Vaše chvilka

zábava

Nápady
Fandíme
Horoskop
Hvězda
kultura
soutěž
výzva

Kultura

  v obraze

knihy
filmy
výstavy
všechny články

Lední pohádková show o Popelce oslaví její padesátiny. A je zadarmo

Jurášek, oříšky, třpytivý sníh, Vánoce, to všechno patří k sobě. Už padesát let. Oblíbená česká pohádka se představí na výstavě a lední show, která proběhne v Praze v Centru Černý Most.  Kouzelná Popelka letos v listopadu oslaví půl století od své premiéry, a proto...

Výstavy dýní 2023. Největší akce a farmy, kde jsou dýně

Největší výstavy plné dýní. Kde je dýňový svět a kde uvidíte v roce 2023 nejkrásnější dýňové aranžmá? Stylové fotopointy plné dýní pro vaše rodinné fotky jsou právě tady. Uložte na později, ať nehledáte!Kam jet na dýně v roce 2023 na podzim? Dýňová farma BykošOkres...

Co je to svobodná hra? Knížka vás provede, nakoukněte do ní

Ten podtitul říká vše důležité - Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti. Kniha, kterou dali dohromady Petr a Justina Danišovi propojuje nejnovější odborné poznatky o hře s praktickou inspirací a zkušeností rodiny se čtyřmi dětmi.Svobodná hra má v rozvoji...

Do Plzně vás naláká spousta cílů, ale co sejít i do podzemí? Spletitý labyrint s délkou 13 km je přístupný už 35 let. A jestli vás zajímá, jak to vypadalo, když do tajemných zákoutí vstoupili první návštěvníci, nenechte si ujít výstavu Plzeň pod zemí v Pivovarském muzeu v Plzni. Přístupná je až do 28. února.

Míša Červená Švestka

šéfredaktorka

Fandíme

Hvězda týdne

Horoskop

Nápady pro podzimní dny

Maličkosti, které dodají vašemu dni na životě

Jestli vás doma zavřela první rýmička nebo jen plískanice za oknem, máme pro vás tip. Projděte nejdřív sami pokojíček nebo hernu a vyšťourejte hry a hračky, které už nejsou v popředí zájmu vašich dětí. Napište je na jednotlivé papírky: modelína, korálkování, pexeso, hrad, puzzle, svítící jednorožec… Vždycky, když se bude dítě nudit, vyhlaste Mezinárodní den. Koho? Čeho? Přece toho, co si na papírku vylosuje. Není právě dneska Mezinárodní den svítících jednorožců? Tvoření z modelíny? Je to úplně jiná motivace, než když jim řeknete: Běž si něco stavět!

Že vás baví podzimní tvoření s dětmi, ale hlavně to nesmí být nic složitého? Chápeme. Jeden z nejsnadnějších úkonů je obkreslovat listy na papír a potom je vystřihnout. Nebo položte papír na kůru stromu a přejíždějte po struktuře dřeva pastelkou. Je tak ošklivě, že chcete zůstat jen doma? Obkreslete na papír dětskou ruku až po loket. Předloktí bude jako kmen, dlaň bude koruna a jednotlivé prsty tvoří větve. Pokud děti přinesou sem tam pár kaštanů, vy zase sesbíráte šípky, cestou ze školky potkáte šišky, můžete je navléknout (nebo obvázat) na provázek a udělat z nich malou girlandu do okna.

Výzva na minutu, která vám zvedne náladu: Změňte si pozadí na počítači nebo na uzamčené obrazovce telefonu. Vložte si tam fotku optimistickou: usmívající se děti, místo, na které se těšíte, jídlo, které se vám o víkendu tak fantasticky povedlo. I malý úsměv ve tváři, který vám fotka pokaždé vykouzlí, se počítá!

Soutěž

„Vždycky je co zlepšovat. A než dáme všem vědět, že MAMAvolba je to nejlepší, co můžete číst nejen letos na podzim, ale napořád, potřebujeme slyšet váš názor. Na to, jak se vám náš on-line magazín líbí, co byste udělali jinak, co vám nesedí. Z grafiky i obsahu. Zobrazuje se vám něco špatně na mobilu? Někde něco neladí? Jaký článek jste si přečetli s chutí? Řekněte nám to, prosím. A my se vám odvděčíme.“

Za tým MAMAvolby zdraví Míša

Dárek

Co získáte?

Abychom se mohli rozvíjet, chceme znát každý detail. Ohodnoťte nás a vyhrajte dárky. Máme jich připravených hned deset.  

testujte

Výzva

Vrhli jste se s námi do testování ZOO řady od HiPP a nás to všechny bavilo. Proto pro vás chystáme další testovací kluby. Chcete se zapojit? Stačí vyplnit přihlašovací formulář a my se vám ozveme, až budeme mít pro vás nějakou výzvu připravenou. Třeba to budou hračky, možná kosmetika… Rozhodnete se pak sami, jestli testovací výzvu přijmete.

ZŮSTAňte S NÁMI

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!