Nová pravidla líčení na on-line meeting: určitě vás překvapí, co už nedělat

Nehřešte na to, že přes webkameru nejsou vidět prohlubující se vrásky. Jestli jste doposud s líčením a péčí tak nějak „přežívali“, teď, po roce od začátku covidu, se zaměřte na to „dělat to správně“. Věřte, že z nás mluví zkušenosti, a tak si je dovolujeme předat. Na co se zaměřit?

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

20 března, 2021

Na začátku pandemie doporučovali experti kompletní make-up (vysoce krycí), vykreslené oční stíny a vyčesaný účes, teď je vše jinak. Make-up pro on-line meeting by měl být stejný jako onen meeting – stručný a rychlý. Nikomu se nechce trávit desítky minut před zrcadlem. A ani to není třeba.

Vytyčujeme tři priority – přitažlivé oči, výrazné rty, šťavnatá pleť.

Ne, nechceme napsat pleť lesklá, protože mnohdy naopak je třeba nadbytečný lesk ztlumit pudrem. Ten vám pomůže, když víte, že máte okno proti vám a v půlce čela se vám utvoří velká odrazka. Lehce si přejeďte sypkým, bezbarvým pudrem inkriminované partie kdykoliv se ozve vyzváněcí melodie callu. Za pět vteřin hotovo!

Náš tip: Sypký banánový pudr lehce zamaskuje nedokonalosti, pleť je matná, zafixovaná. Z kolekce Mark, Avon, 249 Kč

Ale zpátky k pleti šťavnaté. Šedá, mdlá, unavená pleť nevypadá dobře ani v reálu, natož v případě obrazovky. Proto potřebuje rozjasnit a dodat vitamíny – tak to děláme my a osvědčilo se nám to (jednou týdně navíc dopřejeme obličeji sheet masku). Rozjasňující sérum Anew (Avon, 550 Kč) s vitamínem C, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu – díky své koncentrované síle – navrací pleti jas po zimě i po probdělé noci nad prezentací či vstávajícím miminkem.

Před webkamerou vypadají lépe vlasy sčesané do obličeje. Ráno jim věnujte pár vteřin navíc – přestříkněte je olejem, lesklý efekt vydrží po celý den.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Co vždycky přitahuje pozornost nejen na on-line konferenci? Přece oči! Kvalitní řasenka, která pozvedne vaše brvy, je ranní nezbytností. Třeba Euphoric (Avon, 239 Kč) má za nás efekt plných nadzvednutých řas. Připočtěte obočí, pomocí tužky vykreslete dokonalý tvar. Náš tip: Nebojte se o stupeň přidat! Před webkamerou není prostor pro přirozenost – nejsou vidět takové detaily, a tak si nikdo nevšimne, které chloupky jsou pravé a které dokreslené. Vy z toho budete jen těžit – váš pohled bude magicky přitažlivý. (Samoořezávací tužka na obočí, Avon, 229 Kč)

Jestliže máte pocit zapadlých očí, místo vykreslování očními stíny je raději obtáhněte po vnější straně koutku oční linkou.

A pak už chybí jen jediný malý detail (stále se nevěnujeme líčení déle než čtyři minuty, že ano?). A to rtěnka. Líbí se nám Ultra Creamy od Avonu (199 Kč) – s avokádovým olejem pro větší hydrataci, lehce voňavá pro náš dobrý pocit, s novým tvarem pro preciznější nanášení. Rozveselte se klidně barvami, které jste nikdy nezkusili – takové maličkosti nám pomáhají k udržení optimistické nálady, tak doufáme, že vám to zafunguje také!

Prozradím vám navíc svůj osobní tajný tip: vždycky mám v šuplíku pracovního stolu hned několik krémů na ruce. A pokaždé, když někdo na druhé straně dlouze hovoří nebo se ve skupině probírá něco, na co se nemusím tolik soustředit, se důkladně krémuji. Krém přepečlivě vtírám k nehtům, masíruji si nehtová lůžka, promasírovávám dlaně – a mám pocit, že tento neužitečný čas využívám k drobné radosti – péči o sebe.

Krémy navíc střídám podle nálady, k večeru používám ten se zklidňující levandulí, ráno si dávám citrusový, po obědě místo sladkostí zkuste třeba sladce višňový. Doporučuji: Krém na ruce s vůní levandule, Avon, 99 Kč – esence teplého počasí zachycená v krému.

Mimochodem, ani doma pak nezapomínejte navonět se svou oblíbenou vůní. Zaujme vás novinka  – říkají o ní, že sama vypráví svůj vlastní příběhHerstory Love Inspires EDP, 50ml, 649 Kč. Nechte se jí inspirovat, ať pracujete kdekoliv a vyprávíte přes Zoom, Teams nebo Facetim očemkoliv.

A co vlasy? Všímám si, že ženám přes obrazovku počítače velmi sluší, když mají vlasy sčesané ze zadních partií přes uši, přes ramena, do obličeje. A protože „co oči nevidí, srdce nebolí“ –  není důvod ladit účes vzadu, když vás kamera snímá výhradně zpředu (pozor ovšem na odrazy v zrcadle, ve skříňce, televizi apod.). Účes navíc působí bohatším dojmem – je to dané tím, že jsou všechny vlasy vidět.

Oč méně za poslední rok chodíme ke kadeřníkovi, o to více bychom se měli zaměřit na péči domácí. Řadu Advanced Techniques upravili experti v Avonu tak, aby vám dopřáli domácí péči jako ze salonu, když jsou profesionálové nedostupní. Celá řada má nové balení, je ohleduplnější k životnímu prostředí, šetrná k vlasům i vlasové pokožce a má nové složení. Za vyzkoušení rozhodně stojí pečující sprej na vlasy s luxusními oleji, který vlasům dodá chybějící lesk. Pár vteřin navíc, které věnujete přestříkání vaší hřívy po ranní sprše, na nich bude vidět po celý den!

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!