Tři netradiční adventní cíle: zamilují si je děti i dospěláci

Máme pro vás tipy na tři místa, kde okouzlit děti i sebe vánoční atmosférou. Místa, která vás nenapadnou na první dobrou, ale od té doby, až je zažijete, se tam budete pravidelně vracet a doporučovat je dál.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

9 prosince, 2021

Speciální prohlídky na zámku Loučeň pod názvem Příběh vánočního stromečku si oblíbíte natolik, že je budete chtít navštěvovat každý rok – obzvlášť když milujete Vánoce. Během prohlídky zámku se dozvíte, jak se stromečky dříve zdobily, jaká byla vánoční světýlka, co symbolizují adventní svíce nebo proč se staví betlém. Vrcholem prohlídky je tradičně knížecí stromek s dárky pro celou rodinu, kde zjistíte, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě.

 

Innsbruck zdobí nejen zasněžené hory na pozadí, ale i křišťály Swarovski.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pokud vás láká zajet do zahraničí, doporučujeme krásný Innsbruck. Město, jehož kulisu dotváří právě majestátně se tyčící Alpy, většinou zasněžené, je vyzdobeno několika trhy a stromky, z nichž ten nejzajímavější zdobí křišťály Swarovski. Určitě si nějaký na památku kupte, třeba v podobě vánoční ozdobičky. Taky se s dětmi svezte na historickém kolotoči, budou z něj navíc krásné fotky na instagram.

Pokud k vašemu adventu musí patřit sníh a hory, doporučujeme Tatranskou Lomnici. Ožije řadou předvánočních akcí jako jsou divadla, koncerty, trhy, živý betlém. Hotely jsou stylově vyzdobené, balíčky má například Grandhotel Starý Smokovec, kam si musíte minimálně zajít na horkou čokoládu a dortík. Doufáme, že i letos vznikne unikátní Tatranský ledový dóm v Hrebienoku – majestátní ledová stavba z desítek tun ledu každý rok ztvárňuje jinou světoznámou katedrálu.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!