestřejší. Dělejte si poznámky, foťte, zaznamenávejte, protože na vás v závěru čekají dárky za vaši aktivitu. Zpestřete si všichni čas, kdy jste společně doma. Rodiče i děti. Posíláme vám dávku hravosti a optimismu, která nikdy neuškodí!

Detailnější podmínky našich výzev najdete v článku zde. Kontaktní formulář pro zasílání fotografií, obrázků, příběhů apod. najdete na stejné stránce, pod stejným odkazem, úplně dole. Formulář můžete odeslat najednou, nebo pokaždé, když si nějakou výzvu vyberete.

Dodáváme, že není nutné zúčastnit se všech výzev, vyberte si ty, která se vám líbí.

Dávka optimismu a hravosti pro dny, kdy jsme #zasedoma

#poraddoma

 

Výzvy pro (pře)dškoláky

Co vás baví, co vás těší? Možná vám musí pomoci rodiče, společně si najdete chvilku na vypracování nápadů.

Zapojte i školáky. Úkolů nemají zrovna málo, ale jsou úkoly a úkoly. Některé je baví, jiné už jsou v kategorii „otravné povinnosti“, ale ty od nás jsou úplně jiného ražení.

Beran horoskop

Vezměte do hry panenky

Která holčička by neznala oblíbené panenky BABY born a Baby Annabell? Vtáhněte je do hry a užívejte si s nimi celý den. Třeba nahradí kamarádky ze školky. Budou dělat, co budete chtít, a budou jen a jen s vámi. A vy s nimi. Pošlete nám fotku, jaký je nejoblíbenější outfit panenky Baby Annabell nebo BABY born. Nebo vyfoťte, jak se panenky baví, odpočívají, co se jejich nejzamilovanějším doplňkem, jak snídají u stolečku nebo se koupou ve vaničce. Tři z vás odměníme!
1. dárek  Baby Annabell (velká panenka 43 cm)
2. dárek – Baby born Adventní kalendář
3. dárek – BABY born Surprise Miminka 5 – motýlci

Vyhrajte Baby Anabell - soutěž
Beran horoskop

Vzpomínejte na léto

Bohužel nás koronavirus zavřel doma a my můžeme na výlety, dovolené a dobrodružství víc vzpomínat, než je prožívat. Ale vzpomínky, ty nám nikdo nevezme. A nás zajímá, co jste si, děti, letos v létě nejvíc užily? Na co nejvíc vzpomínáte? Možná je to „jen“ obří točená zmrzlina nebo pouť u babičky, možná výšlap na kopec za městem, lovení mušlí nebo sbírání hub. Váš nejpříjemnější zážitek z letošních prázdnin nakreslete. Tužkou, pastelkami, fixkami, akvarelem. A když ho pošlete k nám, vstoupíte tím do hry o cestovní batůžek, tašku nebo dětský kufřík od Samsonite Fashion Arena Outlet dle vlastního výběru. To bude hned příští dovolená veselejší!

Býk horoskop

Pusťte děti do kuchyně

„Mami, to je nuda, co mám dělat?“ Tyhle otázky může zaplašit tím, že zatáhnete děti do přípravy: oběda, večeře nebo třeba svačinky. Ta bude pro začátek možná nejsnadnější. Připravili jsme pro vás tipy pro malé kuchtíky, jak je bezpečně zapojit do kuchyně, i dva recepty, v nichž navíc využijete zdravé suroviny jako je pohanka nebo slunečnicová semínka. Když se vám podaří děti zatáhnout do kuchyně a ještě je u toho vyfotit, můžete získat od partnera naší výzvy, Kuchyně bez hranic, jednu kuchtící krabici, s níž připravíte zdravé jídlo bez zbytečných sladidel, éček a konzervantů. Vaření s dětmi bude každý měsíc zábavnější a jednodušší.

Holčička si hraje v podzimním listí.
Beran horoskop

Mají si s čím hrát?

Jestli vás doma zavřela covidová epidemie, první rýmička nebo jen plískanice za oknem, máme pro vás tip. Projděte nejdřív sami pokojíček nebo hernu a vyšťourejte hry a hračky, které už nejsou v popředí zájmu vašich dětí. Napište je na jednotlivé papírky: modelína, korálkování, pexeso, hrad, puzzle, svítící jednorožec… Vždycky, když se bude dítě nudit, vyhlaste Mezinárodní den. Koho? Čeho? Přece toho, co si na papírku vylosuje. Není právě dneska Mezinárodní den svítících jednorožců? Tvoření zmrzlin a lívanečků z modelíny? Je to úplně jiná motivace, než když jim řeknete: Běž si něco stavět!

Beran horoskop

Hodně jednoduché tvoření

Že vás baví podzimní tvoření s dětmi, ale hlavně to nesmí být nic složitého? Chápeme. Jeden z nejsnadnějších úkonů je obkreslovat listy na papír a potom je vystřihnout. Nebo položte papír na kůru stromu a přejíždějte po struktuře dřeva pastelkou. Je tak ošklivě, že chcete zůstat jen doma? Obkreslete na papír dětskou ruku až po loket. Předloktí bude jako kmen, dlaň bude koruna a jednotlivé prsty tvoří větve. Pokud děti přinesou sem tam pár kaštanů, vy zase sesbíráte šípky, cestou ze školky potkáte šišky, můžete je navléknout (nebo obvázat) na provázek a udělat z nich malou girlandu do okna.

Býk horoskop

Podzimní rodinné focení

Uspořádejte si podzimní focení. Ateliéry jsou sice otevřené, ale není nejlepším ateliérem volná příroda? Vyčíhněte si den, kdy je plno světla (slunce už není tak ostré), a postupně se všichni postavte za objektiv. Nechte i fotky udělat dětem, jejich vidění světa je jiné. Skákejte do listí, vyfoťte se u krásně zbarveného stromu, opřeni o jeho kúru, dívejte se zadumaní na řeku, tančete uprostřed pole. Nainspirujte se na sociálních sítích a pak zkuste udělat fotky podobné. Další večer vybírejte, které fotky si necháte vyvolat.

Holčička si hraje v podzimním listí.
Beran horoskop

Otočte den naruby

Taky vaše děti vždycky fňukají, když zavelíte, že je čas vypustit vanu a jít z vody? Že si chtějí ještě užívat bublinky, pěnu, teplou vodu? Otočte den naruby. Začněte den Večerníčkem a teplou vanou, ze které malé kachničky nemusí hned ven, protože mají před sebou celý den. Pak si dejte večeři, užívejte si tvoření, svačinku, na nákup jděte až večer… Proč by nemohla být tentokrát k obědu ovocná kapsička a k večeři křupky? Jeden den nechťe je všechno jinak. Porušujte pravidla, kde se dát, samozřejmě v rámci možností.

A protože chceme ocenit vaši hravost a chuť na změnu, máme pro vás díky partnerovi výzvy, značce HiPP, 3 balíčky s dobrotami a kosmetickými přípravky. Napište nebo vyfoťte, jak jste si tenhle den užili!

 

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti
Beran horoskop

Balonkové hrátky

Jeden balonek, jedno dítě. Nic víc není potřeba pro hry, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s Bablfukem.

Naše tipy na hry pro jedno nebo dvě děti (a klidně celou rodinu) najdete tady! Vůbec nejde o nic náročného, jen pár minut zábavy pro lepší den. Můžete si pinkat hravě spolu s dítětem, můžete ho nechat blbnout samotné. Balonky jsou zdrojem zábavy nejen na oslavách.

Naše hry jsou vymyšlené tak, aby se vyřádilo i jedno dítě. A co navíc, když to nebude jen tak.

Máme totiž dárek k tomu! Vyfoťte, jak blbnete s balonky, a získejte od partnera výzvy, značky (a e-shopu) Bablfuk, jednu balonkovou girlandu (v barvě podle vašeho výběru), kterou si zvládnete nafouknout doma! Až bude narozeninová oslava nebo budete slavit konec kovidu.

Beran horoskop

Staňte se spisovatelem

„Svojtka pro děti, děti pro Svojtku“. To je název výzvy, která změní děti ve spisovatele. Během karantény nemusí děti psát jen slohová cvičení. Můžou se stát malými spisovately. Jejich příběhy vydá partner výzvy, nakladatelství Svojtka, jako e-book. Autoři navíc dostanou knihu podle svého výběru, všichni zúčastnění můžou využít slevu 30 procent na nákup knih. A o čem psát? Jsou připravená veselá a hravá témata (Co kdyby učitelku unesli mimozemšťani, Co když se narodí růžová opice nebo Dostanete kouzelné brýle…), která podněcují fantazii malých školáků. K příběhu o rozsahu A4 musí děti přidat ještě jeden obrázek, který text doprovodí.

Veškeré detaily o velké spisovatelské výzvě pro děti od 7 do 12 let najdete zde.

 

Jak se děti můžou stát spisovatelem
Beran horoskop

Vyjděte si za zvířátky

Co dělají zvířata v zimě? Jděte po jejich stopách otisknutých do bláta, ještě než napadne sníh – právě proto, abyste pak mohli porovnat, jak vypadají otisky a zda je poznáte. Přečtěte si o zvířátech, jak se v chladných měsících proměňují – třeba lasice hranostaj změní barvu na bílou, kamzík zase ztmavne. Věděli jste, že rys dovede hlodavce zahlédnout na 75 metrů? Jak spí a jí v lednu vydra? Všechny svoje aktivity zpestřete třeba vyplněním doplňovačky inspirované pexesem od Little Bears, které můžete navíc získat. Hry si zahrajte, když večer budete v teple domova vzpomínat, co jste v lese zažili a jak se asi mají zvířátka.

 

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti

Výzvy pro rodiče

Víme z vlastní zkušenosti, jak je snadné propadnout chmurám, stereotypům a fňukání, kolik je toho na našich bedrech naloženo. Stejně jako si najdete pět minut na přípravu kávy nebo zhlédnutí televizní reportáže, můžete si najít pět minut i pro sebe. Udělejte něco, co vám zpříjemní den. Připravujeme pro vás další nápady!

Beran horoskop

Zacvičte si laskavou jógu

Zavřená fitka a studia? Příliš deštivo na procházky venku? Zacvičte si laskavou jógu v objetí domova. Chateau Mcely natočilo jógové video, které vás díky jemné hudbě, jógové praxi s cvičitelkou, hlubokým myšlenkám provede hodinovým „jógováním“ v bezpečí a teple domova. Zpříjemněte si podzimní dny a nechte se přenést na zámek. Využijte příležitosti posílit cvičením imunitu i pozitivní naladění. Tahle výzva je darem sama o sobě, tak si užijte svou hodinku klidu.

Beran horoskop

Vrhněte se na perníčky

Péct perníčky s vánoční tematikou, hm, to dělá skoro každý. Ale co je tentokrát upéct už v listopadu, aby byly na Mikuláše měkké a jemné? A rovnou je i vyzdobit v mikulášském stylu. Upečte s námi mikulášské perníčky (kdybyste neměli dobrý recept, tak je jeden osvědčený a jednoduchý ZDE), vyfoťte je a klidně i připište, proč jste upekli zrovna tyto tvary a jak vám šlo zdobení. Partnerem perníčkové Výzvy je Vitana, která má pro tři z vás balíčky plné voňavého koření a produktů, které vás připraví na vánoční pečení.

Beran horoskop

Změňte si tapetu

Výzva na minutu, která vám zvedne náladu: Změňte si pozadí na počítači nebo na uzamčené obrazovce telefonu. Vložte si tam fotku optimistickou: usmívající se děti, místo, na které se těšíte, jídlo, které se vám o víkendu tak fantasticky povedlo. I malý úsměv ve tváři, který vám fotka pokaždé vykouzlí, se počítá!

Jestli máte polaroid nebo Instax, tak dneska, dneska je ideální den, kdy uděláte jednu hravou fotku vaší rodiny. Neřešte oblečení, make-up, prostě jen zachyťte den, kdy jste seděli doma (a užívali si třeba naše výzvy),

Beran horoskop

Poraďte s imunitou

Babské rady, domácí recepty, vyzkoušené vitamíny. Na podzim je potřeba imunitu budovat a my vás k tomu vyzýváme. Dělejte maximum pro svou ochranu, použijte všechno, co znáte, dokážete –  pro vás i pro celou vaši rodinu. Zároveň chceme, abyste svoje rady předávaly dál, jiným maminkám. My je sepíšeme do souhrnného článku. A tak pro vás máme i motivaci – tři zajímavé rady, které nám pošlete, vybereme a podarujeme (tedy jejich odesílatele), konkrétně doplňkem stravy Immunity by Anna Brandejs, partnera imunitní výzvy.

ZŮSTAňte S NÁMI

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!