Návod na masáž miminka. Udělejte z mazání rituál

Samozřejmě že můžete jen rozetřít olejíček po dětském tělíčku. Ale taky můžete během pár minut navíc dopřát dítěti uklidňující rituál, který přispěje ke společným prožitkům.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

14 července, 2022

Na masáž miminka, batolátka nebo i většího dítěte přichází ideální chvíle po večerním koupání. Nejenže je skvělé (a důležité) pokožku hydratovat, ale můžete si vytvořit jedinečný zklidňující rituál. Jen si vzpomeňte, jak jste sami ospalí a utahaní, když jdete na masáž.

Masáž je jedinečný okamžik, kdy vytváříte pouto mezi vámi a vašim dítětem, přitom potřebujete jen pár minut. Dítěti stačí cca 2 až 7 minut.

Navíc pokud se miminko narodí předčasně, může jemná masáž pomoci miminku i mamince nejen ke sblížení.

Začněte na hrudníky, pokračujte končetinami a zakončete masáž na obličeji.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Naše doporučení pro ideální masáž? Teplota mísntosti kolem 23 stupňů a tlumené světlo, které podpoří atmosféru a prožitek.

Připravte si ručník, na který dítě položíte nebo ho do něj zavinete po masáži.

Také musíte mít dětský masážní olej, ideální je masážní olej Mustela s organickým avokádem. Na obličej můžete použít speciální krém.

Dítě masírujte čistými a zahřátými dlaněmi, mějte krátce zastřižené nehty a sundejte také prsteny a další šperky, abyste dítě nepoškrábali.

Snažte se udržet oční kontakt.

Pokud by se vám hodil videonávod na masáž miminka, tady je.

Návod na masáž miminka

Začněte na hrudníku, tahy veďte směrem dolů, podél žeber do stran a pak zase nahoru. S masážním olejíčkem Mustela půjdou všechny tahy snadno provést.

Pokračujte na ruce a nohy. Masírujte jemnými a otáčivými pohyby, směrem od středu těla k prstům.

Pak přetočte dítě na záda. Jemnými střídavými pohyby rukou masírujte záda miminka od krku až do spodní části zad.

Nezapomeňte ani na obličej, jen ideálně vyměňte masážní olej za krém. Mezitím zabalte tělíčko miminka. Masážní pohyby na obličeji provádět směrem ven.

Masážní rituál pro spokojené miminko můžete provádět klidně každý den.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!