Beauty souboj: kapsle plné výživy

Dlouho zvládnou přechovat ve špičkové kvalitě to nejcennější, nejen vitamíny. A já dvoje vyzkoušela. Tady jsou moje zkušenosti s kapslemi Elizabeth Arden a Darphin.

Otestovali jsme kapsle Elizabeth Arden a Darphin a tady jsou naše zkušenosti.
Test pleťových olejů

2 minuty čtení

25 listopadu, 2020

Při otevírání kapslí buďte opatrní, ať si půlku obsahu nevylijete zbytečně mimo.

Otestovali jsme kapsle Elizabeth Arden a Darphin a tady jsou naše zkušenosti.

 

Elizabeth Arden: Vitamin C Ceramide Capsules, 2100 Kč (60 kapslí)

 Jemné kapsle se sérem ho obsahují tolik, že vám pohodlně vystačí i na celý dekolt, pokud tedy vaše pleť není žíznivá jako studánka v parném létě. Olej z kapslí dlouho zůstává na tvářích, proto doporučuji je používat hlavně na noc. Na mou normální až citlivou pleť jsou až příliš olejové. V případě denního použití pak vidím variantu v podobě odsátí přebytečné vláhy, taky bych na ně vsadila v zimě. Značka doporučuje používat kapsle klidně ráno i večer. Otevírají se dvojitý otočením, jde to snadno. Obsah měkoučkých kapslí je bez vůně, velmi neutrální. Kapsle doporučuji uchovávat v koupelnové skříňce, když na ně v ložnici zasvítí ranní slunce, lehounce se spojí (ale stejně snadno s nimi zatřepete a jsou zase každá zvlášť).

Ještě se sluší dodat, co říká výrobce: Rozjasňující sérum v kapslích:

  •     viditelně rozjasňuje pleť ihned po použití
  •     napomáhá sjednocení tónu pleti
  •     eliminuje tmavé skvrny a diskolorace
  •     chrání pleť před volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí pleti
  •     podporuje přirozenou produkci kolagenu a elastinu
  •     forma kapslí je skvělá při cestování

 

Otestovali jsme kapsle Elizabeth Arden a Darphin a tady jsou naše zkušenosti.

 

Darphin: Ideal Resource, 2700 Kč (60 kapslí)

 Kapsle jsou určené na noční použití – a tak jim to ostatně sedí nejvíce, aby měly čas v pokožce nejlépe pracovat. Obsahují totiž retinol, a proto je druhý den třeba tváře chránit ochranným faktorem. Nezapomínejte na to!

U otevírání kapslí buďte opatrní, nejednou se mi stalo, že jsem si část obsahu hned při manipulaci vylila. Obsah je ještě o kapku tekutější než už kapslí Elizabeth Arden, do pokožky se vpíjí ale daleko rychleji. Jsou voňavější, ale ne tak, aby vám to narušovalo noční snění.

Složení? Kromě již zmíněného retinolu jsou to hlavně oleje jako jojobový, sezamový, makadamový nebo arganový olej. Společně právě vytváří jemnou koncentraci vůní.

Proč je používat: kromě redukce vrásek kvůli navrácení jasu pleti a zlepšení barevného tónu pleti.

Připravte se, že zaplatíte ještě o trochu víc než u Elizabeth Arden. Překvapilo mě, jak se do tak malého obalu vejde tolik kapslí. Stejně jako v případě prvních testovaných je uvnitř tolik obsahu, že vám ošetří celý obličej, krk i dekolt. Zbytky si někdy ještě vetřu do hřbetů rukou (a ráno si je samozřejmě nenamažu SPF, hihi…).

A opět dodáváme, co o nich říká výrobce: Ideální pro všechny typy pleti, které vykazují první známky stárnutí: první linky, nepravidelnou strukturu a nedokonalost pleti, ztráta jasu, mimické vrásky, jemné vrásky. Redukuje vrásky a jemné linky, navrací pleti jas, zlepšuje barevný tón pleti, pleť vyplňuje a vyživuje, bojuje proti prvním známkám stárnutí. Hlavní složkou je omlazující retinol, vyživující rostlinné oleje: jojobový olej, sezamový olej, makadamový olej, arganový olej.

 

Otestovali jsme kapsle Elizabeth Arden a Darphin a tady jsou naše zkušenosti.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!