Návrat z porodnice aneb Co maminkám usnadní náročné období?

Každá maminka je po porodu vyčerpaná, zároveň však plná lásky a obav zároveň. V porodnici ale všechno teprve začíná – po návratu domů si celá rodina musí zvyknout na nový režim, kdy se téměř veškerá pozornost soustředí na miminko. Je snadné zapomenout, že je potřeba pečovat nejen o uplakané dítě, ale i o sebe.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

30 listopadu, 2022

Naštěstí existují věci, které vám usnadní toto náročné období, takže zbyde čas i energie na vás samotnou.

 Být mámou je jedna z nejkrásnějších věcí na světě, to ale neznamená, že vámi nebude cloumat strach, netrpělivost a nervozita. Pochybovat o sobě i o všem ostatním je normální, obzvlášť, pokud je vaše miminko k neutěšení. Ať už jste se svým děťátkem na stejné vlně, nebo si cestu k sobě teprve hledáte, hodí se vám (nejen) během šestinedělí pomocná ruka. Zapojte partnera i širší rodinu a nevyčítejte si chvilku strávenou o samotě. A jaké další věci jako když najdete?

 

Vatové tyčinky můžete použít jak k dezinfekci pupíčku, tak k vyčištění oušek a očí.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

V hlavní roli praktičnost

Když máte plné ruce miminka, je fajn mít vše ostatní připravené ihned k použití. Praktická stránka věci v tomto ohledu často vítězí. Ještě před odjezdem do porodnice si proto připravte vše, co budete s malým dítětem potřebovat. Kromě klasické výbavy, jako jsou plenky (hodně plenek!), novorozenecké oblečení, věci na koupání a kosmetika, se vám budou hodit také vatové tyčinky BEL. Ty můžete použít jak k dezinfekci pupíčku, tak k vyčištění oušek a očí.

Jistě oceníte také přebalovací podložky BEL, které zajistí, že jak dítě, tak i přebalovací místo, zůstanou dokonale čisté. Podložky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, přičemž jejich vrchní vrstva je dostatečně jemná, aby nedráždila citlivou pokožku novorozence a zároveň silná, aby dokázala rychle vsáknout vlhkost. Použít je můžete i do postýlky.

 

Rodina na prvním místě?

 Po návratu z porodnice bude celé vaše blízké i širší okolí nadšené, což s sebou nese také neustále zvonící telefon a návštěvy. Během šestinedělí se ale věnujte jen sami sobě, miminko by beztak nemělo přijít s nikým dalším do zbytečně úzkého kontaktu.

Své blízké poproste o čas a nebojte se jim říct, co by vám v tuto chvíli opravdu pomohlo – donáška jídla až do domu. Telefon vypněte a volné chvíle neztrácejte úklidem. Raději si pusťte ten oceňovaný seriál na Netflixu, ke kterému jste doteď neměla šanci se dostat.

A abyste se za každé situace cítila maximálně v pohodlí, vybavte si skříňku prsními vložkami BEL, které předchází nehodám. Jsou vyrobeny z měkkého netkaného textilu, jenž je prodyšný a nedráždivý.

 

Mít čas pro sebe? K nezaplacení!

Přestože si miminko nárokuje veškerou vaši pozornost, nezdráhejte se ho nechat chvilku s tatínkem a věnovat se sama sobě. Stačí pár minut k tomu, abyste se cítila víc komfortně, což se projeví i na vaší psychice.

Základem péče je každodenní čištění pleti, a to i když se vůbec nelíčíte. Výhodou tohoto kroku je, že ho dokážete provést „v cuku letu“ – navlhčete obličej, vmasírujte do pokožky cleanser a pak ho opláchněte vlažnou vodou. Na vatový tamponek naneste tonikum a pleť jím dočistěte.

Výhodou tamponků BEL je, že jsou vyrobeny z kvalitní bavlny s obsahem mikrovlákna. Vybírat přitom můžete z klasických či ekologických tamponků, nebo z těch určených pro citlivou pokožku. Pak už jen stačí jedna vrstva hydratačního krému a máte hotovo. Pokud budete svou pleť každý den odličovat a čistit, bude krásná i bez make-upu.

 

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!