Medicínská injekce: Medikomiks vysvětluje dětem nejvážnější nemoci

Jak vysvětlit dětem, co to jsou vážné nemoci? Ať už jen o nich „jen“ slyší v televizi, nebo je bohužel prožívají v rodině, i děti mají právo na informace – jak jim je podat srozumitelně, úměrně věku, předávají autoři prostřednictvím Medikomiksu.

Medikomiks ukazuje, jak vysvětlit dětem vážné nemoci
Medikomiks ukazuje, jak vysvětlit dětem vážné nemoci

2 minuty čtení

6 listopadu, 2020

Sérii Medikomiksů vytvořili autoři díky svým praktickým zkušenostem – příběhy odráží skutečné dění v českých rodinách, které ovlivnila závažná nemoc.

Kreslené příběhy srozumitelně vysvětlují, jak funguje lidské tělo, proč vznikne nemoc, co se děje během léčby a jak správně pomoci nemocnému v rámci rodiny. Nastavení správné atmosféry, komunikace a vzájemného porozumění je nejen z pohledu pacienta, ale i ostatních rodinných příslušníků velice důležité. Za projektem stojí biotechnologická společnost Roche, která se nad rámec výzkumu a vývoje nových léčebných možností věnuje také vzdělávání pacientů a laické veřejnosti.

Rodiče někdy váhají, zda má rozhovor na téma vážné nemoci vůbec smysl.

Medikomiks ukazuje, jak vysvětlit dětem vážné nemoci

Po kreslených příbězích o hemofilii a lymfomu přišel i nový díl o karcinomu prsu. V každém díle se malí i velcí čtenáři setkávají se superhrdiny. Miki a Roni, zkráceně Mikroni, zavedou rodiče a děti do tajuplného Mikrosvěta, tedy lidského organismu. Zde jim ukazují, jaká je příčina, průběh a léčba závažných onemocnění. Vše je popsáno formou jednoduchého komiksového příběhu. Medikomiksy ulehčují oběma stranám pochopení nové situace a usnadňují komunikaci v náročné fázi života.

„Pro mnohé rodiče může být rozhovor s dítětem o vážné nemoci velmi náročný. Nevědí, jak takové téma dětem správně vysvětlit, váhají, zda to vůbec má smysl a opomenout nelze ani emoční náročnost takového rozhovoru,“ vysvětlil lékař Jiří Pešina, ředitel komunikace společnosti Roche. Děti si díky komiksu uvědomí, že za nemoc maminky nemohou, čehož se někdy obávají.

Komiksy jsou dostupné nejen ve vybraných pacientských organizacích a centrech, ale i on-line ZDE.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!