BEAUTY SOUBOJ: Dezinfekční gely od českých značek

S první vlnou koronaviru uvedly i české kosmetické brandy svoje dezinfekční přípravky. Teď se budou zase hodit. Dva podobného ražení jsme postavili vedle sebe na souboj. Vyhraje u vás Manufaktura, nebo Ryor?

 

 

Okurky
Dezinfekční gely od českých značek - vyzkoušeno

2 minuty čtení

12 září, 2020

Zatímco Manufaktura staví svůj dezinfekční gel jako přípravek proti virům, bakteriím i plísním, jehož účinnost je ověřena Zdravotním ústavem, Ryor hovoří o jemném antimikrobiálním gelu zajišťujícím dostatečnou hygienu rukou bez nutnost použití vody a mýdla. Přesto oba dva obsahuje 70 % alkoholu, který je hlavním ničitelem nečistot.

Manufaktura do složení přidala ještě vřídelní sůl, antiseptický výtažek z teatree, zklidňující panthenol, vřídelní sůl a mátu pro vůni, Ryor jakbysmet vsadil na zklidňující panthenol, přidal glycerin pro hydrataci a gel ovoněl okurkou.

Dezinfekční gel na ruce proti virům a bakteriím – Máta,  Manufaktura, 215 ml, 199 Kč

Antimikrobiální gel s vůní okurky, Ryor, 150 ml, 145 Kč

 

Mátový gel z Manufaktury vám pořádně protáhne nos. Okurkový od Saloosu se hodně rychle vpije. Na vás je vybrat si, výhody i nevýhody znáte.

Test dezinfekčních gelů

Jak se osvědčila dezinfekce Manufaktura?

Přípravek od Manufaktury je hodně tekutý, a tak dejte pozor, kolik ho naléváte. Když k němu hned čichnete, protáhne vám máta i nos. Působí osvěžujícím dojmem. Body dávám za to, že nelepí. Velké balení není příliš praktické do kabelky, ale může zůstat stát na botníku nebo v officu, nejen ve vedrech.

Dezinfekce od Manufaktury zkušenosti

Zkušenosti s gelem Ryor

Ryor je o půl stupně gelovější, přesto pořád dost tekutý na to, aby se rozetřel během chvilky. Dost rychle se vpije. To oceníte, nejen když hned potřebujete vybalit nákup nebo začít pracovat na klávesnici. Ani tohle balení není přímo kabelkové, jak jsme u řady gelů zvyklí. Vůně okurek je rozpoznatelná, ale pak se rychle ztratí. Na rukou zanechává pocit, že jste „něco použili“, ale není to vyloženě lepkavost. Jen pocit…

Okurková dezinfekce Ryor

Také si přečtěte

podobné

Módní barvy na manikúru pro léto 2024

Léto je období, kdy chceme do svého života přidat více radosti a nových zážitků. A trendy gelové nehty vám pomohou navodit letní náladu.Často je těžké vybrat nový design nehtů, který vás bude provázet několik týdnů....

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!