Bezchybná pleť i na slunci? Jak nanášet tónované krémy a make-up s SPF

Jakmile zasvítí sluníčko, je to s líčením trochu složité. Potřebujete produkt, který by vás chránil před sluncem, zároveň by dokázal sjednotit tón pleti, zakrýt pigmentové skvrny, schovat akné, a přitom nezanášel póry. A jaký je rozdíl mezi krycími přípravky na léto?

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

21 dubna, 2023

Chcete-li sjednotit tón pleti a zakrýt pouze drobné vady na kráse, vystačíte si s jemně tónovaným krémem. Pokud má SPF 50+, už není nutné používat pod něj jako ochranný štít krém s SPF, nahradí ho. Zkuste ho rozetřít prsty nebo houbičkou.

Náš tip: Ideální volbou se pro vás může stát HELIOCARE 360° COLOR Gel Oil-Free SPF 50+, který díky své lehké gelové konzistenci skvěle poslouží i mastné a problematické pleti. Jemně tónovaný gel obsahuje patentovaný přírodní filtr Fernblock s výtažky ze vzácné tropické kapradiny, zeleného čaje, vitaminy C i E a další vitaminy i antioxidanty. Kromě toho, že spolehlivě ochrání pleť před sluncem ji tedy zároveň doslova nadopuje cennými látkami, které omezují vliv škodlivých volných radikálů na kůži, eliminují tvorbu pigmentových skvrn a zpomalují stárnutí pleti vlivem slunce. Pokud vám záleží na složení kosmetiky, kterou používáte, potěší vás nakonec i fakt, že tento tónovaný krém neobsahuje kromě olejů ani žádný alkohol nebo parabeny. K dostání je hned ve třech barevných odstínech (Pearl, Beige a Bronze), tudíž se vám určitě podaří vybrat pro sebe ideální odstín.

Osvěžit svůj letní make-up můžete přes den termální vodou ve spreji.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Existují i jemně tónované tekuté make-upy, které opět poskytují lehčí krytí. Opět pokud mají SPF, nemusíte pod ně používat jiný přípravek s SPF, ochrání vás proti sluníčku stejně. Dobře se bude nanášet prsty i houbičkou stejně jako štětcem. Můžete přes něj dát také bronzer či pudr.

Náš tip: Právě takový je HELIOCARE Advanced Color Gelcream SPF 50. Ten je k dostání v odstínech Light nebo Brown a stejně jako výše představený tónovaný krém obsahuje patentovaný přírodní filtr Fernblock se všemi cennými látkami, vitaminy i antioxidanty prospěšnými pleti. Vhodný je pro normální nebo suchou pleť, které na slunci poskytne i nezbytnou hydrataci. Ani tento jemně tónovaný společník pro dny plné slunce neobsahuje parabeny, nezanáší pleť (je nekomedogenní) a byl – stejně jako všechny produkty HELIOCARE – testovaný pod odborným dermatologickým a oftalmologickým dohledem.

Zakrýt závažnější formy akné nebo výrazné pigmentové skvrny, to už je úkol hodný slunečního make-upu. Ochrání i proti slunci, pokud má SPF, někomu vyhovuje více pod něj používat ještě hydratační denní krém. Přes den se můžete osvěžit ještě dávkou termální vody ve spreji.

Náš tip: HELIOCARE Compact Oil-Free SPF 50 umí velmi dobře skrýt veškeré nedokonalosti pleti, k tomu zabránit nelichotivé hyperpigmentaci i slunečním alergiím. Díky své pudrové složce pleť sympaticky zmatní, zanechá ji sametově jemnou a barevně sjednocenou. Stejně jako jeho dva výše uvedení kolegové do slunce obsahuje i tento kompaktní make-up přírodní filtr Fernblock nabitý blahodárnými výtažky ze vzácných rostlin, vitaminy i antioxidanty. Také on chrání pleť před komplexním spektrem slunečního záření (UVA, UVB, infračerveným i viditelným světlem), neobsahuje alkohol ani parabeny a je k dostání v odstínech Light, Fair nebo Brown.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!