Zaktivujte moodboard a předělejte pokojíček, ložnici, cokoliv

Máte chuť dokupovat další růžový polštářek, který vám pak ale jaksi nezapadne tvarově? Chcete předělat dětský pokojíček, ale víte, že jen naběhnout do Ikea nestačí? Chápeme. Jděte na to s moodboard. S nástěnkou pracují i architekti, fotografové, designéři, návrháři oděvů, květinářky…

Na moodboard využijete kousky látek
Co je moodboard a jak vám poslouží při rekonstrukci byt nebo prostoru, který chcete zařídit?

2 minuty čtení

7 října, 2020

 

Inspirační fotky, odstřižky, výstřižky, barevné vzorníčky, kusy tapet a tkanin, to všechno je po dobu, kdy uvažujete o změně, skvělým vodítkem, jak sestavit dokonalý pokoj nebo jen vyšperkovat koutek. Nástěnka, na kterou si všechno seskupíte, vás provede i celkovou renovací. Vždycky s ní uděláte lépe, než když si jen v hlavě budete nosit vysněný ušák a představovat si vedle nějak nějaký stoleček a dečku. Bude vašim pomocníkem, aby všechno k sobě ladilo a nevzniklo vám cirkusové šapitó.

Můžete tvořit nástěnku klasicky tak, že budete sbírat vzorky, materiály, vystřihovat si kousky z časopisů a letáků… Ale taky když něco zahlédnete na internetu, budete si to muset vytisknout. Zatímco nástěnka on-line je praktičtější pro ty, co většinou jen šmejdí po síti, ta druhá je ty, co si s ní rádi hrají, skládají, sahají na vzorky látek..

 

Každou fotku, látku, výstřižek si opatřete popiskem, odkud je. I když si myslíte, že na to vysněné křesílko nikdy nezapomenete, za měsíc můžete dost tápat.

Co je moodboard a jak vám poslouží při rekonstrukci byt nebo prostoru, který chcete zařídit?

Veškerými návštěvami designových trhů, Hornbachů, listováním časopisů… čerpáte inspiraci. Jakmile vás něco zaujme, škub (nebo blesk, to když si to vyfotíte pro váš on-line moodboard), a už je to na nástěnce. Nezapomeňte si každý výstřižek nebo fotku opatřit popiskem, jinak budete váhat, kde ten starožitný stoleček byl. I když si teď myslíte, že to nikdy nezapomenete!

Vážně milujete skandi bydlení? Moodboard odhalí, co se vám vlastně líbí

V průběhu budování nástěnky se můžete zamýšlet nad tím, co se vám vlastně líbí, jaký styl je ten váš, proč jste si vybrali zrovna ten a ten kus. Já takhle zjistila, že inklinuji třeba ke stylu Brusel, ačkoliv by mě vůbec nenapadlo, že já bych mohla být jeho milovnicí. Ale tvary a linie mě usvědčily.

Nebraňte se ani tomu, že si na nástěnku do středu připíchnete snímek celého pokoje, který se vám zalíbil, a k němu budete hledat už jen příslušné kousky. Kopírování je v takovém případě povoleno, pokud tedy nejste stavitel budoáru na Design bloku…

Nebojte se zkoušet nejrůznější kombinace a to, co se vám nelíbí, nebo k sobě nesedí, vyřazovat. Doporučujeme založit si extra desky, do nichž ty vyřazené kousky dáte. Znáte tu náhodu, že jako poslední seženete TEN stoleček, a právě ten obraz a lampička, co jste už zamítli, jsou jeho dokonalí parťáci! V obchodech si řekněte o vzorek tapety, překvapí vás, že ke stolu budou mít propagační materiály od výrobce nebo že ze stejné látky jako jsou polštářky mají i metráž, ze které vám kus odstřihnout.

 Hlídejte barvy, poměry, struktury, linie. Zdá se to náročné a taky je, ostatně nejste asi designéři, ale když uvidíte, že se vám už poosmé opakuje proužek, asi by to chtělo pozměnit strategii.

Když si spokojeně oddechnete, že takhle chcete, aby váš pokoj vypadal, jděte na nákup. To, že se nejlepší (vysněné) kousky usídlili na vaší nástěnce, ještě neznamená, že je máte doma. V obchodech se držte, nekupujte nic nad plán (ani svíčku!) a teprve až pokoj sestavíte, zjistíte, co vám chybí. Postupné dozařizování, pokud to vůbec bude potřeba, vám přinese stejnou radost, jako kdybyste si danou věc koupili napoprvé.

 

Také si přečtěte

podobné

Boty Keen pro každý terén a každou dobu

Boty Keen vynikají neobvyklými vzory, jako jsou jejich sandály s uzavřenou špičkou, ale přicházejí v několika dalších stylech pro všechna roční období. Spolu s jejich osobitým vzhledem se dobře hodí do řady podmínek....

číst více

Od kdy mohou miminka nosit náušnice?

Čekáte holčičku, a tak už teď přemýšlíte nad tím, jaké náušničky jí pořídíte? Nebo již miminko držíte v náručí a nevíte, kdy je ten nejlepší čas k propíchnutí oušek? Prozradíme vám, kdy je ideální ouška ozdobit i jaké...

číst více

Tipy, díky kterým budete vypadat stylově

Chcete-li být in a jít tzv. s dobou, bude dobré, když budete mít přehled o aktuálních trendech na poli módy. Jestliže však nejste zrovna módní znalec, nemusíte zoufat. Na následujících řádcích vám totiž dáme několik...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!