Nádech, výdech… Matky, relaxujte. První recenze esenciálních olejů Oriflame

Mind Mood, nová kolekce esenciálních olejů od Oriflame, se k nám dostala ještě před oficiálním uvedením. Hned jsme všechny esenciální oleje vyzkoušeli a tady jsou naše zkušenosti.

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

2 minuty čtení

12 listopadu, 2020

 

Esenciální oleje představují bezpečný, přírodní a snadný způsob, jak zoptimalizovat svou pohodu, a to hlavně tu psychickou.

„Vůně může pozitivně (ale i negativně) ovlivňovat to, jak se cítíme, jakou máme náladu, může nám pomoci se spánkem a energií,“ vysvětluje lektor mindfulness Michael Dvořák. „Ve chvíli, kdy zavnímáme nějakou vůni, se nám může vybavit nějaká vzpomínka, vůně má na vás vliv hned.“

Jen si vzpomeňte na vůni krupicové kaše s kakaem a rozpuštěným máslem a vsadíme se, že minimálně malinko nazdvihnete koutky k úsměvu. A co citron, čerstvě rozkrojený, rozlomený kokos nebo levandulové pole, kolem kterého jste projížděli loni v Provence, to všechno jsou naše voňavé vzpomínky, které pracují v našem emočním poli. Všechny si dovedeme vybavit a vzpomenout si, kde a jak nám s nimi dobře bylo.

 

Potřebujete se ráno nastartovat, nebo spíš večer utlumit? A co přes den, nechybí vám dávka energie? Ovlivní vás esenciální oleje.

Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

Značka Oriflame proto vyvinula řadu esenciálních olejů, u kterých vědecké testy prokázaly, že ovlivňují stav mysli, stav těla i naši náladu. Na vás pak už je, kterou řadu si vyberete – zkrátka co potřebujete řešit. Jestli ráno potřebujete nakopnout, abyste zvládli další náročný den na home officu s domácí výukou, nebo se potřebujete během hektického dne víc soustředit na rozdělaný projekt, nebo vám večer pracuje hlava tak, že nemůžete usnout a přitom byste si potřebovali odpočinout.

Ještě jedno rozhodování vás čeká – jak esenciální olej od Oriflame využijete. Máte čas na vanu? Nebo máte jen srpchu? Využijete difuzér? Chcete masáž? Nebo se zkrátka jen pořádně nadechnete?

Roll-on, nebo sprej?

V portfoliu najdete tři typy přípravků – kuličkový esenciální olej pro rychlou aplikaci na pulzní body (krk, ramena, zápěstí, chodidla…), sprej na tělo a do interiéru (rozprašte ve vzduchu), a směs esenciálních olejů. Právě ty mají nejvšestrannější využití a nejvyšší koncentraci. Můžete se jen zhluboka nadechnout a přivonět k lahvičce. Nádech, výdech, matky, relaxujte, soustřeďte se, relaxujte… Rozptylte několik kapek přes difuzér, budete je vnímat déle. Rozřeďte je neutrálním, nosným olejem a vmasírujte do pokožky (nechte někoho, ať vám je vmasíruje) nebo je nalijte (opět v nosném oleji) do vany. Jestli máte pouze sprchu, nakapejte pár kapek na stěny, horká pára je v koupelně rozvoní.

My během pár dní, co olejíčky Oriflame na testování máme, vyzkoušeli snad všechny možnosti, střídali jsme je a sledovali, jak nám sednou.

„Nejvíc se mi zalíbil Sprej na tělo a do interiéru s vůní santalového dřeva a levandule (a tak doufám, že Oriflame přidá i další spreje z řady Mind&Mood). Vůně ideální pro matky – konejšivá, uklidňující, navozující dobrý spánek, pro větší klid a relaxaci. Vzala jsem si vůni i „s sebou“ do auta – nastříkala jsem ji na použitý voňavý stromeček a tak jsem tuhle vůni, která mě osobně sedla asi nejvíce, měla u sebe. Obzvlášť teď, když v autě vydatně topím, mi každý příval teplého vzduchu, když si zase už přidávám na teplotě, přivál do nosu jemnou vůni levandule. Není štiplavá a „řvavá“, ale spíše jemná. Doufám, že po ní nebudu za volantem tak – ehm – agresivní.

Vyzkoušela jsem i všechny roll-ony. Jako velkou milovnici bergamotu mě nejprve malinko zklamalo, že dominantní v kolekci Empower Me je právě vavřín, pak jsem ucítila hořké citrusy, a teprve až na další přivonění mi nosem pronikl bergamot. Kéž bych na roll-on pomyslela častěji a aplikovala ho během dne vícekrát. Roll-ony si dávám hlavně na pulzní bod na zápěstí a i když s rukama máchám při telefonátech, ucítím je hlavně až když si k místu napřímo přivoním. Vůně tedy není nikterak výrazná, abychom ji cítili při každém nádechu, ale věřím, že i tak nás vnitřně ovlivňuje. Že je kdesi na pozadí…

Z vůně Energise me se line dřevitá stopa hořkosti, to kvůli grepu i pepři, je to vůně štiplavá a dovedu si ji představit třeba v difuzéru na pracovišti ve smíšeném kolektivu. Sedla mi ráno ve sprše, má zafungovat jako vzpruha i v době odpoledního poklesu energie. Opět další ideální vůně pro matky. Zelená řada, Balance me, díky kadidlu a cedrovému dřevu mě už lehce navnadila na Vánoce. Překvapilo mě, že ji ze mě cítil manžel, zemité a dřevité vůně mu zkrátka sednou. Tuhle Oriflame prezentuje jako pro lidi s přetíženou a stresovanou myslí. Jestli funguje na pročištění myšlenek a schopnost soustředění, doporučujeme vyzkoušet na váš vlastní noc. Věřím, že vám sedne právě ta, kterou potřebujete ve svém životě právě v danou chvíli.“

 

Vyzkoušela

Míša Švestková

Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

Také si přečtěte

podobné

Seznamka. Poznejte značku Novexpert

Pamatujete na Líbimseti? A zažili jste éru Seznamky, Edarlingu nebo Badoo? Tak my tu máme jednu seznamku kosmetickou. Vyberte si tam svého miláčka na celý život. Protože láska na první dotek se neopouští.    Říká se,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!