Vážně potřebujete organizér na plenky?

Kde se vzal, tu se vzal… organizér na plenky a přebalování. Seznamte se s ním podrobněji a rozhodněte se, jestli ho opravdu potřebujete. Tyhle nákupní nápady někomu vymluvíme a dalšímu potvrdíme.

Organizér na plenky od značky Skip Hop se světýlkem
Organizér na plenky Caddy

3 minuty čtení

10 září, 2020

Výměna plenek není zrovna nejvoňavější záležitostí… O to víc se pak hodí mít ty voňavější náležitosti jako jsou pudry, krémy, olejíčky, ubrousky a plenky v něčem extra stylovém.

Přebalíte párkrát, a už to zvládnete udělat i po tmě v noci. Tedy když máte všechno potřebné při ruce. Abyste mohli vyměňovat plenku kdekoliv po domě, vzali s sebou k babičce všechno potřebné nebo vše kdykoliv půjčili kamarádce se stejně starým děťátkem na návštěvě, hodí se mít organizér na plenky. Jsou v něm všechny komponenty, které potřebujete, abyste tuhle práci dobře kdekoliv a kdykoliv zvládli. Ty nejchytřejší organizéry pak mají navíc světýlko, abyste si mohli posvítit, co je uvnitř.

Nejvíc organizér na plenky využijete, když máte víc různých koutků, kde přebalujete. Pak ovšem musíte mít stejně jedno stabilní místo, kam ho pokaždé odložíte.

Nejlepší organizéry na plenky a přebalování

Než organizér na plenky koupíte, upřímně zvažte tohle:

Opravdu ho využijete? Jestli máte přebalovací pult, kde vždycky přebalujete (a ten má dva košíčky z boku), nebo žijete v garsonce, většinu věcí máte stále při ruce a příliš různých koutů v domě asi nevyužíváte. Stejně pokud aplikujete bezplenkovou metodu nebo dítě při každé výměně sprchujete a pohybujete se tak zásadně jen v koupelně. Možná než přenosný organizér bude stačit košíček nebo organizér k zavěšení.

Je víc přihrádek / kapsiček lepší? V deseti kapsách tak může být jeden krém ztracenější víc než v jedné kapse, kterou snadno převrátíte naruby.

Kam budete organizér stabilně odkládat, aby jeho hledání nebylo namáhavější víc než pátrání po balíčku vlhčených ubrousků?

Nahradí vám celou přebalovací tašku? Dá se uložit do vašeho kočárku? Budete ho tam vozit?

Velký versus malý: když velký organizér zaplníte plenkami, unesete ho? A dítě na druhé ruce k tomu? A co když vyberete malý, nebudete ho muset třikrtát denně ládovat plenkami?

Je lepší organizér přenosný? Nebo k zavěšení, třeba v koupelně… Nebudou vám překážet úchyty? Dá se odstranit, abyste ho převezla na chalupu?

Nejvíc ho využijete, pokud k přebalování používáte běžný kus nábytku jako je stůl nebo skříňka, a chybí vám úložný prostor, nebo občas přebalováváte v prvním patře a jindy v koupelně v přízemí. Stejně jako když používáte třeba více druhů krémů na zadeček a chcete je mít stále při sobě.

 Co dát do organizéru na plenky/přebalování?

  • Plenky (samozřejmě!)
  • Ubrousky (vlhčené, k navlhčení)
  • Krém proti opruzeninám (olej, pudr…)
  • Hračku na zabavení
  • Vlhčené ubrousky a antibakteriální gel pro vás
  • Přípravek k ošetření pupíku, kapičky s vitamínem D, pokud to řešíte například při prvním ranním přebalení

 

My jsme pro vás vytipovali tyhle jednoduché, ale funkční kousky:
S dotykovým světýlkem, Skip hop, 999 Kč (mall.cz)

Krémový s puntíky, Pacapod, 540 Kč (Ondalek.cz)

Modrý, Akuku, 364 Kč (pacipac.cz)

Růžový, Caddy, info o ceně na http://cz.arflyfeltpad.com

S ježkem, 3 Sprouts, 399 Kč (kidsparadise.cz)

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!