Napadlo by vás, že tohle jsou příznaky porodu?

Jak vrátit své tělo po porodu opět do formy je výzva, před níž stojí nejedna žena. A my pro vás proto udělali předběžný kalendář, kdy můžete poprvé zaposilovat pánevní dno, zacvičit si zumbu i zajít k plastickému chirurgovi, aby odstranil nedokonalosti.

Ručička miminka
Miminko těsně po porodu

2 minuty čtení

21 září, 2020

Řada příznaků se vám vybaví „na první dobrou“ a nemusí být zrovna malé. Jen jsou těžko interpretovatelné. U křečí v břiše můžete pořád váhat, jestli za nimi stojí náhodou zelňačka zhltnutá včera večer. Trocha tekutiny, která z vás vyteče, může být jen tlak na močový měchýř, na který se navalilo tříkilové děťátko.

Mezi ty nejvýraznější a nezpochybnitelné příznaky patří odchod hlenové zátky, krutá bolest v zádech, stahy a náhlý únik plodové vody.

A pak jsou tady zdánlivě vágní narážky, které můžou signalizovat první známky porodu.

Pamatujte, že se nemusí objevovat v žádném konkrétním pořadí, můžou být i několik dnů po sobě, nemusíte prožít všechny (nebo ani jeden), ale také můžou znamenat, že už je čas jet do porodnice.

Pocit neklidu nebo naopak velké množství energie, to jsou netradiční příznaky porodu. Přičteme je ženské intuici?

Miminko těsně po porodu

Takže jaké jsou ty jiné, méně známé příznaky porodu? Tyhle signály napoví, že se porod blíží:

  • Volnější dýchání – dítě už netlačí na bránici, protože kleslo blíže k pánvi, směrem do porodních cest
  • Tupá bolest v zádech, která přichází a odchází
  • Zvýšení vaginálního výtoku, případně změna barvy na nahnědlou či narůžovělou
  • Mírný úbytek na váze
  • Časté pohyby střev (až průjem) – jde o způsob, jak si tělo samo pomáhá, střeva se vyprazdňují, aby se děloha mohla pohodlně stahovat
  • Zvracení
  • Nechutenství
  • Pocit tlaku v konečníku či v pánvi
  • Pocit neklidu nebo naopak zvýšená energie

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!