Když chcete být nature friendly máma, tohle potřebujete

Ať už jste jako maminka jakákoli, letošní léto přináší mnoho zajímavého pro všechny z nás. Je úplně jedno, jestli máte ráda rychlá a praktická řešení, nebo jste fanynkou přírodních produktů. Jak se v tom všem zorientovat? Řekněte nám, kdo jste, a my vám řekneme, co vám letos udělá největší radost!

JAk vytřídit dětské kapsičky, dětskou kosmetiku, vlhčené ubrousky - obaly

2 minuty čtení

16 června, 2021

Jste máma, která chce víc než bio
Milujete přírodní produkty a jste ráda, pokud můžete svými nákupy prospět planetě? V tom případě vás určitě potěší nabídka firmy HiPP, díky které můžete svým potomkům dopřát zdravé dobroty v té nejlepší kvalitě. Teď v létě určitě oceníte zejména Ovocné rampouchy, což je zmrzlina do mrazáku bez přidaných cukrů a dalších nezdravých látek! Také z příkrmů, které splňují ty nejpřísnější standardy, budete jistě nadšená (a vaše děti také). A pokud by vám to nestačilo, můžete si od této skvělé značky pořídit také dětskou kosmetiku řady ZOO. Vy budete spokojená, co se týče kvality, nejmenším se budou líbit veselé zvířátkové obaly, se kterými bude hygiena zábava.

Kosmetiku a čistící prostředky z přírody, která prospívá planetě Zemi, můžete pořídit i pro sebe a svou domácnost, a to například v drogeriích dm. Jejich nová řada Pro Climate se snaží o co největší udržitelnost jak co se týká zdrojů, tak finanční udržitelnosti. Kromě toho šetří také místo ve vašich poličkách, mnoho přípravků jsou totiž koncentráty, takže potřebují menší balení, než obvykle.

Možná, že se vám jednorázové plenky příliš ekologické nezdají. Ale opak je pravdou, stačí si jen správně vybrat. Pokud sáhnete po značce Monperi, konkrétně plenkách Bamboo, dostanete pro dětskou pokožku velmi šetrné plenky, vyrobené z udržitelného a plně rozložitelného materiálu. Bambusové vlákno se často používá pro výrobu spodního prádla, a proto bude zadeček vašeho děťátka v pohodlí.

Pokud chcete zajít ještě dál a plenky zkusit kompostovat, zkuste švédské Eco by Naty, které se v přírodě bez potíží rozloží.

Dopady na životní prostředí při výrobě a likvidaci produktů se přepočítávají na finance a následně jsou 1:1 investovány do zmírnění dopadů na životní prostředí.

 

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

2. Pleť jako miminko

Další důležitou a velkou oblastí, které se můžete na své cestě za svým zelenějším já věnovat, je rozhodně kosmetika. Kůže je největší orgán našeho těla, a proto bychom jí měli dopřávat to nejlepší. A kromě toho, zbytky všech možných krémů a přípravků, které se dostanou do odpadních vod, naší planetě zrovna nesvědčí. Kde však sobě a dětem vhodnou kosmetiku pořídit?

Pokud hledáte zvláště pro sebe dostupnou variantu, vydejte se do drogerie dm. Kromě již zavedené přírodní značky Alverde můžete zkusit také novou řadu ekologických produktů Pro Climate, která se neustále rozrůstá a žene dopředu trend ekologičtějšího životního stylu. Součástí jsou přípravky péče o pleť, domácnost i hygienické pomůcky. Dopady na životní prostředí při výrobě a likvidaci produktů jsou přepočítány na finance a následně jsou 1:1 investovány do zmírnění dopadů na životní prostředí.

Zaujmout vás může také francouzská kosmetika Mustela, která vyrábí produkty již pro ty nejmenší, a to z přírodních a šetrných složek. Vedle nesáhnete ani s produkty HiPP, které se pravidelně umisťují na předních příčkách všech možných anket, například hlasování maminek MAMAvolba a řadě dalších. Seženete je v běžných drogeriíc a máme pro vás ohledně toho malý trik, když pro ně půjdete do drogerie ROSSMANN a stanete se členy ROSSMANN CLUBu, dostanete na první nákup 20% slevu (a řadu dalších výhod k tomu)! A při nákupu velkého množství dětských potřeb, třeba plen, už opravdu pocítíte rozdíl.

3. Cestujte na zelenou

Dopravní prostředky bohužel životnímu prostředí často nedělají dobrou službu. Letecké cestování má skutečně velkou ekologickou stopu, a tak se mu řada lidí, kteří se o ekologii zajímají, snaží vyhýbat. Pokud byste se do toho chtěli pustit, můžete začít například tím, že letošní dovolenou strávíte v Česku kromě přírody tím pomůžete také našim podnikatelům, kteří mají po pandemii co dohánět.

U moře jste pravděpodobně už byli hodněkrát, ale už jste strávili dovolenou na horách? Jedno z nejkouzelnějších míst, kde najdete sportovní vyžití i zábavu pro děti, je bezpochyby Špindlerův Mlýn. Zde můžeme doporučit hotel Soyka, zařízený ve vkusném a přírodním stylu. Je připravený na nájezd rodin s dětmi a umí vám zařídit třeba wellness. Potřebujete-li na hory dětem pořídit výbavu, který žádný vítr neprofoukne, a není vám jedno, odkud oblečení pochází, zkuste českou designovou značku Unuo design. Ta nabízí softshellové oblečení ušité ve férových podmínkách a z materiálů šetrných k přírodě.

Pokud si chcete užít ještě víc výletů, doporučujeme přidat se do Pompo klubu stejnojmenné české sítě hračkářství. Ten nabízí zvýhodněné vstupy do řady zábavních a sportovních areálů na horách i jinde, narozeninové slevy na hračky v den narozenin dítěte a další výhody. Zní to jako reklamní trik, ale skutečně se to vyplatí.

Kromě toho, že budete cestovat po tuzemsku vy, nemusí k vám z daleka cestovat ani vaše produkty. Co kdybyste letos na dovolené vyzkoušeli české víno místo francouzského? Na cesty se obzvlášť hodí nealko víno od Vinselektu Michlovský, který ocení zejména řidiči nebo kojící maminky. Ráno vás nebude bolet hlava, nebudete riskovat zbytkový alkohol za volantem, pochutnáte si a ještě podpoříte tuzemskou produkci!

Zkuste oblečení od unuo

4. Zelená domácnost

Dalším krokem je pochopitelně také zařazení eco friendly výrobků do chodu vaší domácnosti. Dobrým krokem může být například omezení všelijakých dětských pitíček a limonád, které beztak neprospívají zdraví, a pořízení opakovatelně použitelných hrníčků a lahví. Dobrou volbou je rozhodně hrníček b.box, opatřený malým závažíčkem, které drží brčko stále ponořené a navíc vůbec neteče, a tak jej užijí i nejmenší děti. A když se některá jeho část opotřebí, můžete ji snadno nahradit díky dostupným náhradním dílům, místo toho, abyste celý hrníček vyhodili. Můžete si pochopitelně podobného nádobí pořídit i víc, oceníte ho také na cestách, kde nebudete muset sáhnout k jednorázovým táckům.Velký výběr naleznete na eshopu Mimmo.cz. Zaměřit se můžete i na nenápadnější oblasti bydlení, jako například bytový textil. Kupříkladu Scanquilt vyrábí ekologické žínky ze 70% celulózy a 30% bavlny, které se po vyhození poměrně rychle rozloží.

5. Sucho v plence

Že jednorázové plenky nejsou zrovna vrchol ekologie, všichni vědí. Bohužel jsme ale jen lidé a používat ty látkové je pro řadu z nás naprosto nereálné. Pro tyto případy existují jednorázové plenky šetrné k životnímu prostředí. Vyzkoušejte kupříkladu eko plenky Eco by Naty. Tyto rozložitelné plenky vznikly již před 20 lety ve Švédsku a přišla s nimi jak jinak, než podnikavá maminka. Druhými plenkami, které lze jen doporučit, jsou plenky Bamboo od Monperi, dodávané v sympatické krabici z recyklovaného papíru. Vyrábí se z bambusových vláken, což je stoprocentně rozložitelný materiál, který navíc svou produkcí nezatěžuje planetu – bambus je totiž nejrychleji rostoucí dřevina světa!

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!