Noc v zoo i v muzeu. Kde prožít půlnoc s odvážnými dětmi

S houstnoucí tmou se probouzí řada zvířat, a to by bylo, aby se neotevřely i ospalé oči vašich dítek, až tohle všechno zažijí. Vydejte se na skrz naskrz celou republikou na noční prohlídky na safari, na střechu muzea i do hradu.

 

Pražský hrad v noci
Lev na safari

3 minuty čtení

7 srpna, 2020

Přenocovat v zoo? Jde to v Táboře i ve Dvoře Králové. Na safari si dokonce budete moct vybrat, kde budete usínat, zatímco se kousek dál začnou probouzet šelmy… Takže tu máme: hotel s venkovním vyhřívaným bazénem, luxusní stan v korunách stromů nad velkým výběhem afrických zvířat, africký bungalov… nebo klidně i vlastní stan, který si můžete postavit vedle vířivky a bazénu a půjčit si gril. Komfort je zaručený, navíc obohacený právě o skutečné zvuky zvířat aktivních po setmění, ranní sledování žiraf nebo o noční projížďku po safari. Komentovaná hodinová jízda safaribusem vás přenese do Afriky a dá se na ni přijet i bez přenocování. Více na stránkách Safari Dvůr Králové nad Labem.

Při noční procházce strašidelnou Prahou si vyslechnete legendy: o krásné Brigitě, loretánských zvoncích, čertech i podivných zjeveních ve svatovítské kapli.

Karlův most v noci

Noční prohlídky Prahy: výhled ze střechy muzea s piknikem a procházky se strašidly

Tah Prahou? Jasně, jen tentokrát to nebude legendárními bary. Zavedeme vás na noc na střechu Národního zemědělského muzea, která se mimořádně po dobu prázdnin otevírá každý čtvrtek od půl šesté do půl desáté. Kromě výhledu na památky tohle můžete využít k zemědělské osvětě dětí a třeba i sebe –  jak vypadá proso, konopí, dvouzrnka…, jak se proměňuje pole v průběhu roku a co by se stalo, kdyby všichni žili ve městech. V rámci expozice Živá zahrada vás usadí i na trávník a nechají za zvuku včel z úlů vychutnávat si svůj podvečerní piknik.

Procházky Strašidelná Praha jsou pro dospělé zvlášť, a některé zase určené spíše pro dětské diváky. Těšte se na legendy a vyprávění. Třeba v rámci trasy vedoucí na Pražský hrad z Pohořelce přes Loretánské náměstí až k Daliborce si vyslechnete legendu o loretánských zvoncích i podivných zjeveních ve svatovítské kapli, příběh stavitele Černínského paláce i drama krásné Brigity z Jeleního příkopu.

 

Noční akce pro děti: prohlídky na hradech Karlštejn a Lipnice

Hradozámecká noc, nebo radši životem Karla IV.? Obě speciální noční akce se konají v srpnu na hradě Karlštejn (v září pak pátrejte po akci Posvátné prostory večerního Karlštejna). V rámci té první zmíněné se můžete projít po hradě vlastním tempem bez průvodce, podívat se do kaple a na závěr si střihnout film Noc na Karlštejně promítaný na hradební zeď. Popcorn sice nebude, ale gril začoudí, deky berte s sebou. To přehlídka Ať žije král bude značně edukativnější – ale i tak budou scénické noční prohlídky ze života významného panovníka rozhodně záživnější než louskání učebnice dějepisu.

Pověsti, strašidla, pasování na rytíře… Noční prohlídky na hradě Lipnice nad Sázavou jsou divadelně zpracované, přijdou taky žoldnéři, kati, pacholci a kavalíři. Během večera probíhají soutěže o stříbrňáky děti se víc dozví o české historii.  Stručně, jasně, pochopitelně: stojí za to se tam vypravit právě v noci.

Noční prohlídky hradů a zámků v sobě nesou závan tajemna.

Noční prohlídky na Švihově

Na hradě Švihov vás pobaví tanec i šerm, samozřejmě v dobových kostýmech. Prohlídky se opakují už několikátý rok a vždy slaví úspěch, tak proč by zrovna ten letošní měl být výjimkou. Představení jsou u pozdně středověké stavby rozmístěna na několik různých scén, to aby se dav netlačil před jednou partou kejklířů.

V noci na zámek Jindřichův Hradec

Defenestrace v Jindřichově Hradci! Ano, i tohle se dělo… Na zámku se během letní teplé noci připomíná osud majitele panství i další dějinné zvraty. Samozřejmostí na podobném typu akcí jsou i šermíři, do kostýmů se celkem převlékne na padesát herců připravených pořádně vás probudit.

Na strašidelnou stezku Prahou máme v plánu se vydat co nejdřív, než začne mrznout. Vím, v Praze to zase až tak často nebývá, ale než riskovat uklouznutí na kočičích hlavách… Ale taková pochůzka se svařákem a pečenými kaštany, hm, ta by měla také něco do sebe.

Názor z MAMAvolby

Míša Švestková

Také si přečtěte

podobné

Přímé lety na ostrov La Palma z Česka. Konečně jsou

Oblíbené Kanárské ostrovy budou ještě žádanější, až Češi zjistí, že z Prahy z letiště Václava Havla poletí přímá linka na ostrov La Palma.    Všechny Kanárské ostrovy mají Češi dlouhodobě v oblibě. Ovšem teprve od letní sezony 2024 mohou objevit také menší a méně...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!