Baby

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!

Kdybyste měli číst jen jeden článek

Jak vybudovat sebevědomí u batolete

Vybudovat u dítěte sebevědomí a pocit vlastní důležitosti je hodně, ale opravdu hodně na vás. Začněte s tím už u vnímavého batolete. Sebedůvěru sice nejde naučit, ale můžete položit základní kameny k odolné stavbě jménem „sebevědomý jedinec“.

Připravili jsme pro vás několik rad založených na tom, že dáváte najevo už u batolete svou lásku, respekt a podporu. Není to žádné klišé, jsou to jednotlivé aspekty budování vlastní identity, která jde jen postupně vybudovat, ale nikoliv naučit. Batole se učí uvědomovat samo sebe už tím, že si samo hraje, brumlá si, navazuje kontakt s dětmi i dospěláky, dozvídá se o sobě nejrůznější maličkosti, učí se jíst a držet hrneček… Vy mu v tom ještě můžete pomoci díky několika dalším krokům.

Co dalšího ještě batole musíte naučit, aby z něj vyrostl jedinec se zdravím sebevědomím?

Ukažte mu, které věci jsou jen jeho a smí si s nimi dělat, co chce.

 Věnujte mu dávku pozornosti, třeba když vám chce ukázat, jak tančí.

Oslovujte ho jménem. Příjmení máte společné, ale jméno je jen jeho.

Vystavujte si jeho obrázky, i když není žádný Kupka.

Vybírejte povinnosti a úkoly, u nichž je velká šance, že je zvládne.

V článku najdete ještě další dávku rad pro to, aby vaše batole nebylo v dospělosti zakomplexované.

Batole
Předškolák
Školák

Všechno ze života dětí

Ze světa dětských radostí

Chce nového plyšáka nebo miluje knížky? Touží po kostičkách? A co radši na výlet? Tady jsme zkoncentrovali články, které máme v našem on-line magazínu v různých rubrikách, ale všechny jsou o tom, co baví děti. Tohle by četly ony, kdyby to uměly!

Lego Super Mario, Mulan v kinech, Snoopy na tričkách

Tomu se říká návrat legend, které známe z dětství my, dospěláci. Kde všude se ukáže Super Mario a proč je stejný a přesto tak jiný? Tyhle legendy prozkoumejte

L.O.L. novinky

Vlasatice, neonky, chlupáči, sportovkyně… Svět L.O.L. je zase barevnější a širší, že se vám možná bude chtít říct OMG! Co všechno je nové?

Mirakulum nezavírá, představuje novinky

Ordinace doktora, obchod i policejní stanice s vězením pro hraní nejmenších, výstava ocelových soch pro ty větší. A dílničky, když bude chladno. To jsou novinky z Parku Mirakulum.

Dobrodružné i pohádkové – nové knihy od českých autorů

Po rozběhaném létě zase určitě najdete víc času na večerní čtení. Prošli jsme pro vás podzimní novinky i knihy, které byly uvedeny teprve nedávno, a vytipovali jsme ty, které si zaslouží místo ve vaší knihovně. Jsou od českých autorů, pro školáky i patnáctileté chytrolíny.

 

 

ZŮSTAňte S NÁMI

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!