Proč byste měli dítěti věřit, že nutně potřebuje LEGO Vidiyo

Jak často vaše dítě nějakou hračku “nutně potřebuje”? Ze zkušenosti musíme říct, že se to v průměru děje alespoň třikrát do týdne. Pokud ale vaše dítko nedávno prohlásilo, že bez stavebnice LEGO Vidiyo se prostě neobejde, měli byste místo obracení očí v sloup zbystřit. Navíc se blíží Den dětí…

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

21 června, 2021

Že nevíte, o čem je řeč? LEGO Vidiyo je kapesní stavebnice, pomocí které může dítě natáčet mobilem hudební klipy a umisťovat je na k tomu určenou sociální síť. Stane se tak režisérem, producentem a třeba i hvězdou svého vlastního krátkého filmu. Netradiční propojení online světa a kreativní zábavy zvedne z gauče i ty největší pecivály. A proč ještě tuhle legraci rozhodně chcete domů?

Jakmile pomocí aplikace pódium s muzikantem naskenujete, začne tančit na obrazovce telefonu, a ukážou se ohňostroje či tančící pandy.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

1. Hodně muziky za (celkem) málo peněz
Abyste si tuhle zábavu mohli vyzkoušet, nepotřebujete kromě chytrého telefonu vůbec nic. Stejnojmenná aplikace od firmy LEGO je volně dostupná jak v Google Store, tak v Apple Store. Jakmile ji nainstalujete, můžete si vybrat svého muzikanta, některou z celé řady populárních písniček, a začít pomocí rozšířené reality začít natáčet videoklip, ve kterém vámi zvolená figurka tančí, kdekoli zrovna jste. Samotné balíčky se stavebnicí se pak dají pořídit v řádu několika stovek korun, jsou tedy ideální jako malý dárek třeba na narozeninovou oslavu kamaráda.

2. Propojení virtuálního a reálného světa
Pokud si kromě aplikace pořídíte také některý z LEGO balíčků, takzvaných Beatboxů, dostanete v přenosném balení figurku muzikanta, pódium, mixážní pult a také sadu kostek, z nichž každá představuje nějaký speciální efekt, který jinak nezískáte.

Jakmile pomocí aplikace pódium s muzikantem naskenujete, začne tančit na obrazovce telefonu a projeví se zmíněné efekty, třeba ohňostroj, tančící pandy a mnoho dalšího. Když už tedy děti nutně potřebují mít neustále telefon v ruce, alespoň se budou věnovat kreativní činnosti.

3. Bezpečnost
Máte-li obavy z toho, že by vaše děti natáčely videa a nahrávaly je na internet, v tomhle případě se bát nemusíte. Klipy se nahrávají na speciální dětskou online platformu a každé video předem kontroluje administrátor, zda neobsahuje něco nevhodného. Do éteru také nepustí video, ve kterém přímo účinkuje dítě, které by bylo možné rozpoznat. Pokud se tedy váš potomek chce stát hrdinou svého minifilmu, musí mít na sobě masku, paruku, tmavé brýle nebo cokoli kreativního, co znemožní identifikaci.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!