Ne a ne. 1O věcí, které nedělejte při domácím barvení vlasů

Tak už došlo i na vás? Řadu let si necháváte barvit vlasy kadeřníkem, ale při této vlně lockdownu jste podlehli barvám na vlasy v krabičce. Jako já… A tak jsem pátrala, jak to udělat co nejlépe – a co naopak rozhodně nedělat. Tady jsou moje rady.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

3 minuty čtení

3 dubna, 2021

Nemyjte si vlasy těsně před barvením

Ideální je umýt si vlasy 24-48 hodin před barvením. Díky mastnotě se barva dostane lépe do vlasu.

Neoblékejte se

Pokud to jen půjde, zůstaňte v obyčejném županu nebo zachumlaní v ručníku. Obzvlášť si neberte to nové tričko Karl Lagerfeld a oblíbenou podprsenku. Barva na vlasy si opravdu příliš nerozumí s textilem. Ramena si zakryjte ručníkem.

Nepracujte zběsile

Mluvím z vlastní zkušenosti – horlivé míchání barvy znamená, že mám místo bílé stěny v koupelně stěnu kropenatou.

Když pečete buchtu, jedete podle receptu. Tak proč nepoužívat návod u barvy na vlasy… Kus těsta vyhodíte, se špatně obarvenou kšticí budete chodit týdny.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Nepoužívejte dřevěnou misku

Tu hezkou kokosovou, do které si dáváte ranní müsli, si na snídaně nechte dál. Na barvení vlasů si vyčleňte misku, která už nebude mít žádnou jinou funkci – než být miskou na míchání barvy na vlasy. Kov může pozměnit barvu (přece jen je barva dávkou chemie), dřevo se zase obarví. Tmavá plastová je ideální.

Nepoužívejte běžné hřebeny

Opravdu doporučuji pořídit si (schovat z jiné barvy) speciální hřebínek na barvení vlasů, který má z jedné strany štětiny pro nanášení a z druhé strany je uzpůsobený pro česání jednotlivých pramenů. Dobře se z něj barva vymývá a hlavně se s ním skvěle pracuje. Špičatým držákem navíc snadno rozdělíte prameny.

Nenechávejte barvu působit déle

„Ona lépe drží,“ tvrdila mi kamarádka. Aha, a co znamená, že drží méně? Tenhle nesmysl rozhodně vyvracím – držte se doby, o které mluví návod, nechoďte v barvě spát, ani si ji nevysušujte fénem.

Nedávejte si před barvením vlasů masku

A ideálně ani kondicionér. Při posledním mytí nechte vlasy jen umyté. Kondicionér či maska vlasy obalí a barva tak má menší šanci proniknout.

Nekašlete na rukavice

Vysušená pokožka, obarvené nehty, podráždění… Rukavice mají svůj smysl, pracujte s nimi. Navíc se s nimi barva v poslední fázi skvěle vmasírovává do každého vlasu.

Nenechávejte barvu odpočinout

To je ale výmysl – ale už jsem o něm slyšela. Barva by rozhodně neměla „dozrávat“ na vzduchu, je určená k okamžitému použití. Jasně, pokud vám zazvoní kurýr, zrovna když se k barvení vlasů chystáte, tak to pár minut vydrží, ale jinak neotálejte.

Nedělejte to od oka

Když pečete dort, taky to děláte podle návodu, že ano? A přitom jde o kus těsta, které můžete v případě neúspěchu vyhodit. Ale s nepěkným odstínem budete chodit i týdny… Proto neexperimentujte a návod si v klidu přečtěte. A to hlavní – držte se ho.

Vyzkoušejte:
Préférence Cool Blondes – zářivě studené blon plné odlesků od L´Oréal Paris, s pigmenty odrážejícími světlo

Barvu na vlasy Ganier Color Naturals créme pro zářivou barvu, která vydrží, s obsahem 3 olejů

Kadeřnickou péči L´Oréal Professionnel Paris s molekulou, která působí na kovy uvnitř vlákna: glykoamin, je jádrem nové řady Metal Detox

Pro vlasy bez objemu novou melounovou řadu Fructis Hair Food od Garnier

Waver pro vlnitý účes od Babyliss

Sérii Colorista, když chcete na 1 den nebo na 2 týdny změnit barvu – od růžové, šedé až po modrou

Barvu bez amoniaku, která přirozeně působí a září a nestéká – Casting Creme Gloss od L´Oréal Paris

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!