Reclar je skvost, který ozdobí koupelnu a (hlavně) vylepší pleť

O svou pleť jsem se na začátku druhého těhotenství trochu bála. Během prvního očekávání mě trápily pupínky, a tak jsem si říkala, že jim budu předcházet, jak to jen půjde. Testování Reclaru tak přišlo v pravý čas. Tady jsou moje zkušenosti i rady, jak zlatý peeler Reclar používat, a jestli se investice do něj vyplatí.

Testujeme reclar
Zkušenosti se špachtlí Reclar

3 minuty čtení

16 září, 2020

Ztotožňuji se s názorem, že ani ty nejdražší přípravky nepomůžou, když bude mít člověk nevyčištěnou pleť. A tak jsem naposledy šla spát neodlíčená někdy v sedmnácti. Chápete? Ani řasenku si nikdy nenechám, nikdy. A zhruba od 25 let, kdy jsem začala díky práci v magazínech objevovat svět kosmetiky, věnuji tvářím ještě větší pozornost. Baví mě korejský princip vrstvení přípravků, vychytávky jako je Foreo UFO nebo aktuálně dermorollery z růženínu. Co ovšem zanedbávám, je kosmetika. Termín u kosmetičky zamlouvám většinou jen v hotelu na dovolené.

U Reclaru mám pocit, že mi pravidelné sedánky u kosmetičky krásně nahradí (to jsem na to vyzrála, že). Peeler působí velice profesionálním dojmem, přesto se neuvěřitelně snadno používá. A do mojí designové koupelny zkrátka sedne, a to jsou maličkosti, které umím ocenit.

Reclar dovede nahradit pravidelné sedánky u kosmetičky, a tak mu prominete i jeho cenu. Je to zkrátka profík jako ona!

Zkušenosti se špachtlí Reclar

Co je vlastně Reclar a co umí?

Reclar je vlastně galvanický peeler, určený i pro tu nejcitlivější pleť. Někdy se používá i název špachtle, ale to nezní tak líbivě… V základu umí  zapracovat krémy i séra hlouběji do pokožky. Další funkce jsou specifičtější – modré světlo (stačí přepnout, nemusíte měnit žádné hlavice, nic) hojí pupínky, ale můžete ho aplikovat i preventivně, abyste předešli jejich vzniku. To byla moje oblíbená funkce, protože se s ní i dobře zapracovávají séra do pleti.

Červené světlo u Reclaru funguje jako taková žehlička na vrásky a stahovač pórů. Podporuje tvorbu kolagenu a vyhlazuje drobné linky, stejně jako vymizíkovává černé tečky. Používala jsem ho na vrásky na čele, protože v těhotenství jsou některé mé oblíbené dermatologické procedury zapovězené a já nemám zrovna v plánu porodit a vypadat na 40. I když je doporučená doba aplikace 5 minut denně, za mě bylo dostačující ji používat dvakrát, třikrát týdně. I proto, že se teď nelíčím každý den (pracuji z domova) a pleť není zase tolik zatížená.

Reclar funguje na principu ultrazvukových vibrací, nečekejte žádné brnění jako u elektrického zubního kartáčku, procedura je to příjemná. Slabounký mikroproud má za úkol rozzářit pleť a vyzmizíkovat nečistoty. Špachtlí pohybujte po obličeji – doporučuji zhlédnout video na youtube, kde vám techniku (a správnou polohu špachtle) názorně ukážou, a tak využijete tenhle zlatý skvost na maximum. A propos, zlatý. Právě ze zlata je špachtle vyrobená – 99,9 % čistota zlata. Zlato předchází podráždění pleti, působí samo o sobě i proti zánětům. Existuje ale i levnější peeler Reclar bez zlata.

Až na cenu jsem nenašla u Reclaru žádnou nevýhodu: je maličký, skladný, vkusný, uživatelsky přívětivý, zkrátka jen jedno tlačítko, kterým měníte funkci. Můžete si ho vzít do letadla, na dovolenou, i ho třeba půjčit kamarádce, aby si ho názorně vyzkoušela. Zpátky k ceně… Koupě galvanické špachtle Reclar sice vyžaduje vyšší vstupní investici (peeler ve zlatém provedení stojí 5250 Kč), ale pokud díky Reclaru můžete vypustit tři, pět termínů u kosmetičky, je částka zpět. A to určitě vynechat budete moci.

Zkušenosti se špachtlí Reclar
Vyzkoušela

Míša Švestková

Zkušenosti se špachtlí Reclar

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!