Důkladně otestované rtěnky: růžovky od Rihanny a RMS, Clarins novinky i hvězdičky z Dioru

Tyhle luxusní přípravky na rty ovládly celou naší letní sezonu. My rtěnky poctivě testovaly a vy teď můžete těžit z výsledků a vybrat si tak to nejlepší pro vaši pusu. Je vám bližší fixka s efektem tetování, bio péče nebo jemný pěnový aplikátor? Ve hře je Dior, Clarins, RMS, Fenty.

Rtenky Clarins
Rtenka Dior test

3 minuty čtení

15 září, 2020

Růžové rtěnky. Od Rihanny, nebo z Ingredients?

Dva hodně podobné růžové odstíny, přesto tak rozdílné vlastnosti.

Bylo by až s podivem, kdyby se podařilo předběhnout takovou matadorku v líčení jako je Rihanna. Riri má svou dekorativku Fenty Beauty by Rihanna (u nás dostupnou v Sephora) opravdu vymazlenou, a nejinak je tomu v případě rtěnky. Aplikace je snadná, rtěnka klouže sama, rozpouští se velmi snadno. Snad létem a teplem, ale musela jsem ji trochu hlídat. Příště jsem zkusila s konturkou a efekt byl lepší. Odstín je sytý, intenzivní, trochu mi připomněl retro žvýkačky.

Rms beauty se dá používat i na tváře, a právě tam se mi osvědčila. Rty mi po používání nepřipadají tolik vláčné, což může být tím, že v létě jsou dost vysušené od slunce. Přípravek byl ideální do kabelky, když jsem se chtěla expres zkrášlit. Trošku na pusu, trošku na hřbet ruky a rozmáznout po tvářích, když jsem vyšla z masáže nebo zaběhla do restaurace na wc. Odstín je jemný, nepříliš pigmentovaný. V čem rtěnku RMS ale žádná z dalších otestovaných zkrášlovadel nepředčí, je složení. Jde o opravdovou hitovku v luxusní bio dekorativní kosmetice, která kombinuje zdravé a pro pleť prospěšné ingredience s pocitem luxusu, což značku posouvá vysoko nad klasický „zelený“ standard. A to je ten důvod, proč bych ji (V obchodě Ingredients) zvolila znovu a znovu.

Užijte si poslední chvíle, kdy se můžete soustředit jen na vlastní potřeby. Můžete třeba i dořešit jméno pro miminko, ale taky nemusíte dělat vůbec nic extra.

Zkušenosti Fenty Beauty a RMS

Novinky na rty od Clarins: otestovány všechny

Ten odstín plum je krásný a vůbec se ho nemusíte obávat – že je moc tmavý a budete působit staře. Není! Mě sedne o to víc, že prostě „švestka“. Chápete… (Je to moje příjmení.) Na rtech je tužka extrémně jemňoučká a to ořezávátko na druhém konci u konturky, ach. Pátrejte po tužce pod názvem Joli Rouge Crayon od Clarins, jestli vás moje zkušenosti zaujmou.

Velvet Lip Perfector od Clarins je dostupný ve čtyřech nových, sametově matných odstínech a působí na rtech ještě o trochu tmavším dojmem. Nejsem zrovna příznivce pěnových aplikátorů, které jsou sice jemné jako polštářek, ale dobře s nimi nevykreslím tvar rtů. Vadí mi i to, jak v nich ulpí barva a tak už nepůsobí vůbec nově.

Fix na rty Lip Twist Duo Clarins drží jako přibitý. Když ji v obchodě zkusíte jen na ruku, musíte ji prostě odstranit odličovačem, žádné „šmudlání“ prsty druhé ruky nepomůže. Takže když výrobce hovoří o efektu tetování, má svatou pravdu. Vydrží extrémně dlouho, ale jestli ho budete chtít během dne změnit, stačí přemáznout perleťovým balzámem. Ten je umístěný na druhém konci tužky a rázem získá vaše pusa nový říz.

Hvězda od Diora

Nejdřív jsem se trochu zalekla výraznějších odstínů. Který mám vyzkoušet? Jenže není důvod se rtěnek Dior Addict Stellar Halo Shine obávat. Na rtech jsou velmi, velmi jemné, a to co do barvy a intenzity, tak i co do jemnosti. Rtěnka je totiž jako balzám, olejová, velmi hydratační, rty jsou hebounké, zvýrazněné tak akorát, že v nich klidně kráčím do školky i pekárny a večer na skleničku, protože jsem si namalovala kouřové oči. A tak zkrátka teď používám všechny, jak se hodí barevně ke zbytku líčení. Baví mě i ten hvězdný střed, vůně vanilky a pocit, že jako Dior. Chápete.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!