Barbie je konečně královnou. A rovnou Alžbětou

Alžběta II. je nejdéle vládnoucí panovnicí v britských dějinách a nová panenka Barbie je vytvořená podle její podoby.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

11 července, 2022

Při příležitosti oslav královnina historického platinového jubilea se vynořilo spoustu upomínkových předmětů. Ale jeden je opravdu jedinečný. Je jím Barbie, vytvořená na počest Jejího Veličenstva královny Alžbětu II.

Královna Alžběta II. slaví 70 historických let své služby a je první britskou panovnicí, která oslavila platinové jubileum.

Historička a profesorka Kate Williamsová, autorka knihy „Naše královna Alžběta“, říká: „V době, kdy Její Veličenstvo slaví toto významné jubileum, je úžasné, že ikonická značka jako je Barbie, se s novými generacemi dělí o vliv významných historických ženských osobností jako vůdkyň, tvůrkyň a průkopnic.“

Panenka Barbie královna Alžběta II. je okamžitě rozpoznatelná v elegantních šatech v barvě slonové kosti a modré stuze zdobené řády. Diadém vychází z třásňové čelenky královny Marie – kterou královna proslavila ve svůj svatební den – a miniaturní medailonky na stužkách jsou inspirovány řády královské rodiny. Růžovou stuhu daroval královně její otec Jiří VI. a bleděmodrou její dědeček Jiří V.

Originálně je vyfocena i před Buckinghamským palácem. Navíc i celé balení je inspirované stylem paláce, krabice je tvořena 3D zdobeným vykrajovaným rámečkem, jenž panenku rámuje, a vnitřním panelem s trůnem a červeným kobercem inspirovaným královským trůnním sálem. Krabička je potištěna logem ve tvaru erbu a odznakem připomínajícím 70. výročí nástupu královny na trůn. Dostupná je ve vybraných obchodech, například Hamleys nebo Amazon.

 

Panenka Barbie je z kolekce Tribute Collection a připomíná její usednutí na trůn. Bydlí v krabici, který připomíná palác.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!