BEAUTY SOUBOJ: Tělové oleje. Legenda versus novinka v Česku

Zkrášlující oleje. Na podzim jsou ideální parťáci, kůže si žádá výživu. Vyzkoušeli jsme dva, jednu legendu a jednu novou značku. A postavili je proti sobě do ringu. Test tělových olejů Nuxe a Melvita právě začíná!


Test tělových a pleťových olejů
Test pleťových olejů

2 minuty čtení

17 září, 2020

Melvita tedy není nová značka, jen je nová na českém trhu. Zkouší se tu prosadit, a já si myslím, že má s olejem Extraordinary dost dobře našlápnuto. Huile Prodigieuse od Nuxe je naopak legendou. Francouzky ho milují, Češky je následují – snad stejně jako to už udělal celý svět. V BEAUTY SOUBOJI budeme porovnávat vždy dva výrobky, které jsou si podobné vlastnostmi, lahvičkou, cenou, a to přesně tyhle dva jsou. 

Extraordinary Oil – Pleťový olej, Melvita, 50 ml 469 Kč, 100 ml 749 Kč (na douglas.cz)

Huile Prodigieuse multifunkční suchý olej na obličej, tělo a vlasy, Nuxe, 50 ml 462 Kč, 100 ml 770 Kč (na notino.cz, bez akční nabídky)

Olej ve spojení se sklem klouže. A tak je lepší nanést či nastříkat, odložit lahvičku a teprve pak po celém těle roztírat. Věřte mi, zaplatila jsem za to rozbitou lahvičkou.

Test tělových zkrášlujících olejů

Zkušenosti s Nuxe olejem

A i já Nuxe podlehla, a to už před lety. Ta vůně mě totiž dostala (od té doby je na trhu nová vůně, baví mě i obměněné flakónky). Už jsem si našla svůj systém a počet střiků. Na nohy tak šest, dva na ruce, tři na břicho a prsa. Pak odkládám lahvičku a teprve roztírám. Tenhle poznatek pramení z jedné nové rozbité lahvičky, která mi během přehazování v rukou a postupném natírání vyklouzla. A samozřejmě – rozbila se. Olej zkrátka klouže, a ve spojení se sklem dvojnásob. I když je olej doporučený i třeba na vlasy, osobně ho tam nevyužívám, mám vlasy spíše jemné, se sklony k mastění se, a vždycky i po nanesení malého množství jsem vypadala jako kdyby z nebe místo vody pršel olej.

Jak tenhle olej voní? Po létě. Květinách. Zlatu. Ucítíte z něj přesně to, co mu výrobce přisoudil. Nedám na něj dopustit, spotřebuji tak dvě lahvičky ročně. Miluji ho v létě na lýtka pod sukni, kdy se tak nějak lehounce lesknu, ale zároveň nejsem „ředitelka továrny na výrobu leštěnky“.

Na tváře ho používám jen v zimě, a to spíše minimálně. Jen tak, po nakrémování celého těla, tam vetřu zbytek, který mi ulpěl na ruce.

Zkušenosti s olejem Nuxe

Jak se osvědčil olej Melvita – recenze

Proto jsem byla o to víc zvědavá na konkurenci. U Melvity jsem začala víčko po vzoru Nuxe vytahovat nahoru, ale je šroubovací. Taky z něj ucítíte tu prázdninovou pohodu, což obzvlášť na podzim oceníte, protože se vám vynoří všechny „zlaté“ vzpomínky, vůně je o trochu sladší a výraznější než u Nuxe. Nanášení? Nakapejte pár kapek do dlaně a rozmázněte. Trochu hůř se odhaduje množství, navíc kape opravdu po kapkách (trochu mi to připomnělo noční dávkování Stoptussinu…), takže jsme časem přesedlala na rozkapávání a roztírání přímo na konkrétní partii těla než přesun z dlaně na nohy, ruce atd. Co mě ovšem dostalo, je vstřebatelnost.

I díky „kapkovému“ systému ho nenanesete na tělo tolik, takže po jednom rozmáznutí máte na suché kůži okamžitě pocit, že se všechno vpilo. Po malé chvilce, což je překvapující, jako kdyby olej vystoupil na povrch, kde zanechal velmi příjemný vlahý pocit. A to o trochu déle než Nuxe – otázkou je, zda je to pro vás spíš vyhovující, nebo máte rádi pocit suchosti.

Sluší se dodat, že olej má bio certifikát. I to, že v mojí koupelně po důkladném testování už natrvalo zůstal.

Zkušenosti s olejem MElvita

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!