Test krémů na ruce: 14 krasavců různých značek. Které připomínají drink, moře, avokádo?

A už zase používáme víc a víc dezinfekce, a o to víc a víc musíme chránit naše ruce před vysušováním. Věříme, že náš důkladný senzorický test, do něhož jsme zapojili hned 14 krémů různých značek, levnějších i dražších, vás nasměřuje na správnou cestu do drogerie nebo parfumerie. Tady jsou naše zkušenosti a doporučení, který krém vám vyspraví ruce poškozené dezinfekcí.

 

 

Test krémů na ruce - naše zkušenosti a doporučení pro ruce vysušené dezinfekcí
Test krémů na ruce - naše zkušenosti a doporučení pro ruce vysušené dezinfekcí

4 minuty čtení

14 října, 2020

 

Sabon, Green Rose – Voní jako květy, a mě se to moc líbí. Pořád jsem měla pocit, že ho musím roztírat dál a dál, ruce zůstávají pocitově jakoby vlhké. Ale pak jsem pochopila, že to je spíš taková vrstvička, která se na dlaních a hřbetu ruky utvoří. Myslím, že právě z tohoto krému se vůně line nejdéle. Je snadné mu podlehnout. Jen mám pocit, že ty nejsušší místa (třeba kůžičku na okraji nehtů) zase tolik nevyživí, pokud do nich krém přímo nevmasírujete.

Whamisa, Organic Fruits – příjemné kabelkové balení a organické složení, dva největší bonusy. Krému trochu trvá, než se vsákne. Ale o to delší dobu pak máte pocit, že na pokožce pracuje a ruce zůstávají déle vláčné. Hebké jak pohlazení, které dáváte svým dětem. Nejdřív jsem z něj ucítila broskve a bílý čaj (a jestli se ptáte, jak to tak poznám, tak proto, že jsem jednu dobu měla závislost na bílém čaji s broskví), po pár vteřinách vůně přešla do ovocné, s lehkou stopou čehosi, co mi zrovna nesedlo. Doporučuji vyzkoušet nejen milovníkům přírodní péče.

Avon, Planet Spa – výrazná vůně, když si s ní mažu ruce v autě, muž vždycky prohlásí, že cítí vůni krému své matky před mnoha lety, já tam zase vnímám spíš hammam, který jsem zažila v Turecku. Baví mě malé balení, které se vejde i do nejmenšího psaníčka. Dobře se vymačkává a tak si snadno určíte, kolik ho přesně chceme. Já si ho ráda zbytek vetřu do loktů. Voňavější krém má připomínat atmosféru spa – a vážně se mu to daří. Marocký arganový olej ruce opravdu silně vyživí, ruce se „obalí“ vrstvičkou tuku, ale ne takovou, abyste hned nemohla cvakat na klávesnici. Osobně si k rukám ráda čichám, krém je z nich cítit dlouho. Vůni i pocit nakrémovaných rukou budete vnímat dlouho.

 

To, že napíšeme „výrazná vůně“ nebo „vůbec nevoní“ nemůže být kritika. Každému vyhovuje něco jiného. I my krémy střídáme, a to i během dne.

Test krémů na ruce - naše zkušenosti a doporučení pro ruce vysušené dezinfekcí

Oribe, Cote d´Azur – miluju ho, to přiznávám. I když mám příliv kosmetiky, tak tenhle si chodím kupovat, když mi dojde. Naučila jsem na jeho vůni tolik kamarádek. Je to závislost. Proto tu být musí, ale moje nestrannost bude patrná. Je jemný, výrazně voňavý, připomíná léto. Ostatně, Azurové pobřeží, co bych taky chtěla jiného, aby připomínal norskou krajinu? Kdo mu nepodlehne, toho nepochopím. Jedničku mu dávám nejen za vůni, ale i za konzistenci, vpíjení…

Syncare, S bio konopným olejem – vlhký krém, kterého stačí méně, než si budete myslet, což vysvětlí jeho malé balení. Vůně je nespecifikovatelná, nemyslím, že bych v něm cítila konopí. Na rukou zanechává jeden z nejpříjemnějších pocitů, vůbec není mastný. Vždycky si stříknu pumpičkou dvakrát, načež si uvědomím, že to stačí až k loktům. Zajímavý poznatek: přestávají mě po něm svědit komáří štípance!!! Přeřadila jsem ho do lékárničky a píšu Syncare, aby ho přetransformoval, protože to zabírá i u dcerky a její kamarádky, takže náhoda to nebude.

Pielor, Arnica Extract, ve FAnn – malé, milé balení. Obsahuje výtažky z arniky. Krému si dávám o trochu víc než jiného a přesto se vsaje rychlostí blesku, zároveň na rukou zůstává jemná vrstva. Ale taková, že neupatlává klávesnici nebo příbor. Vůně je intenzivní, proto dobře vybírejte, jestli vám opravdu sedne. Když si k ruce přičichnete, ucítíte ho ještě dlouho po namazání.

Feret, Le Baume – Přisoudila bych mu roli lokálního opečovatele a nárazového ochránce. Pokud ho natřete na celé ruce, počítejte s tím, že ještě po dlouho dobu budete nechávat otisky prstů na všem. A viditelné. Vůně jak tak hezky francouzská, výrazná. Za retro balení krabičky plný počet bodů, ovšem ta se pak s nakrémovanými rukami špatně zavírá. Moje doporučení: Tenhle krém si dejte na noc, když už zavřete knížku a odložíte mobil, a nechte si zdát o krásných rukách. Když použijete bavlněné rukavičky, ještě lepší výsledky zaručeny. Jo, a taky na suché paty ho zkuste!

Test krémů na ruce - naše zkušenosti a doporučení pro ruce vysušené dezinfekcí

Dermacol, SOS Repair – na ruce zasažené palbou „vyžíracích“ dezinfekcí ideální hojič, vůně je neutrální a nevtíravá (takže i muži řeknou ano). Baví mě, jak i po následujícím umytí jsou ruce hebké. Je hutnější, při roztírání si dáte lehkou masáž. Právě teď je na něj ideální čas – aby stál v koupelně a pomáhal.

Cerave, Reparation – Jako kdyby říkal: Zařaďte neutrál. Působí až medicínsky čistě, sedne i mužům. Je neparfémovaný, osobně mi tato neutrální vůně zrovna příliš nesedí, ale pak jsem si na něj tak nějak zvykla, stačilo použít třikrát a už ho používám pravidelně a necítím vůbec, ale vůbec nic. Proti vstřebávání a roztírání nemám námitky. Myslím, že je ideální na dobu karantény, kdy si ruce musíte mít víc než častěji a výrazná vůně jiných krémů by vás obtěžovala. Doporučuji i na hodně vysušenou pokožku rukou.

Björk Berries, White Forest – jako když jdete natrhat drobné lesní plody, tak voní. Je hutnější, krémový, příjemně roztíratelný, po chvilce se vpije. Většinou ho jen aplikuji výrazně víc, a tak ho roztírám až po lokty. Je to zajímavá značka, která stojí za pozornost. Krém na ruce sedne i hodně vysušené pokožce. Připravte se na vyšší cenu.

Kneipp, Soft in Seconds – přiznám se, že avokádo z něj vůbec necítím, jemná vůně je pro mě trochu nedešifrovatelná (a to znám i vůni citronové trávy, kterou také obsahuje). Krém je lehčí, používám ho na běžné denní bázi, kdykoliv si chci přemáznout ruce. A to hlavně díky té snadné vstřebatelnosti, kterou se pyšní už v názvu.

Oriflame, Ice Pops – Tekutější krém, kterým rychle namažete celé tělo, mě právě u rukou překvapil tím, jak rychle se do nich vpil, aniž by je zanechal jakkoliv utlapkané. Vůně je trochu umělá, rozhodně výrazná, sladká. Je velkém balení, takže rozhodně jen tak nedojde. Nechte si ho v koupelně a mažte se s ním celá pořád a pořád.

Manufaktura, Orange and Grapefruit – Takhle chcete, aby voněl citrusový drink! Vlastně je to u krému na ruce až nečekaná vůně, a já ho kvůli nabuzujícímu efektu doporučuji používat hlavně v kanceláři, u notebooku mu to bude slušet. Funguje jako „nakopávací aromaterapeut“. Na večer je vůně až příliš výrazná. Za vpíjení mu dávám jedničku, lehce se roztírá a stačí ho opravdu maličko.

Kitchen Garden, Mandle a pomerančový květ, prodává Fragonito – Pomerančový květ z něj nevoní sladce, jde spíše lehce do hořka. A ucítíte ho ještě dlouho. Mléko je velmi jemné, lehounké, a hned po rozetření ho na rukou vůbec neucítíte. Žádný pocit mastnoty, lepivosti. Použila jsem ho přesně tak, jak vás podle názvu napadne. Mám ho u dřezu, a po každém umytí rukou si ho pumpičkou vmáčknu do dlaní, stačí maličko. Ten jemný detail v podobě kožené šňůrky mě baví. Balení je velké a to ovlivňuje cenu.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!