Tři secret tipy na krásu od Anny Brandejs a její inspirativní cesta k doplňkům stravy

Nakročte na cestu, po které směřuje Anna Brandejs. Od veterinárního lékařství odbočila k vlastní klinice, ale posledních pár let už má hlavní směr jasný: doplňky stravy. V našem rozhovoru prozradila, že v Medaprexu s jejich vývojem začínají tak, že potřebují vyřešit nějaký svůj problém nebo problém někoho z rodiny, a proto vždy kráčí cestou nejvyšší kvality. Rodinu ani zdraví neošidíte.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

5 minut čtení

11 května, 2021

Vystudovala jste veterinární lékařství. Kdy jste se rozhodla, že nebudete pomáhat zvířatům, ale lidem?

Už během studií na Univerzitě veterinárního lékařství jsem od 3. ročníku začala ve volném čase chodit na Katedru biochemie, pomáhat vědcům jako tzv. pomocná vědecká síla. Biochemie je krásna věda a moc mě bavila. Po promoci mi byla na katedře rovněž nabídnuta pozice vědeckého pracovníka. Dva roky jsem pracovala na výzkumu jaterních enzymů, které zneškodní toxické látky z prostředí. Bohužel plat vědeckého pracovníka byl tak malý, že se z něho dalo jen těžko vyžít. Z tohoto důvodu jsem UVL opustila a začala pracovat pro farmaceutickou firmu.

A kde jste se angažovala dál? Kdy došlo na založení vlastní firmy?

Pomáhala jsem například přivést do ČR speciální výživu pro děti, které mají metabolické poruchy a nemohou být krmeny normální dětskou výživou. Podobně jsem na trh uvedla v té době nejkvalitnější glukometry pro diabetiky. Následně jsem založila vlastní firmu a dovážela injekce s kyselinou hyaluronovou, které pomáhají lidem při bolesti kloubů (osteoartróza). Vlastně posledních 25 let se točím nejen kolem zdraví, ale i lidské krásy. Vybudovala jsem a následně úspěšně pronajala kliniku stomatologie, plastické chirurgie a dermatologie Brandeis Clinic. Doplňky stravy vyvíjím už od roku 2005. První byl určen pro diabetiky a druhý pro všechny, kteří chtějí podpořit zdraví kloubů. Doplňky stravy se staly v současné době mým hlavním odborným zájmem.

Já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by měl dokonalou stravu. Ale přecpávat se moukou, cukrem a uzeninami? To by moje tělo ve věku 54 let už asi ve zdraví nedalo. 

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Jak dlouho trvá vývoj doplňků stravy? Co je na tom nejtěžší?

Nám v Medaprexu trvá vývoj v řádech měsíců. Zkráceně řečeno, musíme si sestavit seznam látek, které chceme v doplňku mít, a víme, že budou mít požadovaný účinek. Jedná se o různé vitamíny, minerály, extrakty z rostlin a pak hledáme dodavatele těchto látek v nejlepší kvalitě po celém světě.

A co kolagen, ten je pro vás určitě klíčový?

Tak například kolagen můžete zakoupit různého druhu od kuřecího, hovězího, prasečího až po rybí. Každý z nich může mít jinou čistotu a účinnost. Musíte pečlivě studovat klinické studie i rozumět biochemii, abyste věděli, který kolagen a v jakém množství do produktu dát. Navíc dobře promyslet, s jakými dalšími látkami jej můžete zkombinovat. Díky studiu Univerzitu VL a biochemie umím rozhodnout, kterým směrem se ve vývoji vydat. Když máme základní seznam látek hotový, radíme se s odborníky, kteří vyvíjejí doplňky stravy v USA cca 30 let. Není to tak jednoduché a rychlé. Výrobců doplňků stravy je dnes celá řada. Samozřejmě jde něco navrhnout, ale to, co chceme je, aby produkt fungoval, lidé pocítili jeho účinky a doporučovali také známým. Vývoj kvalitního složení potřebuje čas a hodně know how, proto pečlivě studujeme látky a klinické studie z celého světa. 

Vyvíjíte doplňky stravy sama, nebo na to máte celý tým?

V Medaprexu mám tým lidí, který se na vývoj zaměřuje. Začínáme vždy od sebe nebo pro někoho z rodiny. Chceme za pomoci doplňku vyřešit nějaký problém, ale současně vždy jít přírodní cestou. To je také důvod, proč naše doplňky stravy neobsahují konzervanty, cukr, ani další chemické složky. Prostě jen látky nejvyšší kvality.

Na jaký produkt ze svého portfolia jste nejvíce pyšná?

Na ty, na které máme nejvíce pozitivních referencí od klientů, a to jsou jednoznačně Collagen +11, Omega 3+3 a Good Mood.

Dřív to byl vitamín C, pak koenzym Q10, teď kolagen… Jak si vysvětlujete popularitu kolagenu?

Kolagenové šílenství je tu již několik let. Začalo to před 15 lety, kdy japonští vědci přišli na to, že určité typy kolagenových peptidů pomáhají kloubům. Pak objevili různé typy kolagenů, z nichž některé pomáhají více kloubům, svalům a jiné pleti. Pro pleť jsou nejlepší kolagenové peptidy typu 1 získané z ryb. Je důležité, aby kolagen byl 100 % čistý a neobsahoval příměsi tuku, antibiotika apod. A ta popularita – možná proto, že když si vyberete ten správný kolagen, tak vidíte výsledky v podobě pevnější pleti, lepší kvality vlasů i nehtů.

Odkud berete „váš“ rybí kolagen?

Každou z dvanácti látek v doplňku stravy Collagen + 11 nakupujeme někde jinde. Například kolagen odebíráme od francouzské firmy Weishardt. Jejich kolagen je 100 % čistý a jeho účinnost prokázaná v klinických studiích na dermatologické klinice v Nice (Francie).

Na jaké „problémy“ ho doporučujete?

Náš Collagen +11 obsahuje celkem dvanáct látek, přitom kolagen je jednou z nich. Na účinek kolagenu se čeká asi 3 měsíce, ale látka Ceramosidy, kterou máme rovněž v našem doplňku stravy, účinkuje rychleji a v klinických studiích bylo potvrzeno, že zlepšuje hydrataci a elasticitu pleti. Toto hlásí i naše uživatelky. Ty vidí zlepšení pleti v daných oblastech už po 2–4 týdnech a za dva až tři měsíce také její viditelné zpevnění. Další látky, například extrakt z granátového jablka, nebo některé vitamíny mají antioxidační účinky, takže zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Mnoho uživatelek našeho Collagen +11 mluví i o zlepšení kvality vlasů a nehtů.

 

„Neznám nikoho, kdo by jedl dokonale“

Na vašem webu máte článek „Doplňky stravy nejsou zbytečný luxus, ale důležitá součást naší výživy“. Myslíte, že vitamíny jen ze stravy nestačí?

V dnešní době se již hodně mluví o tom, že strava je nesmírně důležitá pro dobrou psychiku, krásu i zdraví. Jenže většina lidí je víceméně donucena jíst nekvalitně. Já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by měl dokonalou stravu. Všeobecně jíme hodně cukru, bílé mouky, masa, tj. stravy, která obsahuje málo vitamínů, minerálů a jiných živin. Naopak jíme velmi málo čerstvé stravy. Je prokázané, že například v zimě má většina lidí nedostatek vitamínu D potřebného pro udržení dobré imunity. Ve stravě navíc přijímáme různé toxiny ze znečištěného prostředí, čímž vším ještě umocňujeme nároky těla na množství živin. Proto je skutečně dobré se zamyslet nad vlastní stravou a vylepšovat ji příjmem vitamínů nebo extraktů z bylin pomocí doplňků stravy.

Jste workoholik, nebo ráda odpočíváte? Co vás nabíjí? Kde berete energii a jak k vám přichází nápady?

Myslím, že jsem pracovitá a vždy jsem byla. Také já mám období, kdy mi nic nejde od ruky, jako kdyby člověk měl zamlženou mysl a nechuť cokoliv dělat. Tyhle stavy vznikají ne z přepracování, ale ve chvílích, kdy nehlídám svůj životní styl. Na rozjasnění mysli a povzbuzení motivace mi pomáhá sport (cvičím každé ráno cca 40 minut), pobyt v přírodě a meditace pro zklidnění mysli. Není to tak, že by se mi vždy chtělo meditovat, ale tuhle metodu zklidnění, si nemůžu vynachválit. Kolem nás je totiž příliš informačního balastu a věcí, které nám kradou pozornost a energii. 

Katastrofou pro životní vitalitu jsou alkohol a cigarety, proto se jim snažím vyhýbat. Přecpávat se moukou, cukrem a uzeninami by moje tělo ve věku 54 let už asi ve zdraví nedalo. A když máte tělo, duši i mysl čistou, dostáváte ty nejlepší nápady.

Jaké doplňky stravy užíváte vy sama? Máte nějaký tajný tip, jak se starat o krásu?

Jednou jsem vysvětlovala jedné influencerce s velkou fanouškovskou základnou, jaké blahodárné účinky mají omega 3 kyseliny na zdraví. Ta mě přerušila a řekla mi: „Prosím tě, nikdo nechce být zdravý, všichni chtějí být hlavně krásní.“ Dodnes mi tato věta zvoní v uších. Ani nevím, jestli to brát jako veselý postřeh. Když se podíváte na Instagram, všichni se předhánějí, aby byli co nejkrásnější.

Jenže když si nedáte pozor na svůj životní styl, zdraví se může ztratit a pak je skutečně těžké zůstat krásný.  No a ten tajný tip zná každý, ale jen málokdo jej dlouhodobě praktikuje: pohyb, psychický stres pod kontrolou, dobrá strava obohacená o doplňky stravy, kvalitní kosmetika a v určitém věku klidně trochu botoxu. Nejsem ani proti plastické chirurgii, když se to s ní nepřehání. Ale se třemi tajnými tipy v podobě pohybu na čerstvém vzduchu, pohody a dobrého čerstvého jídla vám krása vydrží opravdu dlouho.

Klasickou korporátní otázkou při přijímacím řízením je: Kde se vidíte za pět let? A já si říkám, že ji položím i vám, abych se dozvěděla něco o vašich snech a ambicích.

Od zákazníků, kteří užívají naše doplňky stravy, máme mnoho podnětů na výrobu dalších, třeba pro ženy v menopauze, maminky zase chtějí doplňky s vitamíny pro děti, a i já mám v hlavě mnoho nápadů na doplňky s rostlinnými extrakty pro sebe. Takže pracovně je to jasné. Chci s týmem Medaprex přinášet další produkty, které lidem skutečně pomůžou. Chci se společně se zákazníky těšit z jejich dobrých zkušeností s našimi produkty.

 

Také si přečtěte

podobné

Fingerboard – zábava, která rozvíjí

Fingerboarding, původně vnímaný jako hobby záležitost, se v průběhu let vyvinul v uznávaný sport, který kombinuje dovednost, kreativitu a komunitního ducha. Fingerboarding není jen o tricích na miniaturním skateboardu,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!