5 tipů od stylisty, jak si vybrat perfektní tenisky

Obliba sportovní obuvi není ničím novým, ale s posilujícím trendem minimalismu a inteligentní ženskosti se mění kritéria výběru. Úhledné siluety a střídmé barvy jsou hlavním proudem.

 

2 minuty čtení

29 září, 2022

Nemohlo to přijít v horší dobu, protože vzory se kombinují s rovnými džínami, byznys obleky, košilemi a volnými sukněmi. V arzenálu zůstávají i objemné futuristické tenisky, jen je nyní nenosíme k joggerům, ale k legínám a vysokým ponožkám.

Philippe Model, F_WD a Emporio Armani mají dokonalé bílé tenisky a minimalistický městský vzhled. V kolekcích Converse, Puma, Adidas a Versace Jeans Couture jsou tyto udržitelné tenisky klíčem k vašemu outfitu.

Stanovte si cíl

Příležitostné tenisky se liší od tréninkových nebo běžeckých modelů. Pokud si vybíráte sportovní obuv, je důležité zvolit tréninkový model. Je třeba mít na paměti seznam kritérií. Například tuhost podrážky, stupeň odpružení a opora kotníku.

Na každodenní trenéry není kladeno mnoho požadavků, ale k nákupu je třeba přistupovat se stejnou péčí. Zde je několik znaků dobrého páru:

  • podrážka se prohýbá;
  • podrážky, švy a další části jsou bez lepidla;
  • stélka je protiskluzová a v případě potřeby ji lze vyjmout;
  • žádný nepříjemný zápach;
  • trenažér není příliš těžký.

Určete si, kolik času jste ochotni věnovat péči

Péče o dámské tenisky zahrnuje více než jen odstraňování nečistot. V případě semišových nebo nubukových bot budete potřebovat speciální krémy, barvy a štětce na obnovení barvy. Důležitý je pečlivý výběr odstínu, protože pokud obuv natřete tmavší nebo světlejší barvou, bude materiál vypadat nerovnoměrně.

Zohledněte všechny vstupy

Především životní styl: pokud trávíte deset hodin denně v kanceláři a váš šatník se skládá ze sukní a šatů, futuristické tenisky pravděpodobně nebudou rozumnou investicí.

Než si koupíte nové boty, zkuste vymyslet alespoň pět způsobů, jak je zakomponovat do svého outfitu. Vysoké tenisky https://shopsy.cz/damske-vysoke-tenisky sice nesladíte s ničím, ale tenisky inspirované vintage stylem budou jistě pěkným doplňkem vašeho ležérního vzhledu. Věnujte pozornost barvě. Pokud ve vašem šatníku převládá teplá paleta, bílé boty v ní mohou vypadat cize.

Věnujte pozornost kotníkům

Chcete-li si pořídit správné tenisky, které budou vyhovovat vaší postavě, musíte vzít v úvahu pravidlo proporcionality. Například u dívek s tenkými kotníky může model na platformě vypadat objemně. A majitelce objemnějších kotníků nemusí vyhovovat vysoké tenisky.

Dejte svým botám pauzu

I ty nejodolnější dámské tenisky potřebují přestávku. Chcete-li, aby vaše boty vypadaly co nejlépe po delší dobu, aniž by se zničily, nenoste stejný pár více než dva dny po sobě. Tenisky a tenisky by měly mít čas uschnout před dalším výletem. Dlouhodobý šatník na boty je takový, ve kterém máte mnoho možností, které můžete střídat.

Když boty jen tak leží doma, je dobré používat tkaničky, aby se nepřetrhly. Nezapomeňte oprášit podrážky, otřít svršek speciální pěnou a vyprat tkaničky.

Nenoste stejný pár více než dva dny po sobě.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!