5 tipů, jak děti přimět čistit si zuby

Dříve se věřilo, že není třeba zvýšené péče o dětské zuby, ale dnes už víme, že toto tvrzení není pravda a zanedbané první zoubky mohou mít vliv i na ty druhé. Jak tedy přimět děti si pravidelně a správně čistit zuby?

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

7 července, 2022

5. Zkuste pohádku

Zkuste využít dětskou představivost a vymyslete si příběh, který budete vyprávět během čištění zoubků. Variant je mnoho. Můžete začít u zoubkové víly, pro chlapce zvolte třeba kamenného trola, který se živí zubním kazem. Buďte však decentní, ať své ratolesti nevyděsíte! Příběhy přizpůsobte jejich povaze. 

4. Pusťte oblíbenou písničku

 Ano! To je nápad, že? Zkuste pustit potomkovi oblíbený song a při čištění zoubků si tancujte. Hezky vám oboum uteče čas čištění zubů jako voda.

 3.Přesýpací hodiny 

Zkusili jste pořídit přesýpací hodiny? Měření času, které je viditelné může mnoha malým neposedům pomoci se dostatečně soustředit na čištění zubů. 

2. Buďte pro děti vzorem

Každé dítě se učí opakováním, proč tedy nezačít hlavně u sebe? Pokud si i vy budete pravidelně a správně čistit zuby, bude to váš potomek brát jako samozřejmost.

  1. Zkuste moderní technologie!

Dnešní doba už je taková a s čištěním zubů mohou pomoci různé aplikace v mobilním telefonu. Tenhle tip je poněkud dvousečný, některá vychytralá dítka se mohou soustředit spíše na hru nebo aplikaci a čištění šidit. Určitě ale zaujme sonický zubní kartáček, který je vhodný už pro malé děti. Naučí se s ním nejen správnou techniku, ale hlavně je to bude bavit.

Zapojte technologie, ty děti baví.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Každý rodič ví, že ne vždy přinutit malé děti k spolupráci je snadné. Proto můžeme doporučit elektrický sonický kartáček InnoGIO, který nám pomůže. Roztomilý vzhled ve 2 barvách, snadné ovládání, kartáček který čistí v 360 stupních a navíc má měkkou hlavu a děti nedráždí. 

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!