Travel

Přímé lety na ostrov La Palma z Česka. Konečně jsou

Přímé lety na ostrov La Palma z Česka. Konečně jsou

Oblíbené Kanárské ostrovy budou ještě žádanější, až Češi zjistí, že z Prahy z letiště Václava Havla poletí přímá linka na ostrov La Palma.    Všechny Kanárské ostrovy mají Češi dlouhodobě v oblibě. Ovšem teprve od...

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!

Kdybyste měli číst jen jeden článek

Co je babymoon? Poslední dovolená před porodem

První dítě vám změní život radikálně. Připravujete se na plenkové povinnosti, noční krmení, uspávání… a víte, že to bude jedna velká jízda na horské dráze. Mezi vším tím vzrušením, stresem, radostným očekáváním a nervozitou se hodí mentální příprava. Dovolená před narozením dítěte, která má jméno babymoon.

Patří do kategorie „slavnostní„, specifické, něco jako líbánky, při které si s partnerem užíváte společně strávený čas jen vy dva. Je to trend, který je v poslední době čím dál populárnějšího i u nás, a dopřávají si ho páry, ať už čekají první, druhé nebo třeba páté dítě. Zkrátka ví, že ve většině případů (pozdravy šťastlivcům) budou mít jen málo příležitostí, jak si užít pár dní klidu. Na babymoon jeďte tam, kam chcete, možná chytnete zajímavý last minute, pojedete autem na Šumavu nebo si sama zarelaxujete v Resortu Svatá Kateřina, kam chcete už dlouho jet. Jeďte klidně sama! Pokud si nedáváte za sebevědomí a asertivitu jedničku s hvězdičkou, pak není lepší důvod, proč argument „poslední možnost být chvilku sama“ nevyužít a dávku odhodlání si tím dodaKdy a kam jet na babymoon?

Nejsou žádná pravidla, kdy odjet, ale obecně většina žen volí druhý trimestr, kdy se cítí nejlépe a babymoon si tak nejvíc užijou. Už nezažívají ranní nevolnosti a ještě se neobávají předčasného porodu. Doporučujeme poradit se se svým lékařem. Ten vám v případě rizikovějšího těhotenství doporučí spíše pobyt v blízkosti domova nebo alespoň dobré nemocnice/porodnice.

Česko
Výlety
Dovolená

Další tipy na výlety i víkendy

Tipy na výlety jen kousek od Prahy

Když bude ještě hezky, vydejte se na námi doporučené výlety na jih od Prahy, kde to bude bavit i děti! Tyhle končiny (včetně restaurací) máme vyzkoušené!

 

Dolní Břežany keltskou stopou

V pokrokovém městečku jen těsně za hranicí Prahy nechali Keltové svůj výrazný otisk. Zajděte si vyzvednout v informačním centru mapu a zastavte se v 3D kině, pak pokračujte do oppidia Závist, stáhněte si k tomu aplikaci, která vás oblastí provede virtuálně. Můžete se tam vydat i na kole po pohodlných cyklostezkách, cestou děti obkreslují mince. Zmrzlinu si dejte v Café Jamon, svačinu kupte v Bread Marketu na náměstí a výlet zakončete v Olivově pivovaru.

Piknik na zámku Jemniště

Zámek Jemniště nadchne milovníky sladkých pohárů, růží i procházek po klidných zahradách. V parku je minizoo, jen nosál a oslík, ale i tak zabaví. Výběr v zámecké cukrárně je podstatně bohatší. Tam se budete vracet minimálně třikrát. Pokud vám porce sladkostí a výletů nestačila, vydejte se třeba na zmrzlinu do Bystřice, vykoupat se na Měřín nebo si prohlédnout farmu Soběhrdy. Anebo se bavte jen tak přírodou. My asi hodinu očmuchávali růže, pozorovali motýlky a včely a házeli šišky do rybníku. Já si navíc vždycky ráda prohlédnu loveckou módu v tamním obchůdku a vždycky si slíbím, že příště, ale určitě, už zamluvím ten piknikový koš. Věřím, že ještě bude pár příjemných víkendů, kdy to půjde.

Komerční zábava v Průhonicích

Jasně, jezdí se sem hlavně do aqupaarku, ale tenhle satelit kousíček od Prahy po D1 má něco víc. Moje tipy: na následující večer si nakupte dobroty ve Wine Food Marketu. Oběd si zamluvte pár dní předem v altánku v restauraci Babiččina zahrada, dobře vaří (a dětské zóny mají) i v místních pizzeriích nebo v Sokolovně. Projděte se v Průhonickém parku nebo zajděte i do zámku. Zajděte si do Aquapalace v Čestlicích nebo do Fun Parku Žirafa, pokud jste zapomněli plavky. Víc už jmenovat nemusím, protože víc se toho stihnout za jeden den nedá. Možná najdete další důvody, proč se tam vracet, a vůbec se nemusí jmenovat jen „Makro a Billa“. Pravda, trochu si za veškerou zábavu a dobroty připlatíte.

ZŮSTAňte S NÁMI

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!