Tak jak to zvládáte, mimmo? „Nejistá budoucnost ovlivňuje tady a teď“

Olga Kolářová budovala svůj obchod mimmo – jako každá podnikatelka – s velkou touhou a chutí prorazit. A tak přiznává, že pro ni situace kolem koronaviru nebyla zrovna lehká, i kvůli domácímu režimu a nejisté budoucnosti, která ovlivnila to, co se děje „tady a teď“.  Ale za tu nejistou dobu si poeticky přeje „ladovskou zimu“.

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Olga Kolářová, majitelka mimmo

3 minuty čtení

8 října, 2020

Jak zasáhla vaši firmu situace kolem koronaviru? Jak jste předchozí měsíce prožili? 

Jedna část lidí říká, že je tato situace zklidnila, využili volný čas k regeneraci a zušlechtění ducha i těla. Do této skupiny já bohužel nepatřím. A musím říct, že první týdny jsem žila jako ve špatném snu. Vím, že mnoho rodičů na tom bylo velmi podobně. Zůstala jsem na homeoffice se třemi dětmi. Trochu mi to připomnělo dobu, kdy jsem byla na rodičovské “dovolené” a zastávala jsem funkci matka, zásobovač, kuchařka, soudce, učitelka, kontrolor kvality… Tak to zná asi většina maminek. Kromě toho jsem se samozřejmě musela věnovat e-shopu a hlavně velkoobchodu, který se už dávno stal naším hlavním zaměřením. První vlnu opatření jsme ustáli, predikovat budoucnost je ale nemožné. Slýcháme často, že máme žít teď a tady, užít si dnes a nemyslet na včera ani zítra. Ale u sebe cítím, a to je velmi osobní, že nejistá budoucnost velmi ovlivňuje prožití toho “tady a teď”. 

Nejzásadnější zjištění z karantény? Že ženská vydrží všechno! Ale to už zjistil asi někdo jiný, že?

Olga Kolářová, majitelka mimmo

Změnilo se v létě, po rozvolnění karantény, něco?

Děti odjely na tábory! A protože mají každý jiné záliby, neodjely v jeden termín, ale různě se prostřídaly. Každý si tak mohl znovu vyzkoušet roli jedináčka. Já jsem pro sebe “ukradla” pár dní v srpnu a s manželem jsme vyrazili do Itálie. Ano, čtete správně, podívali jsme se do míst, kam bychom pravděpodobně v tuto roční dobu nikdy nezavítali, viděli jsme, jak v Itálii všichni dodržují nařízená opatření. I my jsme byli opatrní a cítili jsme se bezpečně.

Vidíte na koronakrizi i něco pozitivního? Pro vás osobně (v rodinném životě) a pro firmu?

Pod tlakem jsem výkonnější (smích), takže jsem během tohoto času udělala mnoho dávno odkládaných věcí – například máme novou ikonu pro FB a IG, maskota medvídka. Také jsem posunula o stupeň výše status firmy.

Obáváte se této druhé vlny?

Budeme i nadále dodržovat to, co jsme zvyklí: mýt si ruce, dbát na životosprávu, dostatek vitamínů a budeme nosit roušky – mimochodem, překvapilo mě, jak snadno a rychle si ně zvykly děti. A překvapilo mě, jak se s novým školním rokem i z roušek stala „statusová a módní záležitost”. Obávám se ovšem dopadů, které nejsou ihned vidět, ale přijdou časem, kdy už možná ani nebudou spojovány s virem. Obávám se neodborných náhlých a nepromyšlených rozhodnutí. Kéž bychom z této bitvy vyšli moudřejší a morálně posíleni!

Jaké zásadní zjištění si ze stavu kolem koronaviru odnášíte?

Ženská vydrží všechno. Ale to už zjistil asi někdo jiný, ne (smích)!?

Jaké máte plány pro následující poloviny roku? A do budoucna? Chystáte například uvedení novinek? Nebo jste veškeré aktivity stopli?

Já už vím, s jakými novinkami přijdou výrobci značek, které zastupuje mimmo na českém a slovenském trhu. Kolekce pro podzim/zimu 2020 se připravovala již na jaře, s novinkami tedy určitě přijdeme. Nemůžeme našim zákazníkům upřít drobné radosti, a tak budeme mít pár novinek od značky PacaPod, b.box i My Teddy. Na trhu se ale objeví trochu později, vzhledem k tomu, jak se vlna zavírání a otevírání valila světem, některé komponenty pro nové produkty nebyly dodány včas a výroba se zpozdila. Marketingové aktivity, které jsme plánovali na tuto sezónu jsme již na jaře přehodnotili. Jsme malá firma a na změny můžeme reagovat celkem pružně.

A co Vánoce, už určitě řešíte i tuto hlavní sezonu…?

Obchod už necháme stranou. Já se letos na Vánoce moc těším. Mám ráda Vánoce i Advent a budu se všemi silami snažit, aby atmosféra u nás byla pokojná a abychom si je ve zdraví užili. Plánovat nic nebudu, to dnes snad ani nejde. Nechám tedy věci v rodině plynout a budu doufat, vlastně moc prosím někoho tam nahoře, aby nám letos za všechny ty útrapy poslal skutečné zimní počasí, ladovskou zimu. A předem děkuji za vyslyšení mého přání.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!