Když děti učí detaily: ochrana přírody se jim dá ukázat v praxi

Děti se opravdu rychle učí a tak když jim vysvětlíte, jak moc záleží na ochraně životního prostředí, rády pomohou. Nejlepší bude, když jim ukážete, jaká správná rozhodnutí můžou dělat – taková, která přírodě dlouhodobě pomohou.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

29 září, 2022

Prvním krokem může být omezení spotřeby plastů, které znečišťují životní prostředí a jsou škodlivé i pro tělo. Ukažte jim, že každý bonbon je zabalený v plastovém sáčku, že každý nápoj, který „vyžebrají“ při nákupu znamená další a další spotřebu plastu. Daleko lepší je jim připravit už přímo na cestu vhodou láhev, která jim navíc pomůže s pravidelným pitným režimem.

Zkuste třeba udržitelné láhve waterdrop®, ty speciálně vyrobené pro děti jsou z vysoce kvalitní dvoustěnné nerezové oceli. Nerez neabsorbuje pachy, takže lahev rozhodně nemusíte brzy vyměňovat, naopak s vámi vydrží dlouhé a dlouhé měsíce. Nové dětské láhve mají dvě víčka, která skvěle těsní, když se děti potřebují napít na cestách. Víčko Pull-Up má praktický vysouvací měkký silikonový sosák, díky němuž se s lahví snadno manipuluje jednou rukou (děti tak nemusí mít brčka). S objemem 400 ml se vejdou do každé školní tašky. Stačí si vybrat z pestrých barev, které se budou líbit každému malému školákovi. Láhve navíc udrží nápoj studený až 24 hodin a horký 12 hodin. Lahvička stojí 739 Kč.

Voda je základní tekutinou pro hydrataci organismu, protože neobsahuje sladidla a přísady, které zvyšují počet kalorií přijatých malým dítětem a přispívají k optimálnímu fungování mozku, na rozdíl od jiných nealkoholických nápojů, které poskytují pouze dočasný pocit energie. Evropský úřad pro bezpečnost potravin doporučuje minimální spotřebu 1,3 litru tekutin denně pro děti ve věku od 4 do 8 let a přibližně 1,7 litru denně pro děti starší 9 let.

Když už jsme u pití – jednorázová brčka jsou už téměř minulostí, ale v řadě restaurací je přesto pořád uvidíte. Když je odmítnete, ušetříte opět přírodu – vysvětlete na tom dětem, jak odpad putuje na skládku nebo do spalovny.

Ukažte dětem, že pitná voda je pro planetu důležitá – že se bez ní žádný živočich neobejde, vysvětlete jim, jak plastové láhve ničí vodní toky, společně pak můžete při jedné z procházek sebrat odpadky. Samotné je to nenapadne, ale když uvidí vás, budou se činit také. Nezapomeňte na rukavice!

Na jednom brčku můžete dětem krásně vysvětlit, jak přírodě neprospívá.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!