Lední pohádková show o Popelce oslaví její padesátiny. A je zadarmo

Jurášek, oříšky, třpytivý sníh, Vánoce, to všechno patří k sobě. Už padesát let. Oblíbená česká pohádka se představí na výstavě a lední show, která proběhne v Praze v Centru Černý Most.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

14 listopadu, 2023

Kouzelná Popelka letos v listopadu oslaví půl století od své premiéry, a proto právě Popelce bude patřit adventní čas v Centru Černý Most. Vánoční sezónu zahájí v sobotu 18. listopadu od 17. hodiny velkolepá Lední show na motivy Popelky s předními českými krasobruslaři, kde zazní naživo i ústřední písně v podání zpěvačky Nikoly Ďuricové. Zahájení si nenechá ujít ani pravý princ z pohádky, herec Pavel Trávníček.

Vánoční atmosféru dokouzlí vánoční dekorace, které v obchodním centru symbolicky rozsvítí a tím zahájí vánoční čas. Vstup na lední show je pro návštěvníky Centra Černý Most zdarma.

Choreografy bruslařské performance jsou Miroslava Hájková a René Novotný, legendární trojnásobný mistr světa. Ten zároveň ztvární na ledě roli krále. Vytvořit choreografii na motivy jedné z nejoblíbenějších českých pohádek pro něj bylo výzvou: „Dopředu jsem věděl, že očekávání diváků od krasobruslařské show na téma ‚Tří oříšků pro Popelku‘, jakožto jedné z nejkrásnějších a nejsledovanějších českých pohádek, budou veliká. Na choreografii jsem proto pracoval velice pečlivě a promýšlel ji do nejmenších detailů, abychom návštěvníkům přinesli nezapomenutelný zážitek. Krasobruslařská provedení jsou plná nápaditých prvků a věřím, že diváci budou z naší pohádky na ledě nadšení,“ doplňuje slavný krasobruslař a choreograf René Novotný.

Na lední show o Popelce se dorazí podívat i Pavel Trávníček. Na výstavě pak budou kromě kostýmů k vidění také ikonické tři oříšky, povoz s koněm Juráškem a Vinckem, sova Rozárka a samozřejmě nezbytný střevíček. 

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Výstava o Popelce v Praze

Že milujete šaty, které Popelka nosila? I ty uvidíte, díky unikátní výstavě, která potrvá v Centru Černý Most od 18. listopadu 2023 do 6. ledna 2024. Autorem originálních kostýmů je český výtvarník a světově proslulý kostymér Theodor Pištěk.

Na výstavě budou kromě kostýmů k vidění také ikonické tři oříšky, povoz s koněm Juráškem a Vinckem, sova Rozárka a samozřejmě nezbytný střevíček. Pro děti bude připravena interaktivní magnetická tabule, jejímž prostřednictvím si budou moci sestavit a vyzkoušet kostýmy postav z pohádky. Také výstavu můžete omrknout zadarmo.

„Adventní čas si mnozí spojují právě s oblíbenou Popelkou, mají tuto tradiční pohádku velmi rádi a někteří si bez ní dokonce nedokážou Vánoce ani představit. Popelka má totiž opravdu úžasné kouzlo. Zároveň letos uběhlo 50 let od natáčení, a proto jsme se rozhodli k příležitosti výročí připravit tuto výjimečnou výstavu. Jsme moc rádi, že na ni můžeme pozvat návštěvníky Centra Černý Most a přiblížit jim tento romantický příběh,“ doplňuje Petra Holušová, ředitelka Centra Černý Most.

Třešničkou programu bude rozsvícení vánoční dekorace, které symbolicky zahájí vánoční čas v Centru Černý Most. Vstup na výstavu i lední show je pro návštěvníky Centra Černý Most zdarma.

Tři oříšky pro Popelku natočil Václav Vorlíček už před padesáti lety. Film stále baví celé generace diváků.

Vánoční nákupy, mikulášský průvod i živý betlém. Kde?

Součástí předvánočního programu v Centru Černý Most bude bruslení na venkovním kluzišti, které se divákům otevře 10. listopadu. Do obchodního centra zavítá 5. prosince také Mikuláš s čertem a andělem. Chybět nebude ani živý betlém, probíhat budou také sobotní dílničky pro děti a pravidelné Dětské středy, letos tematicky sladěné s Popelkou. Na Centrálním náměstí bude umístěn Strom splněných přání a 13. prosince se uskuteční celostátní akce Česko zpívá koledy.

Tři dny před Štědrým dnem proběhne Christmas Night Shopping s prodlouženou otevírací dobou obchodů do 22.00 a celý prosinec je možnost soutěžit o atraktivní ceny v adventním kalendáři.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!