Pura Vida vnese do života optimismus. Nejen s legínami Antidepky

„Tvůj život může být Pura Vida. Stačí se pohnout.“ Takové je heslo české značky nejen barevných legín Pura Vida. Jenže já budu oponovat: stačí mít chuť vpustit do života dávku barev a touhu oblékat se pohodlně. S jejich jednobarevným tričkem můžete sedět klidně před meetingem přes Zoom a díky oblečení na spodní části těla si myslet to svoje.

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Káva

4 minuty čtení

24 ledna, 2021

 

Nejsem zrovna milovnice fitek, radši mám bazény (právě zavřené), kolečkové brusle (počasí vidíte sami), lyže (už jsou ty sjezdovky otevřené?). Ale přesto doma ráda chodím ve sportovním, volnočasovém oblečení. Hlavně ať je to pohodlné. Nechci se na gauči škrtit v džínách nebo váhat, zda můžu dát nohu přes nohu, ani před poradě přes webkameru předstírat, že si doma žehlím bílé košile.

A tak jsou od dob karantény, takže skoro rok, mým denním outfitem legíny. V těch od Pura Vida jsem dost vybočila z celočerného standardu, ale řekla jsem si, že na optimistické nápisy a barvy je ten pravý čas. Když jsem zavřená doma, ještě s bříškem. A nasadila Legíny antidepky, které nosím i teď po porodu.

Jsou za pět hvězdiček.

 

U Pura Vida musím vyzdvihnout marketing, copywriting, balení, zkrátka všechno, co stojí mezi tím, než produkt objevíte a než si ho navléknete na sebe.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Legíny mi připomínají, že úsměv nic nestojí, že život je fajn a že máme poslouchat svoje tělo, což je pravda pravdoucí nejen když jste pod palbou hormonů, tyhle legíny vysílají jasné vzkazy těm, co je vidí, ale i vám, jen když je máte na sobě. „Ano, je to tak, jsi 1“, kdo by to nechtěl slyšet, ať už mluví se šéfem nebo váhá, zda dělá při manipulaci s miminkem všechno správně. Každá „nakopávací“ maličkost se počítá! A když k dávce purovidovského optimismu připočtu i materiály, kvalitu šití, slušivost, tak mám těch pět hvězdiček a ještě by se hodila jedna navíc.

Musím totiž i vyzdvihnout marketing, copywriting, balení, zkrátka všechno, co stojí mezi tím, než produkt objevíte a než si ho navléknete na sebe. Prima texty na e-shopu, kdy se dozvíte, koho všeho legíny zaměstnaly (tak třeba „moje“ antidepky vysílají tenhle vzkaz: „Nejdřív je ručně nakreslila brněnská umělkyně Petruccya. Pak na ně naše Péťa sehnala ten nejkvalitnější materiál, který na trhu našla, tiskař Michal na ně natiskl tenhle boží vzor a nakonec je ušily naše švadlenky. A až si legíny ANTIDEPKY objednáš, Anička s Lenkou ti je s láskou zabalí a pošlou.“). Zkrátka víte, že nejsou anonymním produktem z Číny, ale z českých rukou.

Dozvíte se, proč jsou jednotlivé produkty výjimečné, co je to za materiál, prozkoumáte tabulku, jak se změřit, nebo se můžete přirovnat k nafoceným holkám – která postava je nejvíce podobná té vaší, všechno hravě, optimisticky, nekonvenčně… Pokračuje to příjemným instagram a končí u balíčku, který vám domů dorazí s nálepkami a tak pěkně zabalený, že buď za a) se nebudete moct dočkat, až ho otevřete nebo za b) ho vlastně vůbec nebudete chtít otevřít, jak se vám bude líbit už zvenčí. Ty nápisy! To je zkrátka dávka optimismu, která je to hlavní, co mi v souvislosti s Pura Vidou pořád naskakuje.

 Sluší se ovšem říct, že Pura Vida nejsou jen legíny, byť ty v jejich sortimenty převažují a vynikají: dlouhé, které přetáhnete přes patu, 3/4, pro děti, těhotenské (krásně podrží bříško), dětské, a teď na zimu i vyteplené, na ty mám zálusk já. Přece jen ty cesty s kočárkem kolem domu nejsou přehlídkovým molem a lodičky si schovávám na léto. Nehledě na to, že si říkám, že mě trochu sportovní outfit může vybičovat k tomu, abych alespoň šla svižněji.

 

V nabídce mají i podprsenky a bolerka, cyklodresy (a to se vsadím, že v nich budete jedinečná a rozhodíte nejednoho namachrovance, až vám začne funět za zády a uvidí nápis Hlavně se neposrat), osušky, plakáty, batohy, čepice, náhrdelníky, pásky… Na závěr jsem si nechala ještě jednu sekci Oblečení, která je mimořádně široká. Ne, nemá cenu vypočítávat, co všechno v ní je. Spíš vám řeknu, do čeho jsem se zamilovala já, protože my mámy stejně nejvíc dáme na radu jiné mámy, na tom MAMAvolba stojí. Do trička. Aha, říkáte si, co je na něm tak jedinečné? A já odpovím: střih. Je ušité tak, že možná nebudete vědět, kde je předek a kde rukáv, ale v tom je jeho kouzlo. Působí rozevlátě, lehce padá z ramene, skryje těhotenské bříško, faldíky po porodu i se s ním pohodlně drží děťátko, nic vás nikde nebude táhnout a škrtit a omezovat. Je to nejpohodlnější tričko, které mám (a znám). Úplně se vidím, jak by v něm šlo tančit, ostatně Dance se i jmenuje. V podobně rozevlátém stylu mají třeba i tepláky.

Stejně pohodlně na mě působí i šaty, krásně jednobarevné, ale příjemné na dotek už podle fotky. Holky vyfocené na e-shopu (a nejsou to ty mainstreamové modelky, ale „reálky“) je kombinují s barevnými legínami – kdybyste nevěděli, co se hodí k čemu, inspirujte se nebo rovnou kupte celý předpřipravený barevný outfit Pura Vida, který je poskládaný od korálů po kabát. Vsadím se, že náladu vám ale zlepší byť jen jediný kousek.

 

PS: A musím vám říct ještě jednu věc – mají i kolekci Malý princ. Vím, kolik z vás ho miluje, a tak by bez téhle informace nebyl článek kompletní.

 

Vyzkoušela

Míša Švestková

Také si přečtěte

podobné

Boty Keen pro každý terén a každou dobu

Boty Keen vynikají neobvyklými vzory, jako jsou jejich sandály s uzavřenou špičkou, ale přicházejí v několika dalších stylech pro všechna roční období. Spolu s jejich osobitým vzhledem se dobře hodí do řady podmínek....

číst více

Od kdy mohou miminka nosit náušnice?

Čekáte holčičku, a tak už teď přemýšlíte nad tím, jaké náušničky jí pořídíte? Nebo již miminko držíte v náručí a nevíte, kdy je ten nejlepší čas k propíchnutí oušek? Prozradíme vám, kdy je ideální ouška ozdobit i jaké...

číst více

Tipy, díky kterým budete vypadat stylově

Chcete-li být in a jít tzv. s dobou, bude dobré, když budete mít přehled o aktuálních trendech na poli módy. Jestliže však nejste zrovna módní znalec, nemusíte zoufat. Na následujících řádcích vám totiž dáme několik...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!