Holky, tak kam na wellness víkend? Saunování jen pro ženy i osvěžení v místnosti plné sněhu

 Pořád řešíte, kam s partou kamarádek vyrazit na wellness víkend? Chcete něco zajímavého, abyste si užily samy sebe a nenudily se? Aqualand Moravia láká na saunování jen pro ženy, stejně jako vonné peelingy či zážitkové ceremoniály. Máte vybráno!

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

4 prosince, 2023

Pálava je na wellness víkendy ideální nejen kvůli dechberoucím výhledům, ale i kvůli dobré dostupnosti ze všech koutů Česka. Dálnice D1 je konečně opravená a tak wellness svět u břehu Nových Mlýnů je ideální pro odpočinek během celého roku. V zimě jsou hitem úchvatné saunové ceremoniály, v létě si zase můžete zpestřit wellness pobyt procházkami podél vody, na vinicích nebo dováděním na tobogánech. Vsadíme se, že každou kamarádku nadchne, když pro ni holčičí wellness víkend naplánujete a k Vánocům ji věnujete voucher.

Každé úterní dámské saunování má své téma. První úterý v měsíci je bylinkové, druhé se prolíná s cestováním, následuje úterek harmonický pro péči o duši a krásu. Ten poslední připadá dynamickým ceremoniálům v duchu filmových a světových melodií.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pokud se rozhodnete vyrazit v zimě, zažijete tu pravou saunovací sezonu. Spa ve Aqualand Moravia nabízí odpočinek hned ve dvou patrech. V tom horním láká prosklená finská sauna, ze které je výhled na vrcholky Pálavy. Ohřát se jde také ve venkovní vířivce, která nabízí pohled na Pálavu zalitou párou.

 Pokud byste čekali po sauně osvěžení pouze v ochlazujícím bazénku, není tomu tak. Nuda v Aqualandu nehrozí. Kromě známých ochlazení pomocí vědra s vodou toto wellness nabízí také zážitkové sprchy, které vás přenesou třeba do tropických dešťů. Ovšem největším chladícím lákadlem je místnost plná sněhu – Lednice. „V druhém patře wellness, kterému říkáme Pálava, milovníci relaxu najdou také vinný sklípek s krbem, kde si můžou lebedit mezi saunováním. V celém patře se prolíná tematika malebné jižní Moravy. Jsme na místo, kde se nacházíme, hrdí, a tak jsme při plánování chtěli dát návštěvníkům ochutnat, čím je jižní Morava zkrátka kouzelná,“ prozradil nám marketingový manažer Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda.

 O patro níž návštěvníci vejdou do wellness Forum Romanum. A jak název napovídá, tady se prostory prolínají s římskou tematikou. „Na tomto místě dřív stály římské lázně, a tak jsme toto wellness prolnuli s jeho historií. Celkem naše obě wellness nabízí 11 saun. Od těch nejteplejších až po ty, které jen příjemně prohřejí tělo a potěší smyly speciálními vůněmi, jako jsou například citrusy. Oblíbené jsou také voňavé peelingy v Aroma lázni, kde navíc dochází díky páře k pročištění dýchacích cest,“ doplňuje dále Svoboda.

 Co je metličkování?

 Velkým hitem jsou saunové ceremoniály, které vedou zkušení saunamasteři. Oblíbenou „procedurou“ je takzvané metličkování. To se hojně praktikuje ve Finsku. Saunamasteři během tohoto saunového rituálu využívají větvičky, které do sauny přinášejí přírodní vůně. Metličky nejen navodí voňavou atmosféru, ale prokrví a uvolní celé tělo. Ozdravný odpočinek návštěvníci pocítí v Solné lázni nebo na Kneippově chodníčku, nezapomeňte si také zamluvit speciální koupele, při nichž se využívá termální voda z místního vrtu, nebo rašelinové či vinné koupele.

Termální voda na Moravě?

Zmiňovaná termální voda byla na místě objevena zhruba před 30 lety v okolí Nových Mlýnů. Vědci odhadují její stáří na více než 10 tisíc let. Právě tuto vodu o teplotě asi 42 °C wellness Aqualandu Moravia čerpá z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu MU-3G Mušov. 

Speciální wellness úterky jen pro ženy

 

Čerstvou novinkou ve wellness Aqualandu Moravia jsou speciální saunové večery jen pro ženy. Ty se konají každé úterý. Do druhého patra – wellness Pálava – tak v těchto dnech nesmějí od 16:30 do 20:00 hodin muži.  Ženy si užívají kromě saunování také beauty procedury a saunové ceremoniály s peelingem. „Každé úterní dámské saunování má své téma. První úterý v měsíci je bylinkové, druhé se prolíná s cestováním, kdy saunamasteři pracují s vůněmi z různých koutů planety a přenesení do zemí potrhuje i vybraná hudba. Třetí úterý v měsíci pak patří harmonii v péči o duši a krásu, kdy nechybí ani zmíněné metličkování a herbal procedury. Poslední úterý pak připadá dynamickým ceremoniálům v duchu filmových a světových melodií,“ uzavírá Tomáš Svoboda.

Také si přečtěte

podobné

Seznamka. Poznejte značku Novexpert

Pamatujete na Líbimseti? A zažili jste éru Seznamky, Edarlingu nebo Badoo? Tak my tu máme jednu seznamku kosmetickou. Vyberte si tam svého miláčka na celý život. Protože láska na první dotek se neopouští.    Říká se,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!