2 minuty čtení

1 října, 2020

Sdílet ztrátu se světem. Modelka Chrissy Teigen přišla o miminko, stejně jako Natálie Kočendová

Na okamžik v mém náručí, navždy v mém srdci, napsala Miss Natálie Kočendová na svůj Instagram poté, co potratila ve vysokém stádiu těhotenství. Jen o pár dní později si podobnou situaci prožila modelka Chrissy Teigen, a i ona se se svou bolestí nad potratem svěřila sociálním sítím.

Modelka Chrissy Teigen potratila, syn se narodil mrtvý. Zdroj fotografií: Instagram
Modelka Chrissy Teigen potratila, syn se narodil mrtvý. Zdroj fotografií: Instagram

Navždy tady budeš s námi. Navždy budeš můj milovaný syn. Má fazolka. Takovou lásku a štěstí jako jsem zažívala 6 měsíců s tebou, jsem nikdy nezažila. Nyní to vystřídala neskutečná bolest. Ztratila jsem kousek sebe,“ svěřila se s těžkým srdcem modelka a miss Natálie Kočendová. Její Instagram do té doby zaplavovala radost z rostoucího bříška, něžné hlazení u moře nebo oznámení, že to bude chlapec. Jen o pár dní později pak sdílela jednu zprávu, která ji zasáhla.

Podobný osud potkal i modelku Chrissy Teigen. Ta fanouškům nejprve svěřila, že je v nemocnici kvůli opakujícímu se krvácení. Později dodala, že vše je v pořádku, aby přišla zpráva nečekaná. „Jsme v šoku a prožíváme tak silnou bolest, o jaké jsme dosud jen slyšeli a dosud jsme ji necítili. Nebyli jsme schopni zastavit krvácení a dát mému děťátku výživu, kterou potřebovalo. Ani spousta transfúzí nebyla dostatečná.“

Modelka Natálie Kočendová přišla o dítě. Zdroj fotografie: Instagram
Modelka Chrissy Teigen potratila, syn se narodil mrtvý. Zdroj fotografií: Instagram
Modelka Chrissy Teigen potratila, syn se narodil mrtvý. Zdroj fotografií: Instagram

Chrissy Teigen potratila třetí dítě

Chrissy Teigen zveřejnila několik fotek, na nichž je i v porodnici s manželem Johnem Legendem, drží mrtvého syna v náručí a odpočívají či pláčou na nemocničním lůžku. Právě v manželově videoklipu oznámili předtím radostnou novinku, že jsou potřetí v očekávání. Po dvou umělých oplodněních dokonce přirozeně.

„Nikdy jsme nerozhodli o jménech našich dětí, dokud se nenarodily, vždy až těsně před odchodem z nemocnice. Z nějakého důvodu jsme ale tuhle malou fazolku v mém břiše pojmenovali Jack, vždy to pro nás bude Jack. Jack bojoval, aby mohl být součástí naší rodiny a tou také bude,“ svěřila světu zdrcená Chrissy, která během krátké doby získala téměř tři miliony srdíček a na 180 tisíc vzkazů.

I ona poslala jeden vzkaz – a to přímo malému Jackovi. „Moc nás mrzí, že první chvíle tvého života byly tak moc komplikované a že jsme ti nemohli dát domov, který si potřeboval k přežití. Navždy tě budeme milovat,“ napsala a poděkovala fanouškům za podporu a dávku pozitivní energie, kterou potřebuje.

Obě modelky se se svou ztrátou na instagramu svěřují právě proto, aby se s ní lépe vyrovnaly nejen samy, ale aby pomohly i dalším ženám vyrovnat se těžkým osudem, který je v podobě potratu potkal.

Proč zveřejnila Miss Kočendová fotografii se synem?

Za fotku, kterou ale Natálie Kočendová s mrtvým synem zveřejnila, ovšem „slízla“ i kritiku.

„Fotku s mým chlapečkem jsem zveřejnila hlavně z toho důvodu, že jsem sdílela na sociálních sítích i mou radost z těhotenství. Abych se vyhnula gratulacím, které mi chodily po porodu. Zveřejnila jsem to i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací, a i přes mou neskutečnou bolest, kterou momentálně zažívám, se ženám snažím být oporou a povídám si s nimi o tom. Myslím, že ta bolest nezmizí nikdy. Jsem mámou, i když to náš chlapeček nezvládnul. Věřím, že se k nám jeho dušička jednou zpátky dostane,“ objasnila důvody, proč se k tomu rozhodla.

A my v MAMAvolbě jim oběma fandíme za jejich odvahu a posíláme dávku pozitivní energie, kterou teď tolik potřebují.

Modelka Chrissy Teigen potratila, syn se narodil mrtvý. Zdroj fotografií: Instagram

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!