Nápady pro první podzimní dny

Jsou to maličkosti, které dodají vašemu dni na život. Co dělat, když je venku ošklivě a co když je hezky? Jak si zvednout náladu? Chce se vám tvořit? Tohle jsou naše tipy, co dělat, když přijdou první podzimní dny.

Podzimní tvoření DIY z buráků
Holčička si hraje v podzimním listí.

2 minuty čtení

23 září, 2020

Jestli vás doma zavřela první rýmička nebo jen plískanice za oknem, máme pro vás tip. Projděte nejdřív sami pokojíček nebo hernu a vyšťourejte hry a hračky, které už nejsou v popředí zájmu vašich dětí. Napište je na jednotlivé papírky: modelína, korálkování, pexeso, hrad, puzzle, svítící jednorožec… Vždycky, když se bude dítě nudit, vyhlaste Mezinárodní den. Koho? Čeho? Přece toho, co si na papírku vylosuje. Není právě dneska Mezinárodní den svítících jednorožců? Tvoření z modelíny? Je to úplně jiná motivace, než když jim řeknete: Běž si něco stavět!

Podzimní tvoření je hodně o darech přírody. Z několika drobností sesbíraných na procházce uděláte girlandu, z pytle buráků za pár korun sestavíte věneček.

Podzimní aranžování květin

Že vás baví podzimní tvoření s dětmi, ale hlavně to nesmí být nic složitého? Chápeme. Jeden z nejsnadnějších úkonů je obkreslovat listy na papír a potom je vystřihnout. Nebo položte papír na kůru stromu a přejíždějte po struktuře dřeva pastelkou. Je tak ošklivě, že chcete zůstat jen doma? Obkreslete na papír dětskou ruku až po loket. Předloktí bude jako kmen, dlaň bude koruna a jednotlivé prsty tvoří větve. Pokud děti přinesou sem tam pár kaštanů, vy zase sesbíráte šípky, cestou ze školky potkáte šišky, můžete je navléknout (nebo obvázat) na provázek a udělat z nich malou girlandu do okna.

Dalším jednoduchým tipem je věnec z burských oříšků. Sice by se hodil tenhle tip i po Mikuláši, kdy je jich v každé rodině plný pytel, ale třeba je letos koupíte dříve (nebo jen kvůli tomu). Propíchnout jdou nejlépe ostrou jehlou a navléknout je můžete na předem zahnutý drátek. Jednoduché, efektivní.

Taky můžete zkusit populární macramé. Na youtube najdete spoustu návodů na dílka, která se budou u vás vyjímat.

Co si usnadnit výpravy do přírody?

Letos si už vážně pořiďte gumáky! Jestli každý rok řešíte plískanice a nadáváte na sebe, že jste si zase rozmáčela baleríny, uděláte s jejich koupí jedině dobře. Já si to říkám každý rok, ale teprve loni jsem si je pořídila a vážně jsem si tím usnadnila výpravy do přírody i ranní odchody do školky, kdy váhám, co si tedy obout. Vybrala jsem si stylové, tmavě modré, aby se hodily k podzimní bundě, a jsem z nich nadšená.

Výzva na minutu, který vám zvedne náladu: Změňte si pozadí na počítači nebo na zamčené obrazovce telefonu. Vložte si tam fotku optimistickou: usmívající se děti, místo, na které se těšíte, jídlo, které se vám o víkendu tak fantasticky povedlo. I malý úsměv ve tváři, který vám fotka pokaždé vykouzlí, se počítá!

Také si přečtěte

podobné

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!