Proč jsou probiotika pro naše tělo důležitá? Dostaňte je do střev živá

Věděli jste, že vám probiotika mohou pomoci zlepšit náladu, zažívání, pomoci s kožním onemocněním nebo třeba posílit imunitu? Podívejte se s námi na ty největší benefity, které pravidelné užívání probiotik přináší a zjistěte, v jaké podobě jsou pro vaše tělo nejpřínosnější.

 

2 minuty čtení

23 dubna, 2023

Mnoho z nás už zaslechlo něco o tom, jaký význam mají v naší stravě probiotika. Jakou formu ale vybrat, abychom dosáhli toho nejlepšího účinku? Budoucností je tekutá forma! Oproti těm klasickým ve formě tablet se tekutá probiotika dostanou do střev mnohem rychleji, a navíc v živé a aktivní formě, aby zde mohla působit s maximálním účinkem. A právě tekutá probiotika na vodní bázi má ve svém portfoliu značka BODY&FUTURE Laboratories.

 

Kromě pestré a zdravé stravy je však v dnešní době téměř nezbytné podpořit střevní mikrobiom i probiotiky ve formě výživových doplňků. A nejlepší jsou ta tekutá.

Zdravé střevo – základ zdraví 

Určitě jste už někdy zaslechli pořekadlo „jste to, co jíte“. Veškeré zkonzumované potraviny totiž ovlivňují nejen to, zda jsme hubení či tlustí, ale i to, jak jsme zdraví a jak jsou zdravá naše střeva. Pokud máme zdravá střeva a náš střevní mikrobiom je v pořádku a plný síly, budeme pravděpodobně zdraví i my a nemoci se nám budou obloukem vyhýbat. Kromě pestré a zdravé stravy je však v dnešní době téměř nezbytné podpořit střevní mikrobiom i probiotiky ve formě výživových doplňků. A nejlepší jsou ta tekutá.

Probiotika na vodní bázi jsou totiž účinnější, a navíc mnohem rychleji prochází přes trávicí trakt do střev, aniž by trávily dlouhou dobu v nepříznivém prostředí žaludku. Tekutá forma totiž nespouští proces trávení. Díky tomu se tekutá probiotika dostávají do střev mnohem rychleji, a díky své živé a aktivní formě můžou v našich střevech začít okamžitě působit. Pokud tedy přemýšlíte, zda zvolit tablety nebo tekutou formu, určitě vyzkoušejte tu tekutou.

A s čím vším nám probiotika mohou pomoci? Pravidelná a dlouhodobá konzumace probiotik pomáhá udržovat náš střevní mikrobiom v dobré kondici. A když je náš mikrobiom zdravý, sílí i naše imunita. Kromě podpory imunity nám probiotika mohou pomoci i s řadou kožních či gynekologických obtíží a v neposlední řadě mohou pozitivně ovlivnit i alergie, naši psychiku a náladu nebo třeba funkce mozku.

Dobrou zprávou je, že probiotika pomáhají udržovat i normální hladinu cholesterolu. Probiotika mohou zkrátka pomoci s celou řadou obtíží a v našem jídelníčku by měla mít své nezastupitelné místo. A protože u jogurtů či fermentovaných potravin nedokážeme odhadnout množství probiotik, které do těla dostaneme, vždy je lepší, když naše strava obsahuje také probiotika ve formě výživových doplňků. Díky nim budete mít každý den jistotu, že váš organismus dostal bohatou dávku probiotik.

Odměrka plná živých probiotik

Probiotika od BODY&FUTURE Laboratories jsou dostupná ve dvou příchutích – mango a černý rybíz. Nečekejte však, že budou probiotika chutnat jako ovocný džus. Tekutá probiotika od BODY&FUTURE Laboratories jsou obohacená o tělu-prospěšný butyrát sodný, takže mají specifickou chuť a vůni.

A jak se probiotika užívají? Stačí, když po probuzení vypijete odměrku, která obsahuje 15 miliard živých probiotik a 10 minut počkáte se snídaní.

Tekutá probiotika od BODY&FUTURE Laboratories jsou navíc 100% vegan, bez konzervantů, sóji, umělých barviv, GMO a mléka. Více informací o produktu naleznete na následujícím odkazu: BODY&FUTURE Laboratories

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!