Co na imunitu? Tohle radíte vy, zkušení rodiče

Když jsme vyhlašovali v rámci projektu #ZASEDOMA #PORADDOMA jednu z Výzev – o Immunity by Anna Brandejs – slíbili jsme, že vám sepíšeme ty nejzajímavější rady, jak si poradit s imunitou. Tady jsou.

co na imunitu - tady jsou vaše rady
co na imunitu - tady jsou vaše rady

2 minuty čtení

7 prosince, 2020

Napsala nám třeba paní Jonáková, maminka Bibi a Lili (tři roky) a pětileté Emily, že její děti dostávají vitamin D a betaglukan, navíc společně využily i dary přírody a navařily šípkový a trnkový sirup. A oba všem moc chutnají.

Pavla Kusá sází na něco trochu jiného: „Snad kromě léta jíme celá rodina rybí olej s vitamínem D.  Rovněž nedám dopustit na ginger shot (zázvor, citron, med a voda), každé ráno 1 panáka. A do polívky hodně petrželové nati. Je to superpotravina.“ Na vlastní zahradu plnou vitamínových bomb nedá dopustit ani Lenka Táboříková, která pěstuje třeba jujubu (cicimek čínský) a rakytník. Ten se osvědčil i Marianně Štursové, stejně tak i hlíva ústřičná, Zdena Báčová zase vyrábí sirup z aronie.

Klára F. vsází na „nějaký ten multivitamínový přípravek, čerstvé ovoce, zelenina a taky pohyb na čerstvém vzduchu.“

„Dětem dávám betaglukany a vitamin D. Taky jsme spolu navařily šípkový a trnkový sirup,“ svěřila se maminka tří holčiček.

co na imunitu - tady jsou vaše rady

Ani Šárka z Budíškovic nedá dopustit na přírodu a tak na imunitu radí konzumovat hodně ovoce a zeleniny. „Proti bacilům nechávám na okně nakrájenou cibuli, která bacily ničí.“ Cibule se osvědčila i Anně Janě, která nám napsala, že ji používá na nachlazení. „Cibuli nadrobno nakrájet, zalít rozpuštěným medem, nechat pár dní uležet a po lžičkách konzumovat a nemoci na nás pak nemohou.“

Když jde o imunitu, je toho podle Veroniky Emy Kavanové k využití spousta. „Celý rok jim zdravě (ano, sem tam samozřejmě taky zhřešíim). Každý den se věnuju nějaké pohybové aktivitě, každý den chodím ven, cvičím jógu, medituju, chodím běhat. Energii čerpám z přírody, snažím se v ní být co možná nejvíce. Mám pozitivní mysl, jsem veselá. Každý den si dávám studenou sprchu po ránu. Mám non toxic domácnost, používám přírodní kosmetiku. Když na mě něco leze, tak si dám česnek, bylinkové čaje.“ Takové rady nás baví, Veronika jde na to komplexně od hlavy po paty.

Napsal nám i Lukáš Lukiss, která doporučuje česnekové kapky. „Býval jsem neustále nemocný, přes zimu jsem měl třeba 3x antibiotika. Objevili jsme tyto kapky asi před 2 lety a nedám na ně dopustit, užívám je denně od podzimu do jara a nemocný jsem nebyl ani nepamatuji.“ Závidíme a jdeme si dát Immunity by Anna Brandejs, stejně jako tři naši výherci.

 

Kdo vyhrál? 

Veronika Ema Kavanová

Jonakova H.

Klara Foudova

 

Také si přečtěte

podobné

Módní barvy na manikúru pro léto 2024

Léto je období, kdy chceme do svého života přidat více radosti a nových zážitků. A trendy gelové nehty vám pomohou navodit letní náladu.Často je těžké vybrat nový design nehtů, který vás bude provázet několik týdnů....

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!