Proč mají děti rády zahradní domky?

Pokud máte zahradu a děti, určitě bude dobré, když na ní vybudujete alespoň malý dětský zahradní domek. Na trhu jich existuje mnoho. Na následujících řádcích si tak povíme, proč dětem domek pořídit, ale také to, podle jakých kritérií domeček pro vaši ratolest vybírat. Čtěte a inspirujte se s námi!

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

17 února, 2023

Proč děti milují zahradní domečky?

Jestliže si ještě vzpomínáte na to, když jste byli dětmi, jistě se vám vybaví i to, jak jste milovali nejrůznější schovávačky a tajemná zákoutí. A právě to dětem nabízí zahradní dětské domky. Zahradní domeček pro děti nabízí mnoho zábavy. Děti si v něm mohou vytvořit svůj svět. Dětské domečky na zahradu vybízí ke kreativitě a ke hře. Děti si v nich mohou hrát na obchod, restauraci apod.. Stačí, když dovnitř domku nainstalujete dětskou kuchyňku nebo dětský prodejní stánek.

Zahradní domečky pak mohou být přízemní nebo na stromě. Pro menší děti se hodí spíše přízemní domečky. Ty zajistí vašim nejmenším bezpečí po celou dobu hry. Starší děti pak ocení propracovanější dětské domky s nejrůznějším příslušenstvím. Domečky na stromě jsou pak hitem, kterému odolá jen málokteré dítě.

Zahradní domečky mohou mít i skluzavku, na kterou se dá napojit i vodní hadice. Výhodou domečku pro děti je i to, že si v něm mohou děti hrát prakticky po celý rok. Pořídíte-li si kvalitní dřevěnou a dobře odvětranou verzi dětského domku, mohou v ní děti v létě i přespat. Zkrátka a dobře zahradní domek pro děti je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí potěšit své děti a dopřát jim kreativní herní prvek. Na dětské zahradní domečky se můžete podívat např. i zde: dětské domecky na zahradu na gardenway.cz. Tady si jistě vybere ten pravý model každé dítě nebo rodič.

Dřevěné domečky pro děti bývají bytelnější a stabilnější. U plastových domečků časem vybledne barva. Může za to ostré letní slunce i déšť.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Dřevěný dětský altán s terasou, foto Gardenway.cz

Z jakého materiálu vybrat dětský zahradní domek?

Zahradní domečky pro děti mohou být vyrobené z nejrůznějších materiálů. Levnější variantou jsou plastové domky. Jejich výhodou je nejen cena, ale také lehké složení a poměrně snadná údržba. Nevýhodou pak může být to, že nejsou tolik odolné a může je poničit nepříznivé počasí. V případě silnějšího větru se vám může domeček i převrátit. Tomu však můžete snadno předejít, když domeček správně ukotvíte k zemi. Využít můžete např. vruty, ale i sloupky.

Nevýhodou plastových domečků je dále to, že časem bledne jejich barva. Může za to ostré letní slunce i déšť. Dřevěné domečky pro děti bývají bytelnější a stabilnější. Aby dětem vydržely dlouho sloužit, bude dobré, když je natřete lazurou nebo lakem. Výborné vlastnosti má např. lodní lak. I dřevěné domečky pro děti pak mohou disponovat přídavnými plastovými prvky. Většinou se jedná o skluzavku nebo o přídavný modul, který se skládá z houpaček a nejrůznějších sítí. Zde už mluvíme spíše o dětské věži. Pro zvýšení životnosti dětské věže můžeme na zimní období plastové prvky uschovat.

Dřevěný dětský domek ve viktoriánském stylu, foto Gardenway.cz

Domeček pro děti na zahradu s příslušenstvím nebo bez?

Dětské domečky můžeme kupovat s příslušenstvím i bez něj. Výběr je opravdu široký. Pro začátek bohatě postačí koupit základní verzi domečku. Časem pak můžete vašim dětem domek vybavit dětskou kuchyňkou, ponkem nebo kormidlem a zahradním telefonem. V kurzu je i periskop a dalekohled. K některým domečkům pro děti lze dokupovat i různé přídavné prvky a moduly, jako je lezecká stěna, houpačky nebo skluzavka a žebřík. Domeček můžete dětem koupit jako dárek nebo ho můžete vybírat přímo s vaší ratolestí. 

Také si přečtěte

podobné

Fingerboard – zábava, která rozvíjí

Fingerboarding, původně vnímaný jako hobby záležitost, se v průběhu let vyvinul v uznávaný sport, který kombinuje dovednost, kreativitu a komunitního ducha. Fingerboarding není jen o tricích na miniaturním skateboardu,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!