Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám vám to půjde hravě.

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

12 února, 2024

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám vám to půjde hravě.

Relaxační koupel

Napusťte si do vany horkou vodu, přidejte do ní levanduli, zapalte pár svíček a odpočívejte. Máte-li rádi hudbu, můžete poslouchat svého oblíbeného interpreta, ale mnohem lepší bude, když si užijete ticho. Ticho totiž léčí.

Speciální tip pro vás: Bolí vás z práce záda, ale teplá voda nepomáhá a vaše svaly jsou pořád ztuhlé? Vyzkoušejte speciální vířivé podložky do vany nebo si rovnou pořiďte domů vířivku.

Fyzická aktivita

Ač se to nezdá, relaxační může být i cvičení nebo jakákoliv jiná pohybová aktivita. Pohyb je zdravý jak pro tělo, tak pro duši. Najděte si něco, co vás bude bavit. Doma můžete například cvičit jógu nebo pilates, případně i posilovat nebo chodit na běžícím páse. Kdo chce, může šlapat na rotopedu. Nic vám také nebrání v tom, abyste si doma zatančili a trochu se při tanci uvolnili.

Pobyt venku

Vyzkoušejte relaxaci v přírodě. Vyrazit můžete třeba jen na zahradu. Ve stínu stromů si můžete číst, cvičit jógu, případně vám nic nebrání v tom, abyste se pustili do zahradničení. Co dalšího můžete podniknout venku, se dozvíte ZDE.

Další možnosti relaxace

  • meditace

  • poslech relaxační hudby

  • četba oblíbené knihy

  • skládání puzzle

  • kreativní činnost (vybarvování antistresových omalovánek, malba obrazu, vyšívání…)

Nezáleží na tom, jak budete relaxovat. Je však důležité, abyste na relaxaci a odpočinek nezapomínali. Pokud pořád nevíte, jaká metoda relaxace je ta pravá pro vás, najděte ji. Čím dříve, tím lépe.

Bolí vás z práce záda, ale teplá voda nepomáhá a vaše svaly jsou pořád ztuhlé? Vyzkoušejte speciální vířivé podložky do vany nebo vířivku.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!