Dítě si vyndáte z břicha sama. Porodnice, které nabízí jiný císařský řez, laskavý a zážitkový

Pořád je to císařský řez, ale posunutý tak, aby se přiblížil tomu přirozenému. Dítě si při něm vyndáte z břicha sama. Nabízí ho už i porodnice v Česku.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

25 října, 2022

5. Zkuste pohádku

Pořád je to císařský řez, ale posunutý tak, aby se přiblížil tomu přirozenému. Dítě si při něm vyndáte z břicha sama. Nabízí ho už i porodnice v Česku.

Jako první začala císařský řez, který se nazývá také laskavý nebo respektující, nabízet porodnice Ostrava. Další porodnicí je pak ta v Kroměříži.

Císařský řez se takto už provádí v zahraničí. O co přesně jde?

O způsob, kdy si maminka užije bezprostřední okamžiky se svým dítětem, nebude mít pocit „ukradeného“ porodu.

Zdravotníci se při porodu snaží nespěchat a být více v klidu. Porod se tím o pár minut prodlouží, stejně jako příprava. Rodička musí mít například speciální plášť a rukavice. Lékaři a anesteziologové navíc využívají jinou formu zapojení oxymetru a kanyly, aby nepřekážely mamince při manipulaci s miminkem.

To hlavní, co jiný císařský řez totiž přináší, je vyjmutí z těla, která žena zažije sama. Z otevřeného břicha si ho vytáhne a přivine k sobě (takzvaný bonding). Stráví spolu první minuty života, které budou neopakovatelné. Některé ženy nazývají takový císařský řez jako zážitkový.

Lékaři samozřejmě při vytahování novorozence z břicha asistují – tak, aby vše proběhlo bezpečně pro oba.

Některé ženy nazývají takový císařský řez jako zážitkový nebo laskavý.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!