Tipy, jak se jako maminka oblékat pohodlně a stylově

Zná to každá maminka ー přes den poletujete mezi dětmi, vařením, uklízením a jsou dny, kdy jste vůbec ráda, že jste ráda. Mnoho maminek v tuto chvíli rezignuje a přestane se o sebe ve větší míře starat, a to je při tom taková škoda! Bohužel, když dnes jdete s dítětem na pískoviště, vidíte samá vytahaná trička a tepláky, zašpiněné boty a žmolkované svetry. Nezapomínejte, že pokud budete vypadat dobře, budete se také cítit dobře. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak se za každých okolností oblékat šik a zároveň pohodlně.

 

2 minuty čtení

2 září, 2022

Máme štěstí, že je dámská móda tak rozmanitá a máme mezi čím vybírat. Jenom proto, že jste maminka na mateřské dovolené, neznamená to, že byste si měla odpustit oblečení od světoznámých prodejců a návrhářů. Většina lidí se shodne na tom, že je značkové oblečení mnohem kvalitnější a déle vydrží. Proč byste se o sebe neměla starat tak dobře jako to děláte u svých dětí?

Základem univerzálního šatníků je tedy několik kousků značkového oblečení, které budete moct kombinovat dohromady.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Základ univerzálního šatníku

Naprosto rozumíme tomu, že jako maminka nemáte příliš mnoho času vybírat každý den promyšlené outfity. Právě proto je základem každé stylové maminky univerzální šatník. O čem je řeč?

Univerzální šatník se skládá z kousků oblečení, které se dají dohromady bezmezně kombinovat a ladit. Určitě si každá žena vzpomene na situaci, kdy stála před šatníkem a naříkala, že nemá co na sebe. Je to tím, že většinou disponujete velmi jedinečnými a unikátními kousky oblečení, které se hodí jen na velmi málo událostí. Typicky se jedná o situaci, kdy máte ve skříni několik druhů koktejlových šatů, ale ani jednu obyčejnou bílou košili nebo černé kvalitní tričko s kruhovým výstřihem.

Základem univerzálního šatníků je tedy několik kousků značkového oblečení, které budete moct kombinovat dohromady. Rovněž je dobré řídit se univerzálními a neutrálními barvami jako je: černá, bílá, šedá a béžová. Tyto barvy budou dohromady vždy vypadat dobře a nikdy už nebudete muset půl hodiny přemýšlet, co si vzít na sebe. Kousky oblečení, které byste rozhodně měla mít doma tedy jsou:

 

      klasické pohodlné džíny (černé, modré),

      bílá košile,

      pohodlný klasický svetr,

      kvalitní trička a tílka (černá, bílá, šedá, nude),

      džínová bunda,

      kožená bunda,

      blejzr,

      obyčejné černé šaty.

Základní myšlenkou tohoto šatníku je nadčasovost a kvalita. Dejte tedy výběru těchto univerzálních kousků čas a nesahejte po prvním, co uvidíte. V nejlepším případě by vám toto oblečení mělo vydržet klidně i pět let. Vybírejte tedy oblečení ve kterém se cítíte dobře a lichotí vaší postavě.

Doplňky jako třešnička na dortu mateřství

Ani v mateřství nezapomínejte na doplňky. Dokonale podtrhnou vaši krásu a přidají vám na elegantnosti a šarmu. Náhrdelník a náušnice volte spíš jemnější a drobnější, ať vás při práci s dětmi zbytečně neomezují. Pro maminky je lepší vybírat značkové kabelky většího rozměru, aby se vám do ní vešlo vše potřebné. V šatníku byste měla mít rozhodně i pásky v neutrálních barvách. Co se týče bot, určitě by vám neměly chybět: tenisky, balerínky, sandálky na léto a kožené kozačky.

Také si přečtěte

podobné

Tipy, díky kterým budete vypadat stylově

Chcete-li být in a jít tzv. s dobou, bude dobré, když budete mít přehled o aktuálních trendech na poli módy. Jestliže však nejste zrovna módní znalec, nemusíte zoufat. Na následujících řádcích vám totiž dáme několik...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!