Nike má kolekci pro těhotné. Časomíra nejde na 9 měsíců stopnout

Jedna z nejznámějších značek na světě Nike přichází s kolekcí oblečení pro těhotné nebo ženy aktivní po porodu. Po velké kritice z loňského roku, kdy nepodporovala dosud sponzorované atletky v období těhotenství, je kolekce zřejmě i omluvou a zadostiučiněním.

Babymoon dovolená před narozením dítěte
Káva

2 minuty čtení

16 září, 2020

Jestli sportujete v těhotenství a svou hodinku běhu nebo spinningu si dopřáváte i po porodu, osloví vás nabídka kojících podprsenek, speciálních legín adaptabilních v pase, topů, které se v kolekci M (M jako maternity, tedy mateřství) objeví na pultech a on-line u Nike 17. září.

Kampaň nafotili příbuzní a přátelé sportovkyň v pohodlí jejich domova. Jednotlivé kousky koupíte do 85 dolarů.

Jednotlivé kousky pořídíte do 85 dolarů. Kolekce je dílem designérky Carmen Zolman.

Matky jsou nejlepší vytrvalostní sportovci, vzkazuje značka s tím, že zkoumala na 30 těhotných sportujících atletek nebo těch, které sportovaly i po porodu. „Čím víc jsme naslouchali očekávání matek, tím víc jsme se toho učili, přepracovávali a inovovali,“ prohlásila designérka Nike.

Kolekce pro těhotné od Nike jako odpustek?

Kolekce může být chápána jako omluva za loňský „hřích„, kdy Nike neadekvátně nesponzoroval těhotné sportovkyně. S některými dokonce chtěl zcela přerušit kontrakt.

Produkty si náramně chválí sportovkyně, od atletky po golfistku, které se staly tvářemi kolekce. „Podprsenka je skvělá, protože mi umožní kojit snadno kdykoliv potřebuji,“ říká Perri Edwards. „Legíny zase dávají možnost nosit je přes bříško nebo ho naopak ukazovat. Vypadáte chytře, pohodlně, moderně.“

Mimochodem, kampaň fotili členové rodiny sportovkyň v pohodlí jejich domova.

Kolekce se navíc nese v trendu zodpovědného přístupu k módě, a tak je vyrobená ze 78 až 88 procent z recyklovaného polyesteru, navíc je stavěná jako kapsulová, aby se dala dobře kombinovat s běžným šatníkem a tvořila i jeho základ.

Také si přečtěte

podobné

Stylová i s bříškem!

V těhotenství prochází ženské tělo mnoha proměnami. Rostoucí bříško a ženské křivky si dřív či později vyžádají obměnu šatníku. Pohodlné kousky jsou v tomto případě absolutní základ. Patříte také mezi budoucí maminky?...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!