Mama

Černé lodičky – nutnost pro každou stylovou ženu

Černé lodičky – nutnost pro každou stylovou ženu

Jestliže hledáte elegantní a zároveň pohodlnou obuv, budou perfektní volbou dámské lodičky v černé barvě. Tento model obuvi má mnoho předností. A o těch si povíme více níže. Také si prozradíme, jak černé lodičky vkusně...

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!

Kdybyste měli číst jen jeden článek

Proč držet novoroční předsevzetí na podzim a jak pomůže kaizen

Přes osm měsíců uplynulo od toho, kdy jste si svatosvatě slíbili… (doplňte sami) A teď přiznejte, povedlo se vám to dodržet? Nebo máte plnou pusu výmluv? Teď už to konečně vyjde, víme to (a víme díky čemu).

Pokud nemáte tolik trpělivost a vytrvalosti, abyste se dostali ke svému cíli, což už jste mohli zjistit během řady let, kdy si novoroční předsevzetí dáváte, jděte na to jinak.

Září je k tomu jako stvořené. Už tak, pokud jste rodiči školáků i školkáčků, je na vás kladena spousta nových úkolů, takže se další drobný úkol ztratí. Ano, řekli jsme drobný. Vy totiž svého cíle dosáhnete (a my vám hodně fandíte) metodou kaizen. Ta vychází z toho, že stačí udělat každý den jednu banalitu. Opravdovou maličkost. Vy si pro daný den musíte najít tak malinkatý cíl (který by měl stále vést k velkému konci), až to bude směšné. Na praktikování i vymýšlení.

Zní to směšně, ale k velkému cíli jako je začít jezdit na koni vedou tak malé kroky, jako podívat se po okolí, kde je farma, druhý den teprve prolítnout webovky, třetí den projet tou vesnicí a teprve čtvrtý den se jít projít kolem. Až vám to začne připadat nechutně málo, váš mozek vás sám zburcuje a dostanete konečně chuť na koně nasednout a nebudete se muset nutit.

Právě tahle metoda se nazývá kaizen a je populární i u manažerů nejen v japonských korporacích, kde má kaizen svou domovinu.

Proč se nevyplatí být nedočkavec a nepřepálit začátek?

Těhotenství
Rodičovství
Psychologie

Speciální články
o speciálních ženách

Máma má office, ta se má

Všechny články pro pracující mámy, o nové podobě práce na home office i o inspirativních maminkách-podnikatelkách.

Tak jak to zvládáte, Made for moms?

Vyzpovídali jsme dvě maminky, které vedou e-shop nejen s přírodní kosmetikou, kterou si oblíbila i vévodkyně Kate. Jak se zvládá koronakrize, když se vám do toho ještě narodí dvojčata? Tady je rozhovor.

Když zase zavřou školu

Jak se poučit z první vlny koronakrize a jak nastavit domácí školu a kancelář – poradíme. Tady navíc máte rady, jak připravit pokojíček pro prvňáka i teenagera.

MAMAfluencer: herečka přiznává na sítích nejen roupy a pleny v pěti

Herečka Kristen Bell na sociálních sítí mluví o tom, jak se jí o prsa po porodu staral manžel, jak z dcer vychovává feministky, že jí vadí pohádka o Popelce, že od dcerky chytla roupy a že se nemusí stydět za to, že má pleny i v pěti a půl letech. Zjistěte detaily.

Truhlářova dcera vás vrátí do dětství

Jestli milujete vůni dřeva a z krajek na vás dýchá nostalgie, oblíbíte si Míšu, Truhlářovu dceru. Jak začala podnikat a v čem je její značka jiná? O tom si spolu popovídáme.

Proč je stlaní postele důležitý první krok pro dobrý den

Jednoduchý úkon vám na konci dne dodá navíc pocit, že ten den jste něco zvládli, něco dotáhli do konce. I když je to maličkost, psychiku to dovede ovlivnit hodně. Udělejte to!

 

ZŮSTAňte S NÁMI

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!