3 minuty čtení

1 října, 2020

Velký den pro Lego a Ikea, malý den pro domácí úklid. Nebo naopak?

Dvě silné značky spojily síly – Ikea a Lego, a právě k 1. říjnu startuje prodej jejich společného produktu: úložné boxy a stavebnice BYGGLEK. Řeší tak problém, kam s kostičkami, aby už na ně nikdy nikdo nešlápl. A kdo si hraje, ten teď i uklízí.

Ikea se spojila s Lego, naše zkušenosti a recenze na Bygglek
Ikea se spojila s Lego, naše zkušenosti a recenze na Bygglek

Znáte ten vtip, že existují jen dva druhy bolesti? Au a auuuuu – v noci jsem šlápl na kostičku Lego. Věřím, že nejedna maminka si ho vybaví vždycky, když se jí něco podobného stane.

S novým společným výrobkem nábytkářský a stavebnicový gigant tenhle problém eliminují. Inovativní řešení úložných prostorů, které jsou zároveň praktické, vynalézavé a slouží jako úžasná kreativní zábava nejen pro děti, takový byl cíl značek, který se podařilo splnit.

Spojila se obliba stavebnice Lego a praktičnost Ikea

Kolekce Bygglek se skládá jedné sady 3 malých krabic, dvou sad větších krabic a jedné sady kostiček Lego. Krabice slouží nejen jako rychlý a efektivní způsob, jak Lego uložit, ale víko zároveň slouží jako základní deska ke stavění. Děti si tak nejen uloží kostičky dovnitř, ale zároveň je na víku mohou hrdě vystavovat, aniž by se sypaly všude kolem. Box je zkrátka součástí stavby.

BYGGLEK se dá navíc používat se všemi existujícími i budoucími dílky LEGO, protože výstupky na víku jsou kompatibilní se systémem LEGO System in play.

Sluší se ještě dodat, že systém seženete právě v obchodních domech Ikea, a to od 1. října.

Systém Bygglek jsme s dcerkou mohly vyzkoušet v předstihu a opravdu vzkazujeme: To je tááák praktické. Stella si stavěla na víku a těch pár kostek, co se povalovalo kolem, pak rychle uklidila do krabice, když byl čas jít spát. A rozhodně neměla pocit, že uklízí, prostě to bylo součástí hry, protože Bygglek je přece „hračka“. Je i není, to se mi na tom líbí, a tohle spojení Ikea a Lego pro mě představuje velký krok pro domácí úklid. Bílá barva se navíc hodí do každého bytu, my kostky doma buď házeli do látkových košů, kam se zase nevešla základní deska, nebo je měli v původních krabičkách, z nichž se to sype a jsou prostě hodně barevné… Jen bych ty krabice klidně ocenila větší. Ale myslím, že to přijde. Jestli Lego a Ikea došlapují s Bygglekem na Měsíc, deset velikostí krabic pak bude let na Mars.

Naše zkušenosti

Míša Švestková

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!