Tipy, jak se jako maminka oblékat pohodlně a stylově

Zná to každá maminka ー přes den poletujete mezi dětmi, vařením, uklízením a jsou dny, kdy jste vůbec ráda, že jste ráda. Mnoho maminek v tuto chvíli rezignuje a přestane se o sebe ve větší míře starat, a to je při tom taková škoda! Bohužel, když dnes jdete s dítětem na pískoviště, vidíte samá vytahaná trička a tepláky, zašpiněné boty a žmolkované svetry. Nezapomínejte, že pokud budete vypadat dobře, budete se také cítit dobře. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak se za každých okolností oblékat šik a zároveň pohodlně.

 

2 minuty čtení

2 září, 2022

Máme štěstí, že je dámská móda tak rozmanitá a máme mezi čím vybírat. Jenom proto, že jste maminka na mateřské dovolené, neznamená to, že byste si měla odpustit oblečení od světoznámých prodejců a návrhářů. Většina lidí se shodne na tom, že je značkové oblečení mnohem kvalitnější a déle vydrží. Proč byste se o sebe neměla starat tak dobře jako to děláte u svých dětí?

Základem univerzálního šatníků je tedy několik kousků značkového oblečení, které budete moct kombinovat dohromady.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Základ univerzálního šatníku

Naprosto rozumíme tomu, že jako maminka nemáte příliš mnoho času vybírat každý den promyšlené outfity. Právě proto je základem každé stylové maminky univerzální šatník. O čem je řeč?

Univerzální šatník se skládá z kousků oblečení, které se dají dohromady bezmezně kombinovat a ladit. Určitě si každá žena vzpomene na situaci, kdy stála před šatníkem a naříkala, že nemá co na sebe. Je to tím, že většinou disponujete velmi jedinečnými a unikátními kousky oblečení, které se hodí jen na velmi málo událostí. Typicky se jedná o situaci, kdy máte ve skříni několik druhů koktejlových šatů, ale ani jednu obyčejnou bílou košili nebo černé kvalitní tričko s kruhovým výstřihem.

Základem univerzálního šatníků je tedy několik kousků značkového oblečení, které budete moct kombinovat dohromady. Rovněž je dobré řídit se univerzálními a neutrálními barvami jako je: černá, bílá, šedá a béžová. Tyto barvy budou dohromady vždy vypadat dobře a nikdy už nebudete muset půl hodiny přemýšlet, co si vzít na sebe. Kousky oblečení, které byste rozhodně měla mít doma tedy jsou:

 

      klasické pohodlné džíny (černé, modré),

      bílá košile,

      pohodlný klasický svetr,

      kvalitní trička a tílka (černá, bílá, šedá, nude),

      džínová bunda,

      kožená bunda,

      blejzr,

      obyčejné černé šaty.

Základní myšlenkou tohoto šatníku je nadčasovost a kvalita. Dejte tedy výběru těchto univerzálních kousků čas a nesahejte po prvním, co uvidíte. V nejlepším případě by vám toto oblečení mělo vydržet klidně i pět let. Vybírejte tedy oblečení ve kterém se cítíte dobře a lichotí vaší postavě.

Doplňky jako třešnička na dortu mateřství

Ani v mateřství nezapomínejte na doplňky. Dokonale podtrhnou vaši krásu a přidají vám na elegantnosti a šarmu. Náhrdelník a náušnice volte spíš jemnější a drobnější, ať vás při práci s dětmi zbytečně neomezují. Pro maminky je lepší vybírat značkové kabelky většího rozměru, aby se vám do ní vešlo vše potřebné. V šatníku byste měla mít rozhodně i pásky v neutrálních barvách. Co se týče bot, určitě by vám neměly chybět: tenisky, balerínky, sandálky na léto a kožené kozačky.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!