Nádech, výdech… Matky, relaxujte. První recenze esenciálních olejů Oriflame

Mind Mood, nová kolekce esenciálních olejů od Oriflame, se k nám dostala ještě před oficiálním uvedením. Hned jsme všechny esenciální oleje vyzkoušeli a tady jsou naše zkušenosti.

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

2 minuty čtení

12 listopadu, 2020

 

Esenciální oleje představují bezpečný, přírodní a snadný způsob, jak zoptimalizovat svou pohodu, a to hlavně tu psychickou.

„Vůně může pozitivně (ale i negativně) ovlivňovat to, jak se cítíme, jakou máme náladu, může nám pomoci se spánkem a energií,“ vysvětluje lektor mindfulness Michael Dvořák. „Ve chvíli, kdy zavnímáme nějakou vůni, se nám může vybavit nějaká vzpomínka, vůně má na vás vliv hned.“

Jen si vzpomeňte na vůni krupicové kaše s kakaem a rozpuštěným máslem a vsadíme se, že minimálně malinko nazdvihnete koutky k úsměvu. A co citron, čerstvě rozkrojený, rozlomený kokos nebo levandulové pole, kolem kterého jste projížděli loni v Provence, to všechno jsou naše voňavé vzpomínky, které pracují v našem emočním poli. Všechny si dovedeme vybavit a vzpomenout si, kde a jak nám s nimi dobře bylo.

 

Potřebujete se ráno nastartovat, nebo spíš večer utlumit? A co přes den, nechybí vám dávka energie? Ovlivní vás esenciální oleje.

Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

Značka Oriflame proto vyvinula řadu esenciálních olejů, u kterých vědecké testy prokázaly, že ovlivňují stav mysli, stav těla i naši náladu. Na vás pak už je, kterou řadu si vyberete – zkrátka co potřebujete řešit. Jestli ráno potřebujete nakopnout, abyste zvládli další náročný den na home officu s domácí výukou, nebo se potřebujete během hektického dne víc soustředit na rozdělaný projekt, nebo vám večer pracuje hlava tak, že nemůžete usnout a přitom byste si potřebovali odpočinout.

Ještě jedno rozhodování vás čeká – jak esenciální olej od Oriflame využijete. Máte čas na vanu? Nebo máte jen srpchu? Využijete difuzér? Chcete masáž? Nebo se zkrátka jen pořádně nadechnete?

Roll-on, nebo sprej?

V portfoliu najdete tři typy přípravků – kuličkový esenciální olej pro rychlou aplikaci na pulzní body (krk, ramena, zápěstí, chodidla…), sprej na tělo a do interiéru (rozprašte ve vzduchu), a směs esenciálních olejů. Právě ty mají nejvšestrannější využití a nejvyšší koncentraci. Můžete se jen zhluboka nadechnout a přivonět k lahvičce. Nádech, výdech, matky, relaxujte, soustřeďte se, relaxujte… Rozptylte několik kapek přes difuzér, budete je vnímat déle. Rozřeďte je neutrálním, nosným olejem a vmasírujte do pokožky (nechte někoho, ať vám je vmasíruje) nebo je nalijte (opět v nosném oleji) do vany. Jestli máte pouze sprchu, nakapejte pár kapek na stěny, horká pára je v koupelně rozvoní.

My během pár dní, co olejíčky Oriflame na testování máme, vyzkoušeli snad všechny možnosti, střídali jsme je a sledovali, jak nám sednou.

„Nejvíc se mi zalíbil Sprej na tělo a do interiéru s vůní santalového dřeva a levandule (a tak doufám, že Oriflame přidá i další spreje z řady Mind&Mood). Vůně ideální pro matky – konejšivá, uklidňující, navozující dobrý spánek, pro větší klid a relaxaci. Vzala jsem si vůni i „s sebou“ do auta – nastříkala jsem ji na použitý voňavý stromeček a tak jsem tuhle vůni, která mě osobně sedla asi nejvíce, měla u sebe. Obzvlášť teď, když v autě vydatně topím, mi každý příval teplého vzduchu, když si zase už přidávám na teplotě, přivál do nosu jemnou vůni levandule. Není štiplavá a „řvavá“, ale spíše jemná. Doufám, že po ní nebudu za volantem tak – ehm – agresivní.

Vyzkoušela jsem i všechny roll-ony. Jako velkou milovnici bergamotu mě nejprve malinko zklamalo, že dominantní v kolekci Empower Me je právě vavřín, pak jsem ucítila hořké citrusy, a teprve až na další přivonění mi nosem pronikl bergamot. Kéž bych na roll-on pomyslela častěji a aplikovala ho během dne vícekrát. Roll-ony si dávám hlavně na pulzní bod na zápěstí a i když s rukama máchám při telefonátech, ucítím je hlavně až když si k místu napřímo přivoním. Vůně tedy není nikterak výrazná, abychom ji cítili při každém nádechu, ale věřím, že i tak nás vnitřně ovlivňuje. Že je kdesi na pozadí…

Z vůně Energise me se line dřevitá stopa hořkosti, to kvůli grepu i pepři, je to vůně štiplavá a dovedu si ji představit třeba v difuzéru na pracovišti ve smíšeném kolektivu. Sedla mi ráno ve sprše, má zafungovat jako vzpruha i v době odpoledního poklesu energie. Opět další ideální vůně pro matky. Zelená řada, Balance me, díky kadidlu a cedrovému dřevu mě už lehce navnadila na Vánoce. Překvapilo mě, že ji ze mě cítil manžel, zemité a dřevité vůně mu zkrátka sednou. Tuhle Oriflame prezentuje jako pro lidi s přetíženou a stresovanou myslí. Jestli funguje na pročištění myšlenek a schopnost soustředění, doporučujeme vyzkoušet na váš vlastní noc. Věřím, že vám sedne právě ta, kterou potřebujete ve svém životě právě v danou chvíli.“

 

Vyzkoušela

Míša Švestková

Vyzkoušeno: esenciální oleje Mind Mood Oriflame otestovány

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!