Reclar je skvost, který ozdobí koupelnu a (hlavně) vylepší pleť

O svou pleť jsem se na začátku druhého těhotenství trochu bála. Během prvního očekávání mě trápily pupínky, a tak jsem si říkala, že jim budu předcházet, jak to jen půjde. Testování Reclaru tak přišlo v pravý čas. Tady jsou moje zkušenosti i rady, jak zlatý peeler Reclar používat, a jestli se investice do něj vyplatí.

Testujeme reclar
Zkušenosti se špachtlí Reclar

3 minuty čtení

16 září, 2020

Ztotožňuji se s názorem, že ani ty nejdražší přípravky nepomůžou, když bude mít člověk nevyčištěnou pleť. A tak jsem naposledy šla spát neodlíčená někdy v sedmnácti. Chápete? Ani řasenku si nikdy nenechám, nikdy. A zhruba od 25 let, kdy jsem začala díky práci v magazínech objevovat svět kosmetiky, věnuji tvářím ještě větší pozornost. Baví mě korejský princip vrstvení přípravků, vychytávky jako je Foreo UFO nebo aktuálně dermorollery z růženínu. Co ovšem zanedbávám, je kosmetika. Termín u kosmetičky zamlouvám většinou jen v hotelu na dovolené.

U Reclaru mám pocit, že mi pravidelné sedánky u kosmetičky krásně nahradí (to jsem na to vyzrála, že). Peeler působí velice profesionálním dojmem, přesto se neuvěřitelně snadno používá. A do mojí designové koupelny zkrátka sedne, a to jsou maličkosti, které umím ocenit.

Reclar dovede nahradit pravidelné sedánky u kosmetičky, a tak mu prominete i jeho cenu. Je to zkrátka profík jako ona!

Zkušenosti se špachtlí Reclar

Co je vlastně Reclar a co umí?

Reclar je vlastně galvanický peeler, určený i pro tu nejcitlivější pleť. Někdy se používá i název špachtle, ale to nezní tak líbivě… V základu umí  zapracovat krémy i séra hlouběji do pokožky. Další funkce jsou specifičtější – modré světlo (stačí přepnout, nemusíte měnit žádné hlavice, nic) hojí pupínky, ale můžete ho aplikovat i preventivně, abyste předešli jejich vzniku. To byla moje oblíbená funkce, protože se s ní i dobře zapracovávají séra do pleti.

Červené světlo u Reclaru funguje jako taková žehlička na vrásky a stahovač pórů. Podporuje tvorbu kolagenu a vyhlazuje drobné linky, stejně jako vymizíkovává černé tečky. Používala jsem ho na vrásky na čele, protože v těhotenství jsou některé mé oblíbené dermatologické procedury zapovězené a já nemám zrovna v plánu porodit a vypadat na 40. I když je doporučená doba aplikace 5 minut denně, za mě bylo dostačující ji používat dvakrát, třikrát týdně. I proto, že se teď nelíčím každý den (pracuji z domova) a pleť není zase tolik zatížená.

Reclar funguje na principu ultrazvukových vibrací, nečekejte žádné brnění jako u elektrického zubního kartáčku, procedura je to příjemná. Slabounký mikroproud má za úkol rozzářit pleť a vyzmizíkovat nečistoty. Špachtlí pohybujte po obličeji – doporučuji zhlédnout video na youtube, kde vám techniku (a správnou polohu špachtle) názorně ukážou, a tak využijete tenhle zlatý skvost na maximum. A propos, zlatý. Právě ze zlata je špachtle vyrobená – 99,9 % čistota zlata. Zlato předchází podráždění pleti, působí samo o sobě i proti zánětům. Existuje ale i levnější peeler Reclar bez zlata.

Až na cenu jsem nenašla u Reclaru žádnou nevýhodu: je maličký, skladný, vkusný, uživatelsky přívětivý, zkrátka jen jedno tlačítko, kterým měníte funkci. Můžete si ho vzít do letadla, na dovolenou, i ho třeba půjčit kamarádce, aby si ho názorně vyzkoušela. Zpátky k ceně… Koupě galvanické špachtle Reclar sice vyžaduje vyšší vstupní investici (peeler ve zlatém provedení stojí 5250 Kč), ale pokud díky Reclaru můžete vypustit tři, pět termínů u kosmetičky, je částka zpět. A to určitě vynechat budete moci.

Zkušenosti se špachtlí Reclar
Vyzkoušela

Míša Švestková

Zkušenosti se špachtlí Reclar

Také si přečtěte

podobné

Seznamka. Poznejte značku Novexpert

Pamatujete na Líbimseti? A zažili jste éru Seznamky, Edarlingu nebo Badoo? Tak my tu máme jednu seznamku kosmetickou. Vyberte si tam svého miláčka na celý život. Protože láska na první dotek se neopouští.    Říká se,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!