Kdo má doma předškoláka a zajímá se o jeho výchovu? Pozvánka a SOUTĚŽ

Někdy trochu tápeme… Jak s dětmi komunikovat s respektem? Jak naplnit potřeby i těch nejmenších? Dají se zvládnout technologie v době, kdy na nich svět funguje denně? Jak podpořit rozvoj jazyka? Nejen na tyto otázky vám odpoví mezinárodní Montessori konference, kterou si můžete pustit v pohodlí domova on-line.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

3 minuty čtení

15 března, 2021

Organizátoři ji dali název Jak podpořit neomezený potenciál dětství? Pod hlavičkou Růst společně je to další velká akce. „V listopadu 2020 jsme uspořádali mezinárodní online konferenci se světovými osobnostmi z Montessori prostředí, které se zúčastnilo více než 13 000 lidí. Ohlasy a úspěch jednotlivých přednášek mnohonásobně předčil naše očekávání, a proto jsme se rozhodli je sdílet i s českými rodiči, učiteli a odborníky z oblasti dětského rozvoje,“ vysvětluje Lucie Tamášová za organizátory. A tak vybrali 17 nejúspěšnějších přednášek z jejich anglické konference “Childhood Potential” a ty otitulkovali do češtiny.

Jste to právě vy, kdo může pomoci dítěti v jeho rozvoji. Tak buďte připravení.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Všechny děti v sobě mají již od narození neomezený potenciál v podobě tzv. absorbující mysli. Tento potenciál je tak hluboký, že jediným omezením pro dítě jsou limity prostředí, ve kterém žije a tráví svůj volný čas.

V každém prostředí určeném pro děti do šesti let je nejdůležitější role dospělého. A protože jste to právě vy, rodiče, kdo musí být nejlépe připravený, abyste mohli dítěti pomoci v jeho rozvoji, dozvíte se na konferenci více o tom, jak připravit sebe a prostředí doma či ve školce tak, aby se z něj stala oáza klidu a bezpečí pro celistvý rozvoj dětského potenciálu. Pochopíte, jak funguje mysl dítěte a co dítě potřebuje v jednotlivých obdobích a v jakémkoliv sociálním prostředí.   

Celá konference je určená pro všechny, kdo se aktivně zajímají o výchovu dětí nejen v předškolním věku – a můžou to být rodiče i pedagogové. Témata zasáhnou i k novorozencům a do péče o nejmenší.

Konference proběhne od 22. do 26. března. Ale těch 832 minut důležitostí nemusíte sledovat v kuse. Podívejte se na ně kdykoliv budete mít čas a chuť. Třeba na procházce s kočárkem, místo podcastů. Koupí vstupenky získáváte časově neomezený přístup ke všem videím. 

Detaily o programu konference najdete zde:

https://rustspolecne.cz/konference-jaro-2021/program/

Vychutnat si můžete taky ukázky z konference zdarma zde:

https://rustspolecne.cz/konference-jaro-2021/ochutnavka/

Zahrajte si o jeden vstup na konferenci v hodnotě 1990 Kč! Stačí když nám do komentáře pod článek napíšete názor na téma: Co vy a Montessori?

Napište třeba kdy jste se s Montessori setkali poprvé, nebo napište, jaké Montessori hračky doma máte, co vás na tomto stylu baví, co vás na konferenci zaujalo…

V pátek 19. března po poledni jednoho z vás vybereme a ten získá jeden vstup na konferenci.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!