Už víme, jaké hračky jsou nejlepší pro miminka, batolata i větší děti

Děti rostou jako z vody a vy jste rozhodli o hračkách, které je rozvíjí a dělají jim radost. Hračky se v průběhu věku dítěte mění a tak jsou tady ty nejlepší: pro miminka a kojence, hračky pro batolata i hračky pro kluky a holky.

logo MAMAvolba

3 minuty čtení

16 května, 2021

Seznam nejlepších dětských hraček můžete použít před narozeninami – ať už jsou to první narozeniny, nebo páté. A dárky máte vyřešené.

Nejlepší hračky - pro miminka, batolata i větší děti

Hračky pro rozvoj motoriky a smyslů: to nejlepší pro miminka a kojence

Je hodně věcí, které se miminko za pomoci správně zvolených hraček může naučit. Chytré hračky bezpečně stimulují zrak, hmat, sluch a rozvíjí motoriku. Zde jsou tři, které považujete za nejlepší. První místo: Učíme se říkanky od Fisher Price. Hudební knížka, kterou přihlásilo Pompo.cz, zaujme tím, že pouhým otočením stránky spustí dětskou písničku, je navíc s kupou obrázků zvířátek. Druhé místo obsadila hračka Rattle od  OBALL (k dostání na Feedo.cz), designové chrastítko vhodné k uchopení i do malých ručiček z lehkého materiálu. Vaše dítko zabaví nejen zkoumání dírek, ale i zvuk tří chrastítek. Třetí místo: Spojovací housenka, Lamaze, opět přihlášena díky Pompo.cz. Není lepší hračky pro rozvoj motoriky. Housenka se skládá z několika dílů, každý díl je z jiného materiálu. Vaše dítko rozvíjí hmat, zrak i motoriku najednou.

Nejlepší hračky pro miminka

Speciálně navržené hračky pro batolata: stavebnice, tříkolka i zpívající plyšák

Děti rády objevují svět a speciálně navržené hračky jim v tom mohou pomoci. Mámy rozhodly, které jejich děti milují nejvíce. Velmi oblíbená stavebnice pro rozvoj motoriky se umístila na prvním místě – LEGO Duplo, Domeček na hraní s mnoha figurkami rodiny a zvířátek pomůže rozvoji emočních a sociálních dovedností. Zkoumání okolního světa je nejzábavnější způsob poznávání, hlavně pro děti, proto se na druhém místě umístila tříkolka Easytwist značky Kinderkraft (na Feedo.cz), která roste s dítětem. Má otočné sedadlo, nastavitelnou stříšku či rukojeť a bezpečnostní pásy. Vhodné pro děti od 9 měsíců do 5 let. Plyšáci jsou a budou srdeční záležitostí všech dětí. Jeden z nich se umístil na třetím místě v kategorii hračky – Pro batolata. Pohádkový medvídek od EPEE (prodává Království hraček Bambule) navíc umí vyprávět 4 krásné pohádky. Stačí se pomazlit a poslouchat.

Nejlepší hračky pro batolata, třeba k prvním nebo k druhým narozeninám

Na své si přijdou holky i kluci: vybrali jste hračky pro děti 3+

Čím více rostou, tím náročnější je vybrat správnou hračku. Vybrali jste ideální společníky pro tříleté a starší děti. Děkujeme a přidáváme vítěze kategorie Hračky – Pro kluky a holky. První místo s 6 hlasy navíc (oproti místu druhému) získala panenka Baby Annabell, Dobrou chuť. Panenku může dítě nakrmit pecičkami, které pak po zmáčknutí bříška vykaká. Druhé místo obsadil kufřík s nářadím značky Bosch obsahuje plastové nářadí včetně kladívka, hřebíků či šroubováku na baterky, nominovaný Pompo.cz. Jak to chodí v kuchyni si kluci i holky mohou vyzkoušet se sadou “Pečeme chléb” od značky Plan Toys (k dostání na Montessorihracky.cz), která se umístila na třetím místě. Sada obsahuje váleček, chňapku i bochník chleba.

Nejlepší hračky pro děti, třeba ke třetím, čtvrtým či pátým narozeninám

Výsledky v kategorii – Hračky – to nejlepší pro rok 2020

Pro miminka a kojence

1. Fisher Price, Učíme se říkanky, 699 Kč
2. OBALL, Rattle hračka, 199 Kč
3. Lamaze, Spojovací housenka, 499 Kč

Pro batolata

1. LEGO, Duplo Domeček na hrani, 1599 Kč
2. Kinderkraft, Tříkolka Easytwist, 3490 Kč
3. EPEE, Pohadkový medvídek, 999 Kč

Pro kluky a holky

1. Baby Annabell, Dobrou chuť, 1699 Kč
2. Bosch, Kufřík s nářadím + Ixolino II, 849 Kč
3. Plan Toys, Sada „Pečeme chleb“, 936 Kč

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!