2 minuty čtení

21 září, 2020

Proč by si měla každá máma vždycky ustlat postel

Trvá to dvě, možná tři minuty. A ovlivní to celý váš den. Jednoduchý úkon v podobě stlaní vlastní postele má svůj význam. My vám řekneme jaký.

 

 

Ustlat si postel je základ dne
Káva

Když si po sobě každé ráno ustelete postel, bude to znamenat splnění svého prvního úkolu. A až si pak půjdete na konci dne lehnout, budete mít pocit, že jste něco zvládli, minimálně na jednu věc jste se nevykašlali. A to je někdy v hromadě mateřských úkolů a pracovních povinností o velikosti Mont Blancu třeba ten jediný, který se vám povede kompletně splnit. A to vám dodává pocit uzemnění, alespoň tvrdí Tim Ferriss, autor knihy Nástroje titánů (nakladatelství Jan Melvil Publishing, 2016).

Stlaní postele se věnuje v kapitole „5 ranních rituálů, které mi pomáhají zvládnout den na jedničku“. 

 

I když budete mít sebehorší den, s ustlanou postelí se držíte zuby nehty na útesu.

Káva v těhotenství

Ustlat si postel znamená držet ruku na volantu života

Nemusíte mít lůžko načechrané jako v Grand Hotelu Pupp, stačí na něj hodit přehoz a jeden polštářek. Jde totiž především o vizuálno, možná by se dalo říct i o „optický klam“. Ani Ferriss se nezatěžuje zastrkáváním peřiny pod okraj matrace, jak by to udělala pokojská, jen vše urovná, přidá přehoz a polštáře srovná symetricky.

Pokud se navíc většinu dne pohybujete doma – a obzvlášť v blízkosti ložnice – splní stlaní i další účel: jakékoliv vnější rozptýlení vede ke stavu vnitřního rozptýlení.

„Nehledě na to, jak blbý máte den, jaké katastrofy se na vás můžou sesypat, si můžete ustlat svou postel. Sám tím získám pocit, že i když je ten den totální průšvih, udržel jsem se zuby nehty na útesu a nespadl. Alespoň jednu věc jsem měl pod kontrolou, aspoň v něčem jsem udržel ruku na volantu života,“ říká Tim Ferris ve své knize.

A ten pocit, že se na konci dne vrátíte k něčemu, co jste dokázali, určitě stojí nejen maminkám k rannímu obětování dvou minut.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!