Pomoc, na hřišti je upír. A vysává právě mě

Když jdete s dobrou náladou na víno s kamarádkou, ale odcházíte pěkně „zpruzená“, zřejmě jste právě dopila láhev chardonnay s energetickým upírem (pokud vás tedy neobtěžoval taxikář a servírka vás neošidila o tři stovky). Vysaje z vás pořádnou dávku energie.

Babymoon dovolená před narozením dítěte
Káva

6 minut čtení

19 září, 2020

Když nestíháte, v 5 bodech vše podstatné:

Energetický upír vám bere energii a ovlivňuje i váš fyzický stav

Možná je to i blízká kamarádka, které pravidelně neberete vzít telefon

Nejlepší je se s ním nestýkat, což je výzva

Útok upíra odkloníte díky stabilnímu středu těla

Zdánlivě bláznivé cvičení („obalte se zlatým světlem“ nebo „vizualizace růže“) pomůže, když se s upírem setkat musíte, aby vás nevysál

S náladou na bodu mrazu nebo i pod jeho bodem, rozmrzelá, s bolestí hlavy, vysátá, s hlavou jako balon, unavená, depresivní, podrážděná, taková se vracíte do svého pohodlí domova, když se potkáte s člověkem, který se nazývá energetický upír. Typické příznaky! Nemusíte mít všechny, ale pár značí, koho jste právě potkala.

Kdo jsou energetičtí upíři?

Jsou to vysavači vaší energie, kteří ovlivní vaši psychickou (no, mnohdy i fyzickou) kondici. A s tou byste měli přece hospodařit co nejlépe. Žijou kdekoliv, potkáte je všudemožně. Někdy to může být pětiminutové setkání s paní Plačkovou odnaproti, jindy pravidelný pondělní sedánek „s babama“ na dětském hřišti, ale každé takové propojení by vám mělo energii spíš dávat (než odebírat). Jasně, může se stát, že vaše děti si zrovna vmetly do očí písek, kurýr po telefonu prohodil, že nepočká na váš příchod ani minutu a Blanka přišla zase pozdě, ale to se bavíme o něčem jiném.

Typický stav je, když se z pískoviště pravidelně vracíte jako zpráskaný pes, protože Blanka pořád mele o svých dětech, kritizuje ty vaše, nadává na kolemjdoucí, nesnáší vše od avokáda po žížaly a nezapomene vám to připomenout se všemi detaily, vaše zážitky ji nezajímají a boty, tak ty taky máte hnusné. Každé pondělí jiné boty, každé pondělí hnusné, dodejme.

Většinou až když se vrátíte do své komfortní zóny (a někdy až po opakovaném střetnutí) vám dojde, s kým máte tu čest.

Babymoon, romantická dovolená před porodem

Nenechte ze sebe vysávat energii a upírům se braňte – nejlépe tak, že se s nimi nesetkáte. Snadno se to řekne, že? Tihle lidé ani nevědí (nebo si to nepřipouští), že upíry jsou, že odsávají energii ze svého okolí. Asi je to nabíjí k dalším skutkům.

Nepoznáte je na první pohled, většinou až když se vrátíte do své komfortní zóny, někdy až po opakovaném střetnutí vám dojde, s kým máte tu čest. Rozpoznání je ale prvním dobrým krokem, gratulujeme. Možná vám až teď při čtení dochází, že TOHLE je ten důvod, proč protočíte panenky, když na telefonu uvidíte „Klára“ a jen jí večer napíšete smsku, jééé, promiň, jsem si toho hovoru všimla až teď… A prostě se s ní zase nechcete vidět.

Zkuste si lidi, kteří do vašeho života zkrátka nepřinášejí příliš radosti, sepsat. A kontakt s nimi omezit. Nebo je zcela vyškrtnout ze žebříčku přátel.

„Jenže co když je upírem váš nadřízený nebo člověk, se kterým se prostě musíte jednou za čas potkat?“ zamýšlí se koučka Lenka Černá ve své knize Cesta mimořádné ženy (vydavatelství CPress, 2018) a servíruje 3 netradiční techniky k ochraně před energetickým upírem.

Jděte na psychiku přes fyzično

„Naučte se energii chránit pomocí energetický a fyzických cvičení. Pokud budete ve své plné síle a svém středu, dokážete si energii uchovat,“ radí. Stačí pár minut protahovacích cviků, dřepů nebo jógových ásan, abyste byla stabilní ve středu těla a zároveň ohebná. „Když vaším tělem koluje energie, jste v mnohem větší duchovní síle a dokážete tak útok upíra odklonit.“

Obalte se zlatým světlem

Další technika popisovaná koučkou Lenkou Černou vám možná bude znít jako šílenost, avšak podle ní skutečně funguje. „Pokud se cítíte energeticky v ohrožení, představte si kolem celého svého těla zlatou barvu, která vás ochraňuje před útokem. Můžete si také v duchu říci: Jsem pod ochranou, negace na mě nemají vliv.“

Vizualizace růže

I tohle doporučení se vám může zdát bláznivé, ale koučka při jeho praktikování zjistila, že je skutečně funkční. „Když jednáte s energetickým upírem, představte si mezi ním a sebou květ růže. Ten údajně ruší přenos negativní energie a zamezuje tak již zmíněnému vysátí.“

Když budete v dobré kondici, tělo i mysl budou fungovat na jedničku, ubráníte se útoku a budete ho brát spíše jako výzvu.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!